Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hdi škube


JJEENNDDAA

Recommended Posts

Nějak nám to tu stávkuje, mám problémy s přihlášením. Mám novej postřeh chování auta při škubání.

Takže jakmile auto rozjedu, začne škubat, následně vyřadím, motor běží na volnoběh nepravidelně a když brzdím s neutrálem tak to brzdí jako se zvlněnými kotouči, prostě to cuká:-D. Když auto neškube tak to brzdí krásně.

Už se mi všichni smějou ale mě už pod nohama škube snad všechno, dokonce i fabie od mámy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové prosím radte alespon něco...

Dneska jsem jel o5 na diag s tím že tam pojedu a vyvolám cukání a že teda na něco přijdou. Co se nestalo, At sem tomu šlapal po krku tak to škubat nezačlo, v servisu to pichli na diag a byla tam chyba jednotky motoru, vymazali ji a at to projedu a přijedu pokud to teda ještě začne škubat. Už jsem si řikal že jsem to opravil tim že jsem prohodil ty selenoidy, že teda turbo špatně tlačilo a tim byla i špatna směs.

Kousek před domem jsem na 5ku začal akcelerovat a cca v 1900ot auto zaškubalo a zas přestalo, škubat to dál neškubalo, tak jsem zabral na 3ku,4ku a škubani zase začlo jako vždy....

Prosím co mám dělat........

Co vás napadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jendo, promin, ale co chces slyset ??? vsichni ti rikame, ze to mas poradne projet diagnostikou a je to furt dokolecka ...

dej to nekomu, kdo tomu opravdu rozumi, diagnostikou zjisti tzv. akcni cleny, projede to samozrejme zaroven a pak se uvidi co s tim dal a co je tam nejspis spatne ...

tak necekej a vlitni na to !!!! tvrdy chod ... to muze cokoliv, vstrikovace, rozvody ... cokoliv

zeptej se strakiho jestli nebude mit cestu na sever moravy :)

[upravil dne 16/2/11 09:22 BV406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukám, že si už udělal dost, ale bud něco nesignalizuje reálné hodnoty, nebo je závada mimo měřené okruhy. možná to pomůže, ale 3 případy z praxe.

Kdysi jsem měl Xantii se stejmým motorem a tam se začala objevovat podobná závada. Cukání, někdy až do smrti motoru. vypnutí motoru a zapnutí zpočátku pomáhalo, ale postupem času se to zhoršovalo. Taky sem prolez leccos - diagnostika nic a nakonec to byla právě palivová pumpa v nádrži. Ubroušený komutátor z nekvalitní nafty. Tuhle soušástku nemá cenu kupovat na vrakáči, páč je to loterie a z 10ti bude dobrá jedna-dvě. Sehnal jsem za flašku novou pumpu z 307čky, trochu upravil uchycení a bylo po problému.

Na tomtéž autě, když jsem ho koupil (bylo to někdy na podzim) zprvu v poho, ale jak seochlazovalo, tak bylo čim dál tim horší startování a to díky tomu, že to nežhavilo. Manuální spuštění žhavení přez diagnostiku fungovalo a o5 nikde žádná diagnostikovaná závada. relé O.K., všechny žhaviče O.K. napájecí okruh O.K. tak proč?... inu pro to, že nějakej kundus vyměnil v autě ECU a ta měla naštípnutej PCB a byl zcela ignorován signál z čidla teploty motoru (jsou tam dvě - jedno pro budik a druhý pro ECU.) ECU si díky chybě stále myslela,že teplota motoru je 68 stupnů a tudíž se neaktivovalo žhavení. Jenže - koho by napadlo hledat chybu zrovna tady že?....

