Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

ABS OFF


winco

Recommended Posts

nazdar, chcem sa spýtať....... ked chcem vyrvať z auta ABS tak čo ma asi tak čaka??? čo treba dať von alebo neako prerobiť alebo niečo neake rady či neaky navod

Von ho chcem dať preto lebo mi už rok a pol nefunguje a furt sa mi to neche opravovať sice chyba je niekde na zadnom kole a novy senzor stoji cez 50€ plus robota a čo ja vim čo a stejne som ho doteraz nikdy nepotreboval a ani v zime mi nechyba. Takže aspoň neake to kilečko pojde von

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo ja myslel najskôr, že to len vyrvem neako prepojim neake hadičky či čo a bude všetko v pohode ale asi to tam neham a vyťahnem len žiarovku od kontrolky :D

no a kolko aut doteraz nema ABS vo vybave a jak sa s nimi jazdi...čim viac bespečnostných prvkov ma človek v aute tak tým viac jazdi ako \"debil\" lebo sa spolieha, že mu v nudzi pomôžu ... no v jednom seriali raz bolo povedane \"keby mali ludia v aute miesto airbagu nože tak by bolo ovela menej buračiek\" a mali pravdu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak nech to tam jen vyndej žárovku at ti nesvítí. předělávat to je asi zbytečný a drahý. Taky mam abs na mi16 odpojený ale to mam sport tam je pro mě abs nežádoucí když třeba potřebuju odsadit zadek při brždění před zatáčkou. Na běžný ježdění se ale může občas hodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o auto zasažený kutilem. Pak si tohle někdo koupí v bazaru a nestačí se divit. Možná byste si mohli vyndat ještě zadní brzdový destičky a kotouče, trubky splácnout kladivem, aby netekla kapalina a fíííí. Předek přeci brzdí dobře.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to jenom vyťahnem žarovičku ať nesviti...som myslel, že to bude jednoduhšie :)

no a auto neplanujem predať, sice čul ho mám na bežne jazdenie ale o par rokov tak možna o dva by som chcel trošku poladiť a začať amaterske zavody o vrchu :) a až budem velky tak to bude čisto len na zavody do vrchu, komplet uprava :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar, chcem sa spýtať....... ked chcem vyrvať z auta ABS tak čo ma asi tak čaka??? čo treba dať von alebo neako prerobiť alebo niečo neake rady či neaky navod

Von ho chcem dať preto lebo mi už rok a pol nefunguje a furt sa mi to neche opravovať sice chyba je niekde na zadnom kole a novy senzor stoji cez 50€ plus robota a čo ja vim čo a stejne som ho doteraz nikdy nepotreboval a ani v zime mi nechyba. Takže aspoň neake to kilečko pojde von

jen ho vytáhneš a dáš propojovací kostky to znamená hl. brzdový válec má dva vývody a to musíš rozdělit na 4. nedělej to ale křižmo protože ten hl. brzdový válec mám dva různé kanály tedy jeden použij jen pro zadek a jeden pro předek.

Na subaru to mám taky mimo provoz - fyzicky to tam sice mám ale odpojené. Myslím že toto je otázka na tvou odpověď.

na ABS je spousta názorů a stejně jak někdy zachraňuje situaci tak ji někdy spíš dokurví. Chceš ho odstranit tak do toho. Bez obav. :)

Kdybys to chtěl úplně přesně jako to mají modely bez ABS tak musíš koupit hl. brzd. válec se 4mi vývody ale to bys měl krátké trubky jelikož ty 4 od kol končí u čerpadla ABS. Jinak ty redukční kostky jdou normálně koupit a závit je v každé M10x1 (3díry v kostce) používalo se to na starých škodovkách

[upravil dne 15.3.2011 09:17 tom406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o auto zasažený kutilem. Pak si tohle někdo koupí v bazaru a nestačí se divit. Možná byste si mohli vyndat ještě zadní brzdový destičky a kotouče, trubky splácnout kladivem, aby netekla kapalina a fíííí. Předek přeci brzdí dobře.

a ty máš kolik naježděné že tak rýpeš. Postuduj pořádně literaturu a vyzkoušej si situace s a bez a pak piš moudra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc je tohle v sekci tuning.. bych udelal sekci rozbisihubing :D...

Bez ABS je to docela o strach, a to, ze ses jeste nedostal do situace, kdy bylo ABS potreba - bud jen rad...

já se spíš několikrát dostal do situace kdy abs nebylo třeba ale ono pracovalo.

já nechápu že mu to tak rozmlouváte stejně mu nechodí tak je zbytečné ho tam mít. má to jak verzi bez abs a těch jezdí a huby si nerozbíjej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mu to nerozmlouvám. Když si píchne do kapoty vidle, tak bude jezdit se zapíchlejma vidlema, je to každýho věc. Jen si myslím že když auto je vybavený ABS, tak by to ABS mělo na tom fungovat. Ono ABS je zapsaný i v techničáku a asi né bezdůvodně.

Nic ve zlým, ale winco píše že oprava stojí 50€ a vzápětí chce auto upravovat a tam bude 50€ jako když plivne do louže - podle mě je to šetření na nesprávnym místě.

Chápu že né každej má hned peníze na opravy, ale s brzdam a s řízením bych si nezahrával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...