Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapsani kol do TP


Guest Slacky

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Ještě taková drobná informace ohledně typového listu:

- prodejce vystaví TL s razítkem, kde potvrzuje, že daný typ ráfku a pneu je vhodný pro specifikované auto (v dodatku je ještě soupis připomínek, které je potřeba splnit)

- je tam kolonka pro technika kontrolní prohlídky, který zkontroluje montáž, rozměry, funkčnost atd. a následně TL potvrdí

- je-li vše ok, je TL spolu se žádostí předložen příslušnému orgánu magistrátu, který provede zápis alternativního kola a pneu do TP (TL je nakonec zabaven a přesunut do archivu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
http://www.etopwheels.sk/etopskv1m/index.php?&site=&lng=sk&fdi_mod=S21&fdi_key=17984

Hej,Tebe ich zapisu,mas 307;) V konfiguratore si mozes overit ake rozmery Ti na co zapisu a ake zase nie ;)

Ale zase mi to odnasaju tycky stabilizatora a podoben sucasti, ktore treba castejsie menit.

Inak husta stranka, diky.

[upravil dne 24/8/11 18:26 od Pekos Pavelka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno sem zapisoval na 406ku sedana 17ky kola namísto původních 15tek....Kola sem měl nové, včetně tipového listu.

Postup byl asi takový že sem musel zajet na STK kde byl echnik typu \"K\" , ten mi referoval o tom jak bude jízda nepohodlná atd, já to pouštěl druhým uchem ven a jen pořikyvoval :D Pak se na auto podíval , jeslti kola nečouhají z blatníku ven. Vytočil plnej rejd a rukou zkusil jestli nedrhou....Řekl že je to v pohodě, vystavil papír, orazil TL, požádal si o 200kč a já jel vesele pryč.

Na magistrátu stačilo vypsat žádost o změnu udajů v registru, paní se nato mrkla, zapsala, dopsala do tp , řekal si o 50kč a od te doby je mam zapsane :)

nevím , co nato řeknou VB až mě zastaví, tak aby neměli blbé keci nebo cokoliv , tak mám v kasltíku okopčený TP ....až mě popré zastaví tak podle toho co budou říkat zvážím jeslti ho tam nechat nebo vyhodit :) snad to někomu pomůže

Přesně takhle jsem to měl i já,jen s tím,že ještě chtěli na úřadě TUV,které je součástí každého typového listu(je to tam i psané)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim panove koupil sem si na svoje 1.6 16V sw 17alu original ale v tp mam jen 15 musi byt na original kola taky typovej list?:o:o:o

Ten TP ti musí dát výrobce, od kterého kupuješ.

Tzn. koupíš si na www.kupkola.cz nové 17\" a řekneš, že k nim chceš vystavit typový list, KBA certifikát atd (oni budou vědět). A na tom typovém listě bude napsáno tvoje auto, rozměr kol, pneu, schválení atd.

Když máš v typovým listě napsány 15\", ale doma máš 17\", máš smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim panove koupil sem si na svoje 1.6 16V sw 17alu original ale v tp mam jen 15 musi byt na original kola taky typovej list?:o:o:o

Ten TP ti musí dát výrobce, od kterého kupuješ.

Tzn. koupíš si na www.kupkola.cz nové 17\" a řekneš, že k nim chceš vystavit typový list, KBA certifikát atd (oni budou vědět). A na tom typovém listě bude napsáno tvoje auto, rozměr kol, pneu, schválení atd.

Když máš v typovým listě napsány 15\", ale doma máš 17\", máš smůlu.

kola jsem koupil jety ale volal sem do peugeotu a prej to neni problem pokut to jsou origo kola zak me to za 500 daji do kupi takže pohoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani Takže mne stačí si vypitať typovi list na disky a na pneumatiky aké tam chcem a mne ho predajca vystaví ?

Sice sis o něj měl říct při koupi, ale když nějak doložíš, že si u nich ty kola opravdu koupil, neměl by být problém :mrk

edit: ale na ty kola (značku) se ten typový list musí dělat, ... ne všechny jsou schválené, pozor na to.

[upravil dne 27/8/11 22:42 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde sa dá zistiť aké rozmery diskou a pneu sú schválené na 307cc? Konkrétne mi ide o OZ Ultraleggera ktoré sú schválené TUV len neviem či môžem dať 18x7 prípadne 18x8 na moje auto :myslim

Mozes obut 8.0x18 s gumami 215/40R18 85W alebo 225/40R18 88 ET25

Vystavenie papierov potrebnych k zapisu kolies vieme dohodit tu v trencine za 30e,plus dvakrat 6eurovy kolok porebny priamo pri zapise .:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co má schválené Franta od vedle na svém autě je úplně jedno protože každého zajímá co máš schválené ty...takže se podívej do technického průkazu a máš zjištěno

Samozrejme že Franta je mi ukradnutý ;) Myslel som skor niečo takéto len som to nevedel najprv nájsť.

http://www.etopwheels.sk/cgi-bin/evoweb.dll/wheels?site=11〈=1&form=web_framecontent&page=3047&content=tuev_gutachten

Mozes obut 8.0x18 s gumami 215/40R18 85W alebo 225/40R18 88 ET25

Vystavenie papierov potrebnych k zapisu kolies vieme dohodit tu v trencine za 30e,plus dvakrat 6eurovy kolok porebny priamo pri zapise .:super

Super tak viem na koho sa mám obrátiť :super

[Edited on 28.8.11 08:37 by m3t4L_m4n]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...