Současný wozeyk - Superb - asi rok mě trápila neřešitelná chyba - diagnostika hlásila skrat na kostru, nebo přerušený vodič ze snímačů zatížení náprav (kvůli automatiše štelunk xenonů). K hlášení závady docházelo navíc pouze tehdy, pokud auto jelo déle než cca 3 min rychlostí větší, než 100km/h. Při záznamu na VAG diagnostice průběhu hodnot z obou snímačů nebylo shledáno nic nenormálního. I bych se na to vysral, ale bohužel po nahlášení chyby se xenony sklopí do \"safety\" úhlu a svítí asi 20m před auto a čék vidí howno. Co sem udělal? výměna obou snímačů, kabelového svazku, řídící jednotky xenonů, málem došlo i na niveační motory, ale při jedné příležitosti jsem měl možnost si pořádně prohlídnout mechanismus uchycení a převodu čidla n zadní nápravě u jinýho Béčka a zjistil jsem, že mám čidlo namontováno OBRÁCENĚ!!!! k průseru došlo v autorizovaném servise v Rumburku, když se měnil zadní brzdič a byla odstrojená zadní náprava. Proto taky čidlo dávalo signál a hodnoty byly ve správné úrovni, akorát zrcadlově...

Tim chci říct, že neni uplně dobrý slepě věřit diagnostice a bráji jako záchranu. Může pomoci, ale taky pěkně zatopit a situaci zkomplikovat, když není schopna chybu interpretovat správně, nebo obsluha neví, jaký data má vidět a umět poznat, že to co ukazuje diagnostika je špatně. spíš uvažovat logicky, co se stalo, než to začalo dělat, jaké mohou být příčiny a po tom jít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Hics. Tieto závady musí vidieť technik na diag. podmienka je: musí vedieť čo a kde hladať, jednoducho musí rozumieť svojej práci a musí vedieť kam sa pozrieť. Laicky: až si mal vadné čerpadlo v nádrži, malo by sa to prejavovať kolisanim tlaku paliva si myslím. Preto ako som už písal a viacerí to potvrdili, jeden šoferuje a druhý sleduje displej ntb s údajmi. Na to predsa vymysleli diag :D:D:D. Aj mechanická závada sa musí nejako prejaviť v nejakých údajoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to BV406: naprosto s tebou souhlasim a omlouvam se jestli už vás tímto tématem otravuju, ale moje finanční zázemí mi momentalně neumožnuje dát auto do servisu, kdyby to šlo tak je to dávno hotové. Proto to řešim tady a zkoušim měnit co jde a co mám možnost protože mám kolegu ktery má na rozprodej celé auto 406 Hdi ale 66kw.

K pumpě v nádrži jsem se bohužel nedostal protože jsem neměl nikoho po ruce aby mi pomohl sundat tu přehoznou matici..

Na diag. chodim do servisu kde maji bosh diag a jsou tam ochotní mi poradit co mam zkusit vyměnit, bohužel se mi jestě nepovedlo přijet tam a zaroven aby mi auto škubalo, toto se pokusim až tam pojedu znova...

Dnes sepokusime vyměnit DRV a Vahu vzduchu a uvidime každopadně všem děkuji

jinak nahradni čerpadlo do nadrže mi někdo vyfoukl před nosem a už je prodane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sa skús dohodnuť so strakim007 alebo přemou. Podla ing. google maps máš to do krnova ku přemovi cca 80 km. Ak by bol ochotný, tak je to predsa menej nákladné ako hladať čo je možno vadné a stále bez úspechu a riziko že sa to ešte viac zhorší. Pokiaľ nemáš záľubu v menení súčiastok na aute :D. Ku strakimu je to cca 506 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak auto je v servisu a věřím že naposled protože se mi povedlo vyvolat škubání. To vědět hned tak mam auto opravene už dávno. Zjistilo se že je špatny vstřik na 3. válci korekce přes 5 a tak ho zitra vyndají pročistí ultrazvukem zkontrolujou na stolici a popř vyměni špičku.... Říkal že se při velké zátěži hodně zahřívají a v tom se to muže vždy přidřít a po vypnutí a pár minutách to schladne a zas to jede... Abych vám řekl pravdu tak tomu věřím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mě zaráží, že si korekční hodnoty na vstřiku nikdo doposud nevšiml... ta se tam neobjevuje pouze při momentální disfunkčnosti vstřiku, ale vysí tam evidentně už po čertech dlouho... Nehci říct - já to psal, ale vyznat se pořádně ve čtení diagnostiky - to je taky kumšt... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...