Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapsani kol do TP


Guest Slacky

Recommended Posts

james - hezký návod, ale:

Já mám jen typový list, kola jsou schváleny MD pro provoz na pozemních komunikacích v ČR.

\")Po vyplnění typového listu prodejcem je potřeba zajet do pneuservisu, kde to namontují a dají na to další razítko\"

-> co s tím má co dělat pneuservis? Ty ať se starají o to že mi nandaj pneu na litáky a hodí na auto ne? :roll

Já teda projel celý internet s touhle problematikou, ale tvůj postup se mi zdá asi nejsložítější, takže já to nejprv zkusím jen s typákem, a když to nepůjde, budu asi muset napsat na Sparco aby mi poslali shválení KBA + překlad. (?)

[upravil dne 4/4/11 23:17 Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

james, ok asi jo. Jen mi prosímtě řekni, jaký razítko nebo kam by to měli dát (na typák nebo někam zvlášť?), protože na pátek 8.4. jsem objednaný do pneuservisu na nasazení ráfku na pneu a obutí na auto, tak že bych se tam rovnou zeptal.

[upravil dne 5/4/11 11:39 Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

james, ok asi jo. Jen mi prosímtě řekni, jaký razítko nebo kam by to měli dát (na typák nebo někam zvlášť?), protože na pátek 8.4. jsem objednaný do pneuservisu na nasazení ráfku na pneu a obutí na auto, tak že bych se tam rovnou zeptal.

[upravil dne 5/4/11 11:39 Frozz]

Všechny razítka máš sbírat na typový list.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm...zeptám se ještě prodejce, jestli o tom něco neví. Příští týden napíšu jestli se mi to povedlo :papa

takže mi odepsal:

\"Součástí typového listu je osvědčení ministerstva dopravy, TUV protokol německé zkušebny s KBA číslem a český typový list...\"

to snad bude stačit :super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jsem pořídil nová kola, brzy mi dojde typový list. Jsem tedy zvědav, jak na úřadech pochodím já..

Podle osobních zkušeností na STK (byl jsem tam zapisovat kola ne jenom pro mě) nedělají zase takový problém, když tam přijedeš s kolama, které jsou o palec větší než ty co máš v TP, ale když tam máš 15\" a chceš tam dát 17\" nebo 18\" tak většinou dělají problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto mám dotažené přímo z Francie a při novém českém TP jsem si tam \"svým způsobem\" nechal blbec napsat jen jeden rozměr a to zimní 14ky. Tak snad nebude problém na letní 16ky. Už mám konečně po dnešku obuto. Je to naprosto OK, ikdyž disk o šíři 7mi palců je akorát při ET 20. Vzadu je to dokonce zalezlé, předek bych řekl, že malinko přesahuje, ale problémy by dělat neměli. Brzy bude Typáč, tak až vše absolvuji, napíšu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nedávno sem zapisoval na 406ku sedana 17ky kola namísto původních 15tek....Kola sem měl nové, včetně tipového listu.

Postup byl asi takový že sem musel zajet na STK kde byl echnik typu \"K\" , ten mi referoval o tom jak bude jízda nepohodlná atd, já to pouštěl druhým uchem ven a jen pořikyvoval :D Pak se na auto podíval , jeslti kola nečouhají z blatníku ven. Vytočil plnej rejd a rukou zkusil jestli nedrhou....Řekl že je to v pohodě, vystavil papír, orazil TL, požádal si o 200kč a já jel vesele pryč.

Na magistrátu stačilo vypsat žádost o změnu udajů v registru, paní se nato mrkla, zapsala, dopsala do tp , řekal si o 50kč a od te doby je mam zapsane :)

nevím , co nato řeknou VB až mě zastaví, tak aby neměli blbé keci nebo cokoliv , tak mám v kasltíku okopčený TP ....až mě popré zastaví tak podle toho co budou říkat zvážím jeslti ho tam nechat nebo vyhodit :) snad to někomu pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Koupil jsem na aukru Alu kola z P206 DEZENT - V i s pneumatikama, ale nemám k tomu typovej list (majitel ho údajně nikdy neměl ale měl kupodivu zápis v TP). Před 14 dny mě kvůli tomu nedali STK (platí jen 1 měsíc). Typovej list nejsem schopnej sehnat (několikadenní běhání od čerta k ďáblu s nulovým výsledkem) takže technická co nevidět propadne atd. atd. už jsem z toho vážně hotovej. :grr

Nevíte někdo, jak na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. Porád nevidím důvod, proč nejde věc řešit oficiální legální cestou. Pravda je, že v tomhle pos* státě asi nic nejde normálně podle zdravýho rozumu, ale vše jen složitejma oklikama :(. Kola jsem přece nekupoval na tržnici od nějakýho vietnamce s certifikátem CE (China Export), ale řádný homologovaný pro toto auto schválený ráfky DEZENT ve správném rozměru atd. atd.

Pro Andrevw: asi to tak nakonec udělám, protože tlačí čas - jen nevím, jestli projdu STK se zimákama ?

Edit 8.8.: hurá! se zimákama jsem na STK prošel, alespoň něco je z krku :)

Edit 11.8.:hurá! kontrolní prohlídkou jsem prošel, kola zapsány do TP. Za mimořádnou vstřícnost a ochotu za vystavení TL děkuji společnosti Alcar :)

[upravil dne 8/8/11 od Cyklon]

[upravil dne 11/8/11 od Cyklon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...