Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapsani kol do TP


Guest Slacky

Recommended Posts

Tak jsem byl na STK dneska s tipovým listem a byla to otázka 5min a ani jsem nic neplatil :D

:D:D:D já taky:

Přijel jsem na FORD STK, našel jsem pána kterému jsem volal, on přišel k autu, dal jsem mu ty papíry (typový list, KBA), on si jen okem zkontroloval kola, pak KBA značku na kolech jestli se shoduje s papírama a dal 2 razítka ....cca 0Kč :papa:papa:papa

A ještě mi řekl: \"mnoo ty jsou teda hezký\" :D

[upravil dne 5/9/11 13:21 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KOMPLETNÍ NÁVOD NA ZAPSÁNÍ ALTER. RÁFKŮ+PNEU DO TP (nejlevnější a nejjednodušší způsob, vlastní zkušenost)

=> v techničáku máme zapsány kola velikosti 14\", chceme ale větší, 15\" (můj případ)

=> koupíme si NOVÁ kola u prodejce (měli bysme znát rozteč, ET, velikost a předem vědět, že kola na autě budou pasovat), ale ještě předtím se ho zeptáme, zda se ke kolům dá vystavit typový list a schválení KBA, jestli ano, je vše v pořádku, jestli ne, musíme se podívat na jinou značku

=> kola nám přivezou domu, nasadíme na auto a jedeme na STK

=> tam musíme najít technika typu \"K\" a sdělit mu, že potřebujeme zkontrolovat montáž a potvrdit alternativní ráfky na autě

=> předáme mu všechny potřebné dokumenty, a on kola zkontroluje, zda nikde nic nebouchá ani nedře, a zda je KBA číslo na kolech shodné s tím na typovém listě

a) technik za razítko na typový list nebude chtít žádné peníze (můj případ), nebo

b) si řekne o cca 200Kč

=> s vyplněným typovým listem, KBA (TUV) schválením (štos papírů v němčině, někde ale chtějí i český překlad, u mě nechtěli) a velkým orig. techničákem jdeme na úřad - Evidence vozidel.

a) buď potkáme uředníka, který tomu rozumí a ví co má dělat

- zaplatíme 50Kč poplatek a on nám do techničáku doplní údaje

b) a nebo (můj případ), potkáme kravku, která o tom nic neví a pak jí to musíme nějak vysvětlit, že vše je v pořádku a máte všechno potřebné. Nakonec se zeptá kolegy a ten přikývne a máte také vyhráno

A můžeme legálně jezdit :papa:papa:papa

Seznam držitelů schválení:

Alcar Bohemia s.r.o

Ronal ČR

A.T.U. ( Auto Technik Unger)

Benet s.r.o (můj případ)

Alessio CZ s.r.o

DMCompany s.r.o

Mako Car s.r.o

Veronika Holubová

Rondell Czech s.r.o

Autokola spol. s .r.o

Renocar a.s.

+ pár dalších zřejmě

Typový list:

dscf3970p.jpg

Změna v techničáku:

technicak.jpg

[upravil dne 5/9/11 13:42 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dá se sehnat typový list k origo Peugeot kolům??

Já měl 16\" origo peugeot Ouragany bez typového listu, a prý by to šlo udělat tak, že buďto na zkušebně mi kola přímo odzkouší (několik tisíc korun, zbytečnost) a nebo zajít do Peugeota, a ten by poslal dopis na nějakou centrálu do Prahy za cca 1000-2000Kč, ale co jsem tak četl, většinou to odmítnout. Takže si myslím, že ty kola nezapíšeš legální cestou (někdo tu tuším umí sehnat typový list za peníze), pokud jejich rozměr nemáš v techničáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice z jineho soudku :D ale me by zajimalo jak se treba zapisuje do TP snížený podvozek nebo komplet velky brzdy+brzdiče:myslim

Tak v TP nemáš velikost brzd ani výšku nebo značku podvozku ne? Já myslím, že tohle tam nikdo nezapisuje, ale taky by mě to zajímalo ... asi přes nějaké atesty, homologace..nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...