Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Priechozia chyba - pomoc


uepepe

Recommended Posts

chlapi vdaka za pomoc aj ked ste mi velmi nepomohli

a teraz k veci....nie kazdy si honi vtaka na kapote alebo pristrojovke, niektori mame aj rodinu a venujeme sa jej a nemusime hned vsetko o svojom aute vediet preto sa pytame tu vo fore, namiesto vasich mudrych reci ste mi mohli poradit co a ako ak je to pre vas take \"samozrejme\"

peace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My taky máme rodinu a nikdo si vtáka nikde na autě nehoní......tak proč sis tu dia kupoval když stejně nevíš co ty chyby znamenají a co je špatně......kdyby si ty peníze co si za dia dal raději někomu co tomu rozumí......svítí ti na palubce kontrolka motoru??????

A straki007 ti snad napsal co to je ne??????

[upravil dne 22-1-11 23:03 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ijirda:

Klidně to tu napíšu:

Pokud jde o Origo Peugeot Planet 2000 vs. čínská kopie budu různý....nestydím se za to.....

je to prostě věčný boj.........

PS: vždycky sem rád poradil a ve všem pomohl( to ty ale bohužel nemůžeš vědět).....ale na Čínu sem alergický....:grr:grr

[upravil dne 23-1-11 11:10 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano nabuduce to asi tak urobim, vdaka

@prema

o tom honeni som to myslel tak, ze ked vidim ako sa chvastate v podpisoch ake mate nadupane auta , prechipovane a co ja viem co este...tak sa v nich musite proste vrtat

ja som sa tiez svojho casu vrtal v pocitacoch a dodnes kazdemu z rodiny ochotne poradim a dokonca aj sem tam poskladam pocitac a netvarim sa ze \"zadarmo ani kura nehrabe\" a to som cakal aj tu na fore ale vidim ze to asi nema zmysel...radsej pojdem niekam na zahranicne kde som sa s takymto pristupom este nikdy nestretol

[upravil dne 23/1/11 11:43 uepepe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano nabuduce to asi tak urobim, vdaka

@prema

o tom honeni som to myslel tak, ze ked vidim ako sa chvastate v podpisoch ake mate nadupane auta , prechipovane a co ja viem co este...tak sa v nich musite proste vrtat

ja som sa tiez svojho casu vrtal v pocitacoch a dodnes kazdemu z rodiny ochotne poradim a dokonca aj sem tam poskladam pocitac a netvarim sa ze \"zadarmo ani kura nehrabe\" a to som cakal aj tu na fore ale vidim ze to asi nema zmysel...radsej pojdem niekam na zahranicne kde som sa s takymto pristupom este nikdy nestretol

[upravil dne 23/1/11 11:43 uepepe]

Nevšiml sem si že bys byl v rodině........co tady čekáte vy co máte čínu.......že my co pracně zjištovali zkušenosti tehdy kdy jste ani nevěděli co Peugeot Planet 2000 je že vám to tady vyslepíčíme?

A ted klidně do mě.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi nereagovať. Strakiho poznám osobne a veľmi mi pomohol, nielen mne, ale celej mojej rodine, keď mi tesne pred vianocami opravil auto a mohli sme vycestovať za rodičmi na Slovensko - na ďaleký východ. Bol aj u mňa, lebo auto bolo pojazdné len v nudzáku. Premu ani ostatných čo majú diag hoci aj z číny doma osobne nepoznám, ale ak niekto vie pracovať s diagnostikou, vie čo robí a prečo to robí a aké to ma následky keď to zmení, tak je to jeho know how a to nieje nikde zadarmo, tobôž ak sa naučí obsluhovať takýto program sám. Viezol ma aj v jeho nadupanom aute dokonca.

Preto si myslím, že si nikto z nich nehoní vtáka na kapote alebo pristrojovke ale sa to tvrdo naučil, možno pokus omyl, možno bol niekde na školení, kde ho to naučili. A myslím si, že nestačí poznať auto len po softwarovej stránke, ale aj po mechanickej, aby človek vedel čo a ako pracuje a prečo tak pracuje.

Mňa by zaujímalo mikroprocesory sú použité v BSI a CPU v mojom aute. Prečo? Našiel som si stránky od Atmelu s nejakým popisom ako pracuje CAN VAN zapojenie v aute. Odkaz: http://www.atmel.com/products/canvan/default.asp

Bol som na týždňovom školení v HUSKY v Luxemburgu na obsluhu a ovladanie strojov čo sa týka údržby a tak isto mi dali len základné informácie s manuálom, kde boli vysvetlené určité základné pojmy s troubleshooting-om, avšak v ňom vätšina odkazov mala význam: volajte autorizovaný servis. A to školenie samozrejme nebolo zadarmo.

Takže ti prajem vela šťastia v hladaní manuálu na diagnostiku v zahraničí, ak niečo najdeš daj odkaz, ja som nenašiel nič. Alebo napíš do číny, aby ti ho poslali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem sa nikoho dotknúť, ale tí čo máte origo diagnostiku, ako viete, že to tiež nie je čína? Len preto, že veľa stála? A možno vás len predávajúci natiahol. Veď napokon ak tá origo sa pravdepodobne vyrába v číne na vedľajšej linke...

[upravil dne 23.1.2011 17:10 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...