Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P206 - tak trochu lepší palubní počítač...


Hics

Recommended Posts

Rozhodně nikoli. To pak jde zase o to, jak moc a v čem jsou OS dané navi okudlané a co je schopen podporovat HW dané navi. Jsou přístroje, které jsou k takovým věcem přímo určeny a jistě se najdou přístroje, se kterými to neuděláš, kdyby ses zbláznil (buď nebudou mít HW (nebo SW) přes který tam data dostaneš, nebo se to nebude umět zobrazit, nebo může nastat úplně jiná potíž.

Takže nejlepší asi je pořídit navi, která to přímo umí (což je uvedeno na některém tom odkazu tady), nebo hledat a hledat, a nebo zkoumat a zkoumat... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by se líbilo mít to všechno kromě navi... :-D Navi totiž používám v několika vozidlech... A to chce prostě jen jednu, kvůli přenášení dat, aktualizacím zvyku... a podobně. Nesnášim OEM navi v našich služebních autech.. Je to hnus... Bez ohledu na značku... Jak dostanu nový auto a bude tam navi (jakože asi bude, protože jsou to u nás truPky), zkusím do toho nacpat svýho oblíbenýho navigona... Ale i tak to bude potíž, kvůlivá ovládání a propojení s ostatními systémy auta.. Bluééé.... :-(

[upravil dne 27.2.2011 21:21 Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemáš v okolí 307?? já jsem z Ostravy to je trochu dál.. který RV. je ta 206 pokud to pujde na ní tak myslím že by to mělo jít i na 307..

206 je R.V. 2005. Co jsem zkoušel, tak seznam dat, které je to schopné vyčíst z 206 je menší, než ze Superba. Chybí např tlak v sacím potrubí. Pro zobrazování dat používám soft Torque - určený pro systam Android, nicméně - není problém to rozchodit i např se Scanmasterem pro platformu PC.

Ted se pokoušim rozchodit výše citovaný soft Carman na N810... Pokud se povede - budu informovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak - ještě jsem tu pro Vás připravil takové rychlé antré OBD softíku CARMAN.

Umí to samozřejmě celou řadu virtuálních budíků, načtení chybových kodů a patrně to bude schopno i nějaké navigace (zrovna do toho loaduju mapy a budu vědět zítra. Jaxem psal - soft je zkompilován pouze pro platformu MAEMO 2008. V mém případě je HW NOKIA N810.

Dále - ukázka OBD budíků zvaných TORQUE (na fotce nejsou hodnoty, páč nebyl čas to znovu párovat) pro platformu ANDROID 1.6 a vyšší (momentálně 2.1 na HW SE X10). Ty sice nejsou tak vizuálně hezké, ale Android je rozšířenější... Sot je podstatně detailnější v poskytovaných informacích a řekl bych, že je primárně určen pro lehkou diagnostik a anlýzu. Umí zobrazovat grafy, timingy, logovat...

v obou případech záleží množství poskytnutých informací na datech, která je schopna ECU \"napráskat\" - jinýmy slovy - u Supa toho zjistimasi 2x tolik než u 206 a to se nedá tvrdit, že by byly data nedostupný, ale patrně je to o \"dohodě donglu OBD/BT (ELM) a ECU.

CARMAN - screen1

cimg1479x.jpg

Uploaded with ImageShack.us

CARMAN screen2

cimg1480j.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Torque - main screen

cimg1481k.jpg

Uploaded with ImageShack.us

OBD to BT dongle

cimg1482v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

[upravil dne 28/2/11 16:17 Hics]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie je neaky soft na Windows mobile 6,5??? ktory by dačo taketo dokazal s tou srandou na dia.......a čo všetko by šlo zobraziť na 206 z roku 98 ktora ešte nema MUX.....a to čul myslim všeobence na hociakom zariadeni nie na tom WM :D

presnejšie by som chcel dačo podobne rozbehnuť na svojej samsung omnii 2.... buť cez tu zasuvku alebo keby sa da neaky podoben soft spojazdniť priamo len cez GPS :D

[upravil dne 28/2/11 17:23 winco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Systém Windows Mobile 6.0, 6,5 a patrně i 7 - zde lze charakterizovat situaci asi takto: Všechno blbě... krom celkem plonkovýho softu OBD gauge (či jaxe to jmenuje) neni prakticky nic... Pravda - nehledal jsemkdovýjak důkladně, ale trochu práce jsem si s tím dal... čili - jedině soft pro Maemo, Android, Apple a nevylučuji, že něco může být i pod Symbian...

Doporučení: Kdo chce jít cestou nejmenších nákladů, at si pořídí ze sekáče nějakej mobil typu SE X10, Samsung galaxy či nějaký tablet 5 to 7 inch- zkrátka něco s OS Android, nutno BT (gps být nemusí - může být externí) a na něj si může nainstaovat navigaci Sygic plus výšeuvedený soft Torque a samozřejmě kupu dalšího softu (na android marketu je nejméně deset softu s diagnostikou více či méně kvalitního) Na VM zatim zapomeňte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevite kolik by mohla stát ta velká kaplička na 307?

A mají navigace nějaké spořiče. Jde mi o to když se bude navigace zapínat klíčkem(zdroj: zapalovač a funkce zapínání)

A nebudu zrovna používat gps. Aby navigace zobrazovala nějaké pozadí nebo třeba hodiny atp. Je to možné?

[upravil dne 28.2.2011 20:10 Cliwe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...