Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Strata výkonu - ťahu


SonX

Recommended Posts

Zdravým all.

Nerád zakladám nové vlákno ale nikde som nenašiel riešenie môjho špecifického problému.

2.0 HDI motor 6DRHRH 98 000 km FAP ne-re-pasovaný ani nemenený, všetko prebieha BEZ CHYBOVEJ HLÁŠKY

mám problém zo stratov ťahu. Ráno keď je auto odstavené a studené ide všetko OK auto po zohriatí na prev. teplotu ťahá a nieje žiadny problém. Stalo sa mi že pri prebiehaní my auto prešlo do SAFE MODE prestalo ťahať. Po prejdení cca 50 km (do práce). Následne auto nemá ťah až kým ho neodstavým na dlhšiu dobu ( do ďalšieho rána). Takto fungujem asi týždeň chystám sa do servisu a chcel by som vedie čo ma asi čaká dík moc za každú INFO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne ten clovek musi ovladat perfektne HDI.

Kdyz nesviti kontrolka tak problem nastava jinde.

Diagnostika je chytra , ale neni to clovek aby rekla \"hele maly prutok nafty vymen snimac tlaku\".

Takze navrhuju cloveka s referenci nebo snad orig servis samozrejme s mechanikem ktery tomu rozumi.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cením si každú radu. Straki dík.

Straki všimol som si ze pri jednej triske mi s prepadu presakuje nafta (malé množstvo - vlhké ) môže to mať na toto dáky vplyv?? Zistil som to už skôr ako došlo k tejto chybe straty výkonu.

Marcel00 - do Chomutova to mám uplne naskok : )) haaaaa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straki je taky zlaty ze chodi aj na slovensko. :)

[upravil dne 14/2/11 11:48 Marcel00]

Jj.Zlaty.Akorat ruce mi zacinaji chytat nadech do platiny:D:D

Samozrejme to vliv muze mit.Zkus sem hodit foto jake to je mnozstvi.Ale unik ropy kolem vstriku(pripadne i do valce)rozsviti kontrolku diagnostiky a nastava nouzak(2700rpm bez vykonu)

Nemas nahodou takovy pripad jak jsem delal(a asi jeste budu delat) tady clenovi DERT123 ze mu natvrdo vytrhli ledku z pristrojovky at mu ta kontrolka nesviti?:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straki je taky zlaty ze chodi aj na slovensko. :)

[upravil dne 14/2/11 11:48 Marcel00]

Jj.Zlaty.Akorat ruce mi zacinaji chytat nadech do platiny:D:D

Samozrejme to vliv muze mit.Zkus sem hodit foto jake to je mnozstvi.Ale unik ropy kolem vstriku(pripadne i do valce)rozsviti kontrolku diagnostiky a nastava nouzak(2700rpm bez vykonu)

Nemas nahodou takovy pripad jak jsem delal(a asi jeste budu delat) tady clenovi DERT123 ze mu natvrdo vytrhli ledku z pristrojovky at mu ta kontrolka nesviti?:mrk

No tak to by ma nasralo a dosť . No ja som najazdil na tomto aute skoro 30 000 a začalo to pred týždňom

Ktora led to bola?? ak môžem vedieť??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len pre info: tato ziarovka CHECK, teplota motora atd sa musi vzdy pri kazdom aute rozsvietit, tak ako vsetky varovne kontrolky. je to z dovodu kontroly auta uzivatelom aby mal istotu ze dane ziarovky su ok. toto vzdy upozornuju pred lajdackymi predajcami. fuu, tak drzim palce aby si bol ten co mu ziarovka praskla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastastie mne tato kontrolka funguje pred štartom svieti a po nastartovaní zhasne samozrejme ze toto co si poslal nieje konkretne moja : ) je bez popisu iba motor.

Už som bol urobiť foto toho prepadu zachvilku to sem dám.

Ešte keď dojde ku strate ykonu SAFE MODE tak ani vtey sa mi nerozsvieti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straki je taky zlaty ze chodi aj na slovensko. :)

[upravil dne 14/2/11 11:48 Marcel00]

Jj.Zlaty.Akorat ruce mi zacinaji chytat nadech do platiny:D:D

Samozrejme to vliv muze mit.Zkus sem hodit foto jake to je mnozstvi.Ale unik ropy kolem vstriku(pripadne i do valce)rozsviti kontrolku diagnostiky a nastava nouzak(2700rpm bez vykonu)

Nemas nahodou takovy pripad jak jsem delal(a asi jeste budu delat) tady clenovi DERT123 ze mu natvrdo vytrhli ledku z pristrojovky at mu ta kontrolka nesviti?:mrk

Peto je jasne ze este budes musiet len dufam ze to uz konecne spravime tak aby bol uz pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vies, niekedy staci aj nejaku horsiu naftu (ci vobec je ako ta slovenska :) ), alebo pancovanu co nepredpokladam ze by si to urobil (ale zas nevies co urobil najomca pumpy), v tychto chladnych dnoch nafta zacne vlockovat a pripcha filter, skus vyjadzit nadrz a natankuj nieco premiovejsie a kvalitnejsie ako je to slovenske. Mozes mu raz dopriat a uvidis co to urobi... Kedze ti to robi tyzden, predpokladam ze to moze suvisiet aj s tou naftou. Daj vediet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vies, niekedy staci aj nejaku horsiu naftu (ci vobec je ako ta slovenska :) ), alebo pancovanu co nepredpokladam ze by si to urobil (ale zas nevies co urobil najomca pumpy), v tychto chladnych dnoch nafta zacne vlockovat a pripcha filter, skus vyjadzit nadrz a natankuj nieco premiovejsie a kvalitnejsie ako je to slovenske. Mozes mu raz dopriat a uvidis co to urobi... Kedze ti to robi tyzden, predpokladam ze to moze suvisiet aj s tou naftou. Daj vediet.

Tak to si pojdte natankovat do CR naftu.Na SK mate skvleou naftu!!!!!

Ja kdyz davam brutal chip do auti (tech 135kW)a natankuju na SK tak po ceste na CR si musim hlidat nohu protoze zacina klouzat spojka:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D:D:D

nemyslim ze ta CR je lepsia od tej SK, ja tu nasu obhajovat nechcem v ziadnom pripade, preto tankujem len v rakusku, ale kazdopadne verim ze nafta je strojca kopec problemov...

edit:

alebo to bola ironia na tu Vasu cesku? :D ja pako, asi si dnes sedim na kabli :D

[upravil dne 15/2/11 08:33 Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...