Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapsani kol do TP


Guest Slacky

Recommended Posts

No ona pojišťovna ti musí dokázat, že za tu nehodu můžou právě a jedině jiná kola což taky není tak jednoduchý, ale uznávám, že než se soudit s pojišťovnou, tak je levnější koupit sadu s TL a nechat zapsat a potom nasadit co chceš.

Pojišťovna nebude nic dokazovat, auto bylo nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích dle současných předpisů a jako takové vůbec nesmí vyjet na silnici. Pokud to budeš rozporovat maximálně poukážeš na to, že jsi o tom věděl tak se koukni za kolik je to peněz, bodů a kolik něsíců si nepojezdíš + náhrada škody. A nedej bože když se někdo zraní...

Pojišťovna automaticky odmítně plnění, nebo ho přiměřeně krátí. Plněním, nebo jeho přiměřenou část bude požadovat po viníku. Nevysoudíš nic, ale bezesporu to můžeš zkusit, patrně si advokát řekne o platbu předem ;)

PS: nekvákal bych to tom, kdybych nebyl jednou já a jednou manželka v roli poškozených a neabsolvoval tedy 2x prohlídku aktivním likvidátorem, který nejen že vše důkladně prohlížel, ale rozměry Pneu, ET a podobné taškařice zapisoval a fotil... Jak sám přiznal, mají za úkol něco podobného najít....

[upravil dne 5/9/11 21:30 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ.. Mne strelil kamienok do okna a keď som to dal poisťovni preplatiť tak tiež kontroloval rozmery pneu, et, fotil si to vypytoval si či mám domontované xenóny (pritom som mal klasické halogény :D ) proste všemocne hľadal niečo kvôli čomu by mi nemali to sklo preplatiť :roll Našťastie som mal všetko v cajku a riadne zapísané v TP :roker Podotýkam, že som nebol vinník a jednalo sa len o blbý kamienok do čelného skla :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud mám kola (můj případ) která jsou normálně s KBA a typovým listem učená na konkrétní typ auta, ale já ten typový list nemám a nemám je zapsané v TP, tak pojišťovna nemůže odmítnout plnění jenom proto, že to není uvedené v TP.....těžko by asi odůvodnila, že kdybych si kola nechal zapsat, tak bych něco nezpůsobil

[upravil dne 6.9.11 10:56 od omegaalfa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omegaalfa - vůbec bych to neriskoval ! Viz - jak píše výše kolega ohledně poškozeného čelního skla: pojišťovna se bude kroutit a točit na všem jen aby nemusela plnit pojistnou událost. Takže např. rozbité sklo neuhradí, protože jsou na autě nelegální xenony a tak podobně. Zřejmě za krácení plnění dostávají agenti tučné provize, tak se činí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....no a pak mám z dopravního inspektorátu (kulaté razítko) a stk orazítkovanou originál specifikaci vydanou v bmw, kde jsou uvedeny kola 17 - 20\" a v tp mám jen 17-18\"....nechápu proč to tam nenapíší rovnou, zatím moje zkušenosti s pojištovnou jsou že kontrolují pouze rozměr pneu - s et a šířkou ráfku nikdy neotravovali, ale pokud nekomu čouhají kola 5 cm z blatníku tak se nedivím.....každopádně pro ty co tu spekulují na typové listy na origo kola, tak jsem tu nezanamenal jediný úspěšný pokus, že by to někdo z Peugeotu vymlátil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud mám kola (můj případ) která jsou normálně s KBA a typovým listem učená na konkrétní typ auta, ale já ten typový list nemám a nemám je zapsané v TP, tak pojišťovna nemůže odmítnout plnění jenom proto, že to není uvedené v TP.....těžko by asi odůvodnila, že kdybych si kola nechal zapsat, tak bych něco nezpůsobil

To samozřejmě neplatí, ale klidně to vyzkoušej možná že zadlužíš děti na několik generací dopředu :D:D:D:D

Přiznám se, že mě dost překvapuje, že by si to mohl vůbec někdo myslet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud mám kola (můj případ) která jsou normálně s KBA a typovým listem učená na konkrétní typ auta, ale já ten typový list nemám a nemám je zapsané v TP, tak pojišťovna nemůže odmítnout plnění jenom proto, že to není uvedené v TP.....těžko by asi odůvodnila, že kdybych si kola nechal zapsat, tak bych něco nezpůsobil

To samozřejmě neplatí, ale klidně to vyzkoušej možná že zadlužíš děti na několik generací dopředu :D:D:D:D

Přiznám se, že mě dost překvapuje, že by si to mohl vůbec někdo myslet...

no neni to jen o zapsani taky je neschvalila STK ze tam opravdu muzou byt. Musis mit typovej list nasledne schváleni STK a pak jdes na zapis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
Guest celestonn
takze staci kdyz budu mit typovej list zajdu na evidencku tam to jen borec prohlidne a je to? to se tady myslim resilo ze to je slozitejsi ne?

A nebude tam problém s tim že když si od někoho pujčíš ty kola s typovým listem,tak už je má někdo zapsaný a aoni to poznají?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

nebudu zakládat nové vlákno tak píšu sem...když koupím kola s TL a pojedu s nimi na STK kvůli zápisu tak asi bude lepší dát zpět originální seriový podvozek než můj weitec že???bojim se aby nehrotily že to někde bude dřít nebo je malá vůle mezi podběhem a kolem...nebo zas jako vždy si s sebou vezmu nějakou tu korunu navíc aby nějaké ty věci nebyli vidět?? :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si bral korunu navíc a pak mě to nestálo vůbec nic.... On zkontrolovat akorát jestli sedí TÜV s typovým listem a ani se nekoukl na auto... akorát z okna :D Jinak to mam taky snížený a většinou i v TÜV je napsaný, že je možný že kola nepůjde otočit nadoraz.

Já bych určitě jen kvůli tomu neměnil podvozek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...