Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hučení při rychlosti cca 90km/h


Zodiak

Recommended Posts

Zdar borci. Mám takový problém, jakmile jedu s pažoutem okolo devadesátky, začne takový, řekl bych aerodynamický hukot, jako když se fouká na hrdlo láhve. Nejsem si na 100% jistý, ale řekl bych, že to je od kapoty. Nejprve jsem si myslel, že by to mohlo být spodním krytem motoru, než jsem ho opravil, hučelo to při 80km/h, protože byl prasklej a děravej, tak jsem ho spravil a díry zadělal. Nicméně nepřestalo to, jen se hranice hučení posunula o 10km/h na 90km/h. Ložiska ani nijaká mechanická část to nebude, tohle je vyloženě \"proudem vzduchu\", jakoby byla pod kapotou nějaká škvíra, nebo kapota nedosedala na lemy blatníků apod. Nemá někdo s tímhle zkušenost? :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj..aj ja mám zaký problém ale mne to robi okolo 120 km/h. tiež som z toho na nervi. mne to piští okolo pravých predných dveri pri spetnom zrkadle ale z vnútra ako sú víškové reproduktori. tiež neviem príst na príčinu pozeral som po aute kde by mohla byť dajaká diera kade by to pišťalo. Rozmýšlal som nd tým že dám dajakúpenu do blatníkou keď otvoríš predné dvere tak tam je diera źe vidíš pomaly až na predok blatníka.. Možno to tade húčí ..Inde neviem kde by čo mohlo byť..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj..aj ja mám zaký problém ale mne to robi okolo 120 km/h. tiež som z toho na nervi. mne to piští okolo pravých predných dveri pri spetnom zrkadle ale z vnútra ako sú víškové reproduktori. tiež neviem príst na príčinu pozeral som po aute kde by mohla byť dajaká diera kade by to pišťalo. Rozmýšlal som nd tým že dám dajakúpenu do blatníkou keď otvoríš predné dvere tak tam je diera źe vidíš pomaly až na predok blatníka.. Možno to tade húčí ..Inde neviem kde by čo mohlo byť..

Díky za příspěvěk, zkusím i to, a napadlo mě, shodit ten kryt motoru a vyzkoušet, jak se to změní. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja kryt motoru nemám

Já bych ho taky sundal, ale zase si myslím, že to co píšou na netu, že je to primární ochrana vany a že se nafťák, kterej se blbě ohřejvá dřív dostane na pracovní teplotu, je ověřený. Nicméně, zkusit to stejně chci.

Píše se o tom třeba tady:

http://forum.skodahome.cz/topic/7650-spodni-kryt-motoru/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, reakcí málo, tuhlevá o tom diskutuju na sousedním fóru:

http://www.tuningclub206.com/forum/viewtopic.php?p=67739#67739

Pro upřesnění, to hučení se mění, občas je, občas téměř není slyšet, není rovnoměrné. Jako meluzína, ale hlubší. Dneska jsem se stavoval u kamaráda, není automechanik, ale zaměstnáním je \"garážmistr\", takže tomu \"hoví\". Vysvětlil jsem mu to, no a on říkal, že ložisko to nebude, hučení by prý bylo rovnoměrné. Tak koukáme na kapotu, je vepředu vidět, že proběhl asi \"ťukec\" (auto je z bazáče mám ho už rok) a taky na levé straně z pohledu řidiče teče chladič. Na první pohled to není tak zřejmé, ale kapota u světla na straně šoféra úplně nelícuje, když na ní u lampy zatlačím, tak je evidentní, že gumový doraz na spodní straně kapoty má vůli a nedoléhá. Třeba to bude ono. Kdyby nebyla venku taková kosa, hned se do toho pustím. Nechám to na zejtřek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heuréka!!! Už vím čím to je. :mrk Kdepak ložiska, kdepak kapota, topení to dělá! Včera jsem dle návodu v chytré knize \"Jak na to\" slícoval kapotu, dneska jsem to jel vyzkoušet. Prd velebnosti.... Hučí furt. V návalu zoufalství mě napadlo posadit dcerku dopředu aby poslouchala odkud to je. Za chvilku ukázala na mřížku topení a říká tady tati. Začal jsem točit knoflíkama, nic. Ale ledva jsem pohnul páčkou pro recyklaci vzduchu zleva úplně doprava, přestalo to. Dal jsem ji zpátky doleva, začalo to hučet. Teď už jen zjistit, co to dělá. Ventilátor to není, takže asi klapka. Nějaké nápady? Už se to někomu stalo?

[upravil dne 21/2/11 17:39 Zodiak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikomu se do diskuse moc nechce, tak mě napadlo, že by to mohlo být pylovým filtrem, dneska jsem na něj koukal a zdá se mi, že je tam jen tak \"nalehko\", respektive na jedné straně je malý rantlík na kterém to drží a na druhé trčí dva šrouby o které je opřen, jinak nic. Nabízí se myšlenka, že tím, že je tam jen tak fórově, by mohl při náporu vzduchu okolo 90tky rezonovat, a právě, když se zavře ta klapka, tak to není v kabině slyšet. Zkusím ho vyndat a pažouta prohnat, co to udělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar. mam presne rovnaky problem. ked dam vnutorny okruh tak je vsetko ok . ked dam vonkajsi tak to huci. ked som auto kupil tak tam pelovy filter nebol a robilo to. pred mesiacom som tam dal pelovy filter a stale to robi... . vies mi prosim povedat aku znacku si tam kupil? alebo poslat link. dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar. mam presne rovnaky problem. ked dam vnutorny okruh tak je vsetko ok . ked dam vonkajsi tak to huci. ked som auto kupil tak tam pelovy filter nebol a robilo to. pred mesiacom som tam dal pelovy filter a stale to robi... . vies mi prosim povedat aku znacku si tam kupil? alebo poslat link. dakujem

Ahoj, já vzal malej techničák a šel do Autokelly, prodali mi Valeo za dvě kila - tak 9-10 euro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi pořádnej kus molitanu - třeba ze staré matrace a nacpi ho do přední části průduchu - před filtr. Ono to tam rezonuje jako v kytaře. :D Lepší než molitan (v tom se drží voda) je nahusto tam narvat plastovou síťku, jak se dávala do okna proti mouchám. Pomůže to, odzkoušeno, když jsem jezdil bez filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 roky později...

Zdravím taky mám problém s meluzínou. Z pravé strany se ozývá pískání. Mě to píská cca pri 120km/h, ale někdy i při 90km/h pokud venku fouká vetší vítr. Měl jsem tam kabinový filt, zřejmě ještě orginal. Měl kolem sebe plastový lem vystlaný molitanem, ale už to bylo potrhane. Teď jsem koupil filtr od MANN. Bohužel ten nemá lem žádný, a sedí tam tak nějak hala bala. Celkově je ošklivé usazení. Na šikmé straně je rantl, a na protější 2 šrouby. Ten filtr je tam vyložene jen položeny s tím, že na straně šroubů je snad o pul cm výš něž na šikmé straně. Omotal jsem tedy filtr dokola lepenkou, aby tam byl natesno nacpaný, takže zitra třeba uvidím co to dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...