Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak se projevuje vadný hřeben řízení


Haemorrhage

Recommended Posts

Můžu se zeptat, jak se projevuje vůle v hřebenu řízení? Mám totiž takovej problém s tím, že mi i na malých nerovnostech (nejvíc kočičí hlavy) něco bouchá (tupý dutý rány) ze přední nápravy. Borec mi to prohlížel a prý ani tyčky ani čepy špatný nejsou. Když vezmu za levý kolo a hýbu s ním ve vodorovný poloze tak má trochu vůli. Mám trochu obavy aby to nebyla převodka žízení. Ten stejný zvuk se projevuje i když se rozjíždím na jedničku nebo zpátečku a nebo když za jízdy je podtočený motor. Nějaké nápady? S řízením problémy nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jsem se dnes přesvědčil, že mám maličkou vůli na řízení, je to cítít jedině při pootáčení volanten bez nastartovaného auta. A dělá to přitom i to klepání, který mě tak vadí. Pak jsem sundal kolo a když jsem lomcoval s tyčí která vede do převodky tak se zase ozývaly ty zvuky. Chci se zeptat, zda se dají u toho typu hřebenu nějak vůle vymezit, nebo jestli musím vyměnit celou převodku. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kulový čep řízení to topro není, protože ten drží jak přibitej. Ale je fakt, že manžety u převodky jsem dole neměl, takže nevím, jak jsou na tom ty klouby axiálních tyček. Myslíš, že by tohle dělat mohlo? Až takový klepání?

No a kdyby i ty axiální tyčky bylo OK? Dá se nějak ta vule v hřebenu vymezit nebo se musí dát repasovaný?

[upravil dne 27/3/11 17:34 Haemorrhage]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně klepe hřeben ... na TK na nic nepřišel, ač tam s tím dělal neskutečné věci. Zjistěno doma na jámě. Lehce jsem točil volantem (nenastartováno) a druhá osoba kontrolovala spodek. Klepe tam i čep řízení (vertikálně), ale na hřebeni mám malou vůli :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně klepe hřeben ... na TK na nic nepřišel, ač tam s tím dělal neskutečné věci. Zjistěno doma na jámě. Lehce jsem točil volantem (nenastartováno) a druhá osoba kontrolovala spodek. Klepe tam i čep řízení (vertikálně), ale na hřebeni mám malou vůli :(

Dival jsem se na ty tvoje videa a ten zvuk je ten co znam a mam ho, ale ne az tak moc. To si totiz myslim, ze bude nejlepsi prijit na to doma svepomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked ma znepokojova vola riadenia na mojom aute, tiez som skumal co ju sposobuje. Kyvanim volantu alebo kolesa bolo pocut jemne tukanie a spravne som identifikoval vnutorne klby tyciek riadenia. Po ich vymene sa tukanie znizilo ale stale tam je. Ked som mal dole tycky riadenia, pomykal som aj samotnym hrebenom. Bola a aj tam je mala vola-takze su v haji puzdra- je to citit aj v riadeni. Ci sa daju menit samotne puzdra na riadeni neviem. A bola by to robota na dlhsie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám s řízením stejný problém. Bohužel mám vůli uvnitř převodky řízení, tak musím vyměnit celé řízení. Nové stojí 19 000 Kč, ale sehnal jsem firmu, která provádí celkový repas převodky řízení a používají origo. komponenty. Cena je 5 200 Kč + dávají záruku. Chystám se na výměnu příští měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haemorrhage: kolik máš najeto, podle mě není možný aby bylo řizení vyčvachtaný u auta z r. 2008. Já měnil řizení kvuli tomu že mi tekl orbitrol a nebylo vymlácený, a to mam starou peleš proti tvýmu.

Jinak ta firma to repasuje v Polsku tušim, davaji zaruku, mluvil jsem s nimi, taky jsem o tom uvažoval

Myslim že když bude nejhuř tak řizení z bouračky seženeš do dvou tisic a bude OK

[upravil dne 28/3/11 11:35 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele, mám najeto poctivejch 165 000Km. Jako není možný...taky jsem si myslel, že není možný, aby byla vymletá hnací hřídel v převodovce na pátým ozubeným kolečku a nakonec mě čekala výměna převodovky. :D Jinak ve čtvrtek jedu za chlápkem do servisu a že to najdeme tu vůli, kde to je. Budu se modlit, aby to bylo jen v těch axiální táhleh v tom kloubu. A máš pravdu, ta firma to repasuje v polsku. Ale do řízení z vrakáču nevím nevím. Prvně zjistím, co to je a pak budu řešit co s tím dál.

[upravil dne 28/3/11 11:35 Radek Hurvajz][/rquote]

[upravil dne 28/3/11 10:50 Haemorrhage]

[upravil dne 28/3/11 10:50 Haemorrhage]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...