Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Maria cavallo : Potah volantu - ukazte svoje prace !!! (Vase FOTKY sem !)


KapriQ

Recommended Posts

No v rámci možností... dlouho jsem dumal jak to rozkreslit až jsem původní volant olepil celý papírovou páskou a tu v místě švu rozříznul. získal jsem tak rozvinutý tvar podle kterého jsem uříznul kůži. Kůže je z více dílů než by se slušelo - je to rozstříhaná kožená sukně ze sekáče. Je to sešité a navíc na kostru nalepené alkaprénem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zdravím, kde se dá tento potah koupit? Nechce se mi to objednávat z e-shopů, protože všude to posílají přes PPL, což je společnost, od které bych si nenechal dovézt už zhola nic. Nemají je např. v nějakých velkých marketech, jako je např. Globus? Díky za odpověď.

Jinak super práce, tento topic mě přesvědčil. :D Luxusní je ten červeně obšitý s tím proužkem, to je opravdu parádní práce. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes byl také v Kelly, a byl jsem celkem překvapen cenou. Zrovna v Auto Kelly bych čekal tak o stovku víc. Takže mám ho taky v černé a zítra ho půjdu nahodit, dnes u mne zvítězil hokej. :aut Až to budu mít natažený, také přidám foto.

Ale na první pohled je opravdu skvělý. Prodavač v Kelly mi i ukazoval, jak ve finále vypadá na volantu, a to vypadalo ještě lépe, než na fotkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se zadařilo. Celkem to opravdu zabere 2 hodiny (včetně jedné chyby a převázání celé části mezi spodním a bočním sloupkem volantu, takže do těch 2 hodin se dá v pohodě vejít). Perfektní i na pozdější dotahování šňůry jsou mírně zahnuté kosmetické nůžky. Někde jsem našel i zmínku, že nasazení velikosti A je na 406 záhul. Ono se to může zdát na začátku (zejména zkouška nanečisto ihned po zakoupení mě celkem vyděsila), ale nakonec sedí perfektně. Kůži jsem nechal namočenou asi 25 minut.

Avizovaných minimálních 10cm, které máte nechat hned na začátku montáže, je nutné opravdu dodržet. Já si říkal, že nějakých 5cm navíc prostě nemůže uškodit, a následně se od poloviny volantu potil, aby šňůra stačila. Nakonec vše OK a s výsledkem jsem spokojen. Úplně 100% to určitě není (zejména spodní sloupky a nějaký ten milimetřík je to mimo), ale nevadí.

No a dojmy? Volant se lépe drží, je velmi příjemný, někomu by mohla vadit šířka madla, ale mě přesně to právě naopak vyhovuje. Kdo nemá kůži už v základu, tak rozhodně nemusíte váhat.

201402mgm.jpg

U pravého sloupku jsem volant zapoměl utřít, rýpance to nejsou, jen zbytky vody. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Můžu potvrdit super zkušenosti s tímto potahem. Na 306 už ho máme 4 roky a nejeví sebemenší známky opotřebování. Nedávno jsem ho \"instaloval\" na další auto (otce přítelkyně) a taky to vypadalo moc hezky, není to těžké, jen to chce pečlivost a trpělivost. Práce zabrala asi hodinku, hodinku a půl maximálně.

Mám v plánu pořídit si ho i na své auto. Původně jsem chtěl poslat volant na pošití Volantechu, ale posledním brutálním zvýšením ceny (ze 1200 na 1800) mě naprosto odradili a skoro dva tisíce za takovou blbost prostě odmítám dát, tohle bude za 600 mnohem lepší cena/výkon volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Detaily k montáži:

- na montáž si rezervovat až 2 hodiny (během práce se často vyskytne potřeba něco změnit, předělat)

- namočit na 20 minut (podle papírového návodu 10 minut, ale více je lépe), během práce průběžně namáčet zvenku i zevnitř

- začít uzlem s kličkou (jako boty), aby šel později snadno rozvázat

- před- i za sloupkem můžete udělat dvakrát steh do stejných dírek, ale pozor na roztržení kůže. Na videu je tento detail vidět v čase 3:09 a pak 3:59, viz též obrázek). Takže v tom místě jde kůže až k sobě. V podstatě jde o to, aby okraje kůže byly u sebe až do posledního stehu, protože nedotažené okraje jsou nehezké.

- sloupek obejít zadem, pod kůží

- na každém sloupku vynechat stejný počet dírek

- potah průběžně centrovat, aby se dotahováním neposunul našikmo

- utahovat pomocí háčku, já jsem používal zahnutou pinzetu

- dírky před sloupkem by se mohly vyplnit - prošít provázkem, ale to by chtělo koupit delší provázek

- lze šít i křížový steh, ale je potřeba delší provázek

- závěrečný uzel - je možné si předem připravit pod šev dvě smyčky rybářského lanka, a pomocí nich pak konce úplně vtáhnout pod šev

- potah je příjemný, kvalitní, v této cenové kategorii doporučuji. Mária Cavallo u Banské Bystrice dělají i kompletní pošití, včetně sloupků.

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ještě jsem našel jiná videa na podobné téma.

Rozdíly:

Namočit: Mária Cavallo (MC) radí nejprve namočit - asi správně, ve videu to dělají nasucho

MC je více napnutý, i díky namočení líp drží

Obě videa doporučují obcházet sloupek zepředu, slepými stehy, aby nebyly prázdné dírky, (MC zezadu)

Druhé video doporučuje (stejně jako MC) před- i po sloupku udělat steh "na místě" dvakrát do těch samých dírek.

Na závěr uzlík a konce zatáhnout pod stehy.

Moje zkušenost - nemusíte si obalovat prsty ani si je ničit, když k utahování použijete háček nebo zahnutou pinzetu. Utahovat stačí po 10 navlečených dírkách.

Obejití sloupku: po zkušenosti bych si počet vynechaných dírek vyznačil předem, např. barevnou nitkou, protože zezadu se počet vynechaných dírek velice špatně počítá. Anebo si připravit zrcátko a případně světlo.

Na jiném videu jsem viděl ještě dokončení: stehy uhladit a zatlačit, zarovnat pomocí válečku, např. malá láhev nebo rukojeť šroubováku.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=8eErvuUeD7k

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím přiznat, že volantech.cz je dokonalejší, mám ho asi 100 t. (5 let) a vypadá čím dál líp. On se jakoby promastil od rukou, takže kůže je hladká, lesklá. I provedení, včetně sloupků, je prakticky stejné nebo lepší, než origo kůže. Cena asi 1600, oni zdražují.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak ja se u moji 406 rozhodl pro nove obsiti u autocalounice, ktera bydli ve vedlejsi vesnici. Myslim, ze prace se ji povedla, cenovka 2000,-

WhatsApp Image 2017-08-07 at 12.08.16.jpeg

IMG_20170806_100056.jpg

IMG_20170806_100111.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...