Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hodiny Pragotron


punkac

Recommended Posts

Pořídil jsem si jako dekoraci do bytu tyhle hodiny CPJ061.145/11

a sháním k nim řídící hodiny EH41 nebo EH40

Neválí se někomu doma?

Mohl by mi někdo vysvětlit, co to je polarizovaný impuls? Napadlo mě, kdyby se ty řídící hodiny nesehnaly, že bych ten impuls simuloval velice přesným časovým relé

post-4540-14109616048527_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle vím taky, to že nový stojí 10 litrů, neznamená, že je někdo neprodá za litr. Hodně se to vyhazovalo do šrotu, tam kde se měnily hodiny na nádražích

Příklad za všechny. Minulý rok jsem si postavil chlazení na pivko z origo komponent, které by stály jako nové cca 20000 Kč. Dohromady mě to vyšlo přes známý a aukro na necelý 2000 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

tak hodiny umístěny na zeď, vypadá to parádně, kupodivu se u toho i dá spát :D

s elektronickým řízením polarizovaného impulzu jsem skoncoval, bylo to sice přesné, ale stále tam odcházel tranzistor, nevím co se tomu obvodu nelíbilo :(. Někdy oešel po týdnu, někdy po dvou hodinách. Sehnal jsem proto \"matiční hodiny\" na aukru, které umístím do kuchyně jako stylový doplněk mého retro alá ČSD bytu :D

mám pár dotazů k těmto hodinám

1) jaký je to přesně typ

2)nastavení spínacího kolečka pod ciferníkem, k čemu tam je posuvník úplně dole s rozsahem 1 až 10. Jak se nastavuje aktuální den na velmi malém kolečku s římskými číslicemi

Kdyby k tomu někdo měl návod, bylo by to fajn

To co mi zatím funguje je to, že po dvou dnech jsem vyladil kyvadlo a hodiny jsou přesné, prakticky se neroscházejí (škoda, že kyvadlo není s invaru), dále funguje řízení podružných hodin

co mě ještě čeká, je kompletní restaurování skříňky (výměna některé té překližky a její lak)

post-4540-14109616574294_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak se nastavuje tohle kolečko? Respektive, vím, že tam patří malé kolíčky, ale není mi jasná funkce toho malého kolečka s římskáými číslicemi (měly by to být dny v týdnu?????) a toho posuvníku úplně dole se stupnicí 1 až 10

post-4540-14109616574726_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Tý jooo... Tak těhdle hodin jsem mohl mít cca 10 kusů.  Když jsme pomáhali vyklizet Královopolský učiliště..  Jenže jsem si říkal,že to potřebuje nějakou řídící jednotku a né jen přivést 220. Tak sem je tam nechal ležet... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...