Přejít na obsah
Kenedi

Chyba pri P307 SW 1.6HDi 80kW Chyba P0299

Recommended Posts

Trochu to tu oživíme..:-)

Auto bez tahu ...na dg chyba P0299 ovl.el.magn.ventilu tlaku turba.

Odpojil jsem od něj konektor...kontrola...připojeno....na dg.vymazaná chyba...udělaná kontrola aktivních členů tohoto ventilu.....vše Ok....ukazuje že je funkční a při kontrole dg a šáhnutí rukou na něj je cítit že běhá.

Odpojil jsem podtl.hadičku od turba i od ventilu a při foukání do ní je průchozí........udělal jsem i podtlakovou kontrolu regulace turba ...táhlo k baňce se viditelně hýbe.

Při nastartování se ale regulace ani nehne a táhlo stojí....tudíž tam není podtlak.

Odpojil jsem i podtlakovou hadičku od zásobníku podtlaku k el.magn. ventilu při běžícím motoru a žádný podtlak to nevytváří....nevím ale zdali na volnoběh to tak má být.

Pri náhodné kontrole množství nasávané vzduchu mi ukazuje graf: požadované množství nasávaného vzduchu je ca 270......skutečné množství ukazuje 390....??

Teď babo raď....to bude zase nějaká pitchovina.... :myslim :myslim

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tak už tahá... :)

Od Badisáka došel regulační ventil OEM 1618C9.....1422,-.

Před montáží jsem to ještě píchnul na dg,která opět vypsala chybu reg.ventilu P0299 a ještě svítilo ABS,ASR, a hodilo to chybu brzdového snímače......podtlak žádnej.....chyby jsem vymazal.

Tak jsem ho vyměnil...připojil...pro jistotu jsem měl koupenou ještě opletenou podtlakovou hadičku 4mm...

Nastartuju a......nic....žádnej podtlak nic se ani nehlo... :roll :roll ...mě málem trefilo.

Hadičky jsem předtím odzkoušel...nic jsem nenašel.....ale...na tu hadičku od brzdoveho válce se na celou nedá dostat.. :myslim ....jsem se naštval a chtě nechtě jsem sundal levé kolo a podběh....no a co mě nečekalo.....jasně...byla zborcená a prasklá ..nebylo to vidět jak je opuzdřená tou síťovinou. Stačilo ji nastavit 10cm nové gumové podtlakovky a bylo to. Jen co jsem nastartoval tak regulace pracuje jak má a auto opět sprintuje....

Teď se nabízí otázka zdali primární problém nebyl u té podtlakovky....ale to už je jedno ...mám klid i s novým ventilem..... :super:papa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku