Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ako casto menit palivovy filter?


lubovrato

Recommended Posts

no ja mam 2.0HDi 100kw a menil som cely palivovy filter, stal ma 40€ a servisak povedal, ze ho treba menit pri kazdych 60 000tis. km, takze ja doverujem jeho slovam. A inak sa s takym filtrom do peugeotu stretol prvykrat aj on aj predavac v obchode :D zaujimeve...

No, pekne ta natiahol ten tvoj servisak. Ja mam tiez 2.0HDi 100kW a pri tejto motorizacii sa naozaj meni iba vlozka. Ja som za nu naposledy dal 16 eciek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

záleží kde čepuješ, já měním při každé údržbě, jednou se mi stalo že jsem jel a zdechl mi motor, znovu jsem nastartoval ,

po cvíli znovu zdechl, vytáhl jsem palivový filtr vypadal jako bych ho vytáhl ze sklenice s medem, nevím co to bylo za sračku a to tankuju na shellce, po výměna filtru pohoda.

Na filtru moc neušetříš, nezapoměň že vsřikovače jsou citlivé na bordel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 let později...

Palivový filter na 1,6 HDI konkrétne na motorizácií 66kw sa mení po 4rokoch ale nie viac ako 60 000km,originál palivový filter na 1,6hdi 66kw cena 78eur vymena 12 eur...info autorizovaný servis Peugeot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohonné hmoty musia spĺňať určitu kvalitatívnu normu toho by som sa až tak nebál že čo tankujem pokial je to na overenych a veľkých čerp.staniciach..ja konkrétne tankujem na Slovnaft a nemám pocit že by som tankoval nekvalitnu naftu,často som tankoval aj to ich prémiové palivo Evo Plus dnes už len obycajnu Evo diesel...kvôli nezmyselnym cenám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si co pozeral palivový filter na Babetu?Za 15 eur si ho kľudne kúp a daj na svoje auto..na 1,6 HDI sa mení celý filter nie len vložka a ceny za kvalitný filter je zhruba od 30eur bavíme sa o značkách ako Mann alebo Bosch,originál je za 78 eur takže za tých 15 eur by som radšej frajerku zobral na zmrzlinu kamo a na palivový filter zabudni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súhlasím s tebou že sú tie filtre zbytočne predražené. Ale ani to nie je dôvod na to, aby som zbytočne naťahoval interval ich výmeny, a nie, nesúhlasím s tvrdením, že na kvalitu nafty sa vďaka normám ktoré musia splňovať dá spoľahnúť. Žiaľ nie je tomu vždy tak, a v bláznivej ekodobe keď je tá nafta plná eko*neumím psát slušně*itiek už vôbec.

Okrem toho k tej pôvodnej starej otázke, či je potrebné u benzínových motorov tiež pravidelne meniť palivový filter ak ho tam mám, alebo ak ho tam niekto dorobil. Určite ÁNO. Ak s tým mám problém tak ho jednoducho odstránim a prepojím napriamo. A netankujem neznámy benzín z hocijakej bandasky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...