Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problemy s Wifi


mr.SM

Recommended Posts

mr.SM to co ti rekly na podpore je zvast, jsou to cvicene opice..... nereknou ti nic jenom to aby ti neco prodaly.

Je totalni blbost ze nove telefony maji problem s WEP..... jediny kdo s tim ma problem uz od davnych dob je skupinka apple. Ipad i Iphone a podobne i samotny mac pc maji s WEP problemy jak s ASCI tak S HEX...... ale to je jedina vec co je na tom pravdy.

Zbytek dnesniho produktivniho HW co si kupujeme jako jsou PC s Win a Unix ... MDA s Win a Android ci Symbia ci Blackberry....... vsechny tyto HW bez mensich problemu pracuji s WEP..... Ano je tam ze par kousku ktere pri urcitem nastaveni nefunguji jako napr. xperia x10 s root A 2.3... kdyz se pripojuje na tp-link router tak tam nesmi byti WEP ASCI 64bit....... .ale kdyz nastavim HEX 128bit tak uz to bezi skvele.

A kdyz nekdo rika ze mu to nefunguje tak to ma prevazne blbe nastaveny.... nebo takteze muze byti chyba v nekompatibylite routery na 80.11b/g/n co ma doma s klienty....[mda,ntb,tv]

Samozrejmne to nemeni nic na veci ze WEP je zastarala a kdyz ji mate 5mistnou trva mi 3min prolomeni a kdyz je 10mistna tak cca 5min mi trva jeji prolomeni. Kdyz si nastavite WPA tak je to idelanejsi reseni, ale stale je tu tanekompatibylita takze doporucuji WPA/WPA2 PSK je to nejuniversalnejsi sifrovani na bezdrat a temer neprolomitelny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 let později...

Jsou to problémy 2, jen nevím jestli oba přímo s wifi.. 😅 ale určitě to bude ňáká blbost, tak nebudu zakládat nový...

Mám zapnutou wifi.. občas (tak jednou za 3-4 týdny) se kousne, ale to neva, vytáhnu ze zdi, za dvě minutky (ani ne) zase dám zpět a vše funguje.. - s tím se asi obecně nedá dělat nic, že...?

A pak ten druhý problém... wifi vždycky vykopne zapnutí a chtění se připojení z jednoho konkrétního noťasu... Všechny ostatní (3) cajk.., žádnej problém..., mobily v poho.. ale pak vytáhnu tenhle jedinej noťas a wifi přestane vždycky fungovat..

Neví prosím někdo co s tím...? 😁

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to za "ápéčko"? Jedeš na 2,4 nebo na 5GHz?
Odhaduju, že to jede na "AUTO" a připojují se zařízení co podporují různé standardy (a, b, g, n, atd.) a když se připojí ten zřejmě starý NTB, tak to celé rozhodí a lehne to :myslim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jeden NB (lenovo yoga co používá manželka) dělá něco podobného, občas, někdy 2 x za týden a jindy 1x za měsíc se odpojí a nejde připojit do Wifi. Musím vypnout na NB wifi adaptér a pak to zase jede. Údajně problém WIn a Lenovo. Ne v AP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ápéčko - access point - přístupový bod - router/ta krabička s anténou, kde je internet. Kdo jí vyrobil a jaký je to model?
2,4 a 5 jsou různé frekvence (pásma), na kterých je WIFI signál vysílán. Něco jako 2G/3G/4G/5G u mobilu (ale fakt jenom jako :aut)
Model toho notebooku? Jaká je v něm wifi karta? Ovladač wifi je v něm poslední dostupný/aktuální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je taky možný. Nicméně to by snad nezabilo komplet síť, ale jen ty dvě kolizní zařízení. Resp. jen to, které přišlo později :myslim Ale podle popisu to chápu tak, že to občas zdechne komplet samo od sebe a když se připojí ten jeden NTB, tak to zdechne vždycky :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže: Modem zyxel-vmg1312-b30b (původně od O2?) 
HP NTB 15-ra064nc s wifi RTL8723DE
Modem i wifi karta podporují sítě "802.11b, 802.11g, 802.11n"

Takže, pokud není v NTB aktuální ovladač WIFI, tak stáhnout a nainstalovat TENTO (nic novějšího jsem nenašel)
Pokud to problém nevyřeší, tak bych zkusil omezit WIFI pouze na "N".
To znamená, že na zařízení, které je připojené k WIFI nebo LAN, do prohlížeče zadat IP adresu 10.0.0.138 http://10.0.0.138/ 
Přihlásit se do modemu (pokud je v defaultu, tak to bývá "admin" "admin" (případně to je na samolepce na modemu, nebo v papírech od něj)
A pak se dostat sem (viz obrázek) a změnit položku "AUTO" na "802.11n" (případně jen "n"  - nevím, jaké tam jsou možnosti)
Otestuj, a pak uvidíme dál
.
EDIT: Prošel jsem návod a podle toho, co tam je uvedené tohle nastavit nejde :( :myslim 
Ještě otázka. Ten NTB tu WIFI sestřelí, i když je k ní připojený samotný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áha... tak já nejdřív zkusím ten ovladač... 😁

Spíš bych řekla, že hlavně, když se připojí sám.. a nic kolem ... 

 

Zatím ale díky.. !!! Já se zas ozvu až se k tomu dostanu...😅 co to dělá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Řeším doma jeden problém s Wi-fi  vs notebook. Skoro pravidelně s každou aktualizací W10 se něco rozsype a spojení nefunguje. Notebook třeba síť ani nevidí nebo se nedokáže připojit, občas pomůže oprava spojení nebo restart a začne hned fungovat, někdy to trvá i třeba půl hodiny přemlouvání.  Zkoušel jsem i jiný ovladače a stále stejný. Router Tp-link TL-WR840N a notebook Lenovo s W10 64bit s wifinou Realtek 8821AE. Síť jedu na 2,4GHz, šifrování WPA2. Telefon se normálně připojí, takže hádám problém v notebooku. Po nějakým čase si to jakoby "sedne" a výpadek je pak třeba 1x/5dní, pak třeba tejden klid. Notebook se převážně hibernuje. Nějakej nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A po probuzení z tý hibernace se normálně připojí? nebo to udělá právě při tom zapnutí?  Ja bych zkusil NTB normálně vypínat nějaký čas, jestli problem není právě v té hibernaci

Pokud by to bylo v té hibernaci možná by pomohlo nastavit v routeru IP pro ten NTB jako rezervovanou, aby se při připojení neměnila a zustala stejná

 

 

2022-10-13.png

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného mi to tu také dělalo, router od TP-linku a NB Lenovo.

Hledal jsem všechny možné problémy a nenašel řešení. Je to vidětelně problém windows. Po instalaci W11 už to neudělalo ani jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...