Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denní svícení na moto (skůtra)


Butrus

Recommended Posts

Víte někdo,zda lze použí a jak umístit denní svícení na jednostopé vozidlo? Jezdím se skůtrem (Peugeot Vivacity 100) jen kousky,často startuju a pořád svítim a baterka se nestíhá dobíjet a startér pak nezaskočí do ozubení a nelze nastartovat. Pak zbývá pouze start startovačkou. Po dobití baterky je vše ok. A navíc často odcházejí žárovky v předním světle. Vím,že svou celkem velkou měrou k tomu přispívá použití klasické kyselinové baterky místo origo gelové (gelovky mají nižší napětí dobíjení). Ale takhle jsem skůtra už koupil a baterka byla nová,tak jí zatím nehodlám měnit. Takhle světla sežerou většinu energie a na dobíjení už moc nezbývá. Zde jsem toho moc nenašel, týká se to jen dvoustopých vozidel http://www.dennisviceni.cz/dennisviceni/3-CLANKY/24-Denni-sviceni-UAMK

Při jízdě bez světel se baterka dobíjí v pohodě,ale svítit musim. Díky za vaše rady.

post-31496-14109614625413_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

denní svícení na motorkách ? Právní oporu to asi nemá, musíš si pomoci sám. osobně bych to řešil - zadní světlo LED, brzdové nechat origo , do předního světla - vyndat parkovačku a dát 20 W halogenku. Vše bude yypadat jako originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, vyhláška mluví jen o autech a vůbec nevim,zda to podle naší legislativy jde na motorku. Jinak často jezdim se skůtrem v noci, origo světlo svítí fakt dobře (má tlumený i dálkový,velká parabola,dvouvláknová žárovka) a hlavní světlomet prostě potřebuju. Jinak bych origo žárovku (http://www.scootland.cz/zbozi/rms-zarovka-12v-35-35w/) nahradil LEDkovou. Ale takhle to bohužel nejde. Proto začínám přemýšlet právě o těch LED denních,ale vůbec nevím,zda to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednostopém vozidle nejsou povolené světla na denní svícení.

Toto je staženo z článku na MDCR - dotazy a odpovědi.

Jsou světla pro denní svícení dostupná pro motocykly?

Ne, zde je povinné svítit vždy tlumenými světly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednostopém vozidle nejsou povolené světla na denní svícení.

Toto je staženo z článku na MDCR - dotazy a odpovědi.

Jsou světla pro denní svícení dostupná pro motocykly?

Ne, zde je povinné svítit vždy tlumenými světly.

Děkuji, tímto to mám vyřešené. Hledal jsem,ale asi špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...