Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba pri P307 SW 1.6HDi 80kW Chyba P0299


Kenedi

Recommended Posts

  • O 4 roky později...

Trochu to tu oživíme..:-)

 

Auto bez tahu ...na dg chyba P0299 ovl.el.magn.ventilu tlaku turba.

 

Odpojil jsem od něj konektor...kontrola...připojeno....na dg.vymazaná chyba...udělaná kontrola aktivních členů tohoto ventilu.....vše Ok....ukazuje že je funkční a při kontrole dg a šáhnutí rukou na něj je cítit že běhá.

Odpojil jsem podtl.hadičku od turba i od ventilu a při foukání do ní je průchozí........udělal jsem i podtlakovou kontrolu regulace turba ...táhlo k baňce se viditelně hýbe.

Při nastartování se ale regulace ani nehne a táhlo stojí....tudíž tam není podtlak.

Odpojil jsem i podtlakovou hadičku od zásobníku podtlaku k el.magn. ventilu při běžícím motoru a žádný podtlak to nevytváří....nevím ale zdali na volnoběh to tak má být.

Pri náhodné kontrole množství nasávané vzduchu mi ukazuje graf: požadované množství nasávaného vzduchu je ca 270......skutečné množství ukazuje 390....??

 

Teď babo raď....to bude zase nějaká pitchovina.... :myslim :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už tahá... :)

 

Od Badisáka došel regulační ventil OEM 1618C9.....1422,-.

Před montáží jsem to ještě píchnul na dg,která opět vypsala chybu reg.ventilu P0299 a ještě svítilo ABS,ASR, a hodilo to chybu brzdového snímače......podtlak žádnej.....chyby jsem vymazal.

Tak jsem ho vyměnil...připojil...pro jistotu jsem měl koupenou ještě opletenou podtlakovou hadičku 4mm...

Nastartuju a......nic....žádnej podtlak nic se ani nehlo... :roll :roll ...mě málem trefilo.

Hadičky jsem předtím odzkoušel...nic jsem nenašel.....ale...na tu hadičku od brzdoveho válce se na celou nedá dostat.. :myslim ....jsem se naštval a chtě nechtě jsem sundal levé kolo a podběh....no a co mě nečekalo.....jasně...byla zborcená a prasklá ..nebylo to vidět jak je opuzdřená tou síťovinou. Stačilo ji nastavit 10cm nové gumové podtlakovky a bylo to. Jen co jsem nastartoval tak regulace pracuje jak má a auto opět sprintuje....

Teď se nabízí otázka zdali primární problém nebyl u té podtlakovky....ale to už je jedno ...mám klid i s novým ventilem..... :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...