Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapsani kol do TP


Guest Slacky

Recommended Posts

Náhodou nevíte někdo co pojišťovna v případě nehody řeší? Jestli rozměr kol nebo jenom pneu?

Dokázal bych si na auto sehnat TL pro kola 7J16ET15 s pneu 195/45R16

chtěl bych ale jezdit s kolama 6.5J16ET19 ale pneu stejná 195/45R16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou nevíte někdo co pojišťovna v případě nehody řeší? Jestli rozměr kol nebo jenom pneu?

Dokázal bych si na auto sehnat TL pro kola 7J16ET15 s pneu 195/45R16

chtěl bych ale jezdit s kolama 6.5J16ET19 ale pneu stejná 195/45R16

Likvidátor (pojišťovna) si všimne všeho a hledá sebemenší důvod, aby poj. nemusela nic proplatit.

Budeš mít jinou šířku kol, jiné ET - to je dostatečný důvod (pro ně).

Já bych to neriskoval, ale je to na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako to chápu no. Tady v tom kocourkově je to fakt debilní... Není šance si auto individuálně odlišit. Třeba konkrétně u těch 16\" by obvod kola byl o 8mm menší oproti originálu takže z hlediska technických parametrů by musely vyhovět. Jenže jiná možnost než TL popřípadě TUV + dekra popřípadě individuální homologace není...

No nějak to pořeším, ale jenom kvůli úředním pitomcům se těch kol nevzdám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou nevíte někdo co pojišťovna v případě nehody řeší? Jestli rozměr kol nebo jenom pneu?

Dokázal bych si na auto sehnat TL pro kola 7J16ET15 s pneu 195/45R16

chtěl bych ale jezdit s kolama 6.5J16ET19 ale pneu stejná 195/45R16

Likvidátor (pojišťovna) si všimne všeho a hledá sebemenší důvod, aby poj. nemusela nic proplatit.

Budeš mít jinou šířku kol, jiné ET - to je dostatečný důvod (pro ně).

Já bych to neriskoval, ale je to na tobě.

Já měl loni malej karambol a pojišťováka zajímali jen pneumatiky,mám povolený 7,5x16 a mám 8.Hlavně že tam jsou ty 195/45 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Tak jsem ted dojel z STK papír mi dali že je to OK ale dopsal mi tam že musím doložit ještě nějaký papír KBA SRN č....... což netuším co je a kde ho sehnat tak nevím jestli mi to na dopravce vemou..

KBA číslo je na kolech, A MUSÍ se shodovat s KBA číslem, co je na typovém listě. Když je vše OK, technik typu \"K\" na STK ti dá razítko do typového listu, a šup na magistrát.

Chtěl bych se zeptat. jaká je pravděpodobnost, že mi v Peugeotu vydaj TL a další potřebné papíry například na Ouragany? bo jiné origo kola.

Díky

Za 1500-2500kč podají žádost, ale není jisté, že ti to vydají (prý je malá šance), takže to ani nezkoušej. Pak jsou další alternativy, ale o moc dražší (v řádech desetitisíců)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frozz dík už to mám hotové je to přesně jak píšeš..je tam přesně vypsáno velikosti pneu atd na konkrétní typ motoru... kola jsem včera úspěšně nechal dopsal do TP

Strejdakopec mám snížené auto a neřekl ani slovo a vzadu mi blatník zakrývá kousek pneu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl nedávno se zeptat v peugeotu v Plzni taky na kola, ale na 17 co dávali na 206 RC no prý 1500 že to pošlou na posouzení a rovnou mi řekli že vyhodím zbytečně peníze že to nepovolí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...