Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rádio na SD do 406 stary model


Guest bostich

Recommended Posts

Guest bostich

Plánuju koupit nové rádio a chtěl bych poradit.

Chci, aby četlo SD nebo USB (CD neni podmínkou), cena do cca 2500kč se vším (krytka), líbivý, ale nenápadný design(nechci aby mi to v noci svítilo jako ufo :D takže možnost snížení podsvětlení )na značce zas až tak nezáleží.

Tak, jestli má někdo vlastní zkušenost nebo návrhy.....:)

Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DO placka je nanic! ale uznavam ze vypada hezky prijde me to jako okopirovanej pioneer tak tri roky starej

kdyz chces treba preskocit slozku nebo znas svuj playlist tak na zadavani cisla pisnicky se DO urcite hodi, s tim kopirovanim pioneer souhlasim a nemusime chodit tak daleko

Pionner 4200Sd (2010):

_vyr_814DEH-4200SD.jpg

Jeste se mi hodne libi tohle ale za to uz chteji 3500: http://www.mall.cz/autoradia/pioneer-deh-6300sd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest bostich

Tak nakonec jsem vzal Autorádio LG LCF800OR, CD/MP3,USB tu 700 jsem objednával, kde se dalo, ale všude se omlouvaji, že neví kdy bude.Ještě dořešit uchycení a je to.Jinak k mobilu se mi přihlásí jako sluchátka...supr:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem nainstaloval ovládání autorádia LG páčkou pod volantem do P 406. Protože se občas někdo ptá tak jsem to trochu shrnul.

Zde je tabulka pro autorádia LG, konkrétně například pro modely LCS 700 BR nebo LG LCS 800 BR ... Nicméně stejné hodnoty je možné použít například pro Pioneer a pod. U jiných značek stačí vzít potenciometr cca 100k a vyzkoušet. V tom případě ale může dojít k tomu ,že se dostanete těsně k okraji a při posunu teploty a pod. bude páčka dělat něco jiného :)

Tabulka funkcí, které jsem vybral pro svoji páčku:

Popis Min. Max. ( rozmezí ve kterém by měl být vhodný odpor )

Source 0,4k 2k

Mute 2,5k 4,5k

-> 7k 9k

<- 9,5k 13k

Vol. Up 13,5k 18,5k

Vol. Down 19k 29k

Postup:

1. rozebrat páčku a vyhodit odpory a diody a od každého tlačítka vyvést kablík.

2. odpory naskládat za sebe buď jako já na kousek měděného drátu nebo, zkušební plotňák, nebo udělat pořádný plošňák - podle vkusu každého soudruha

3. na společný vodič dát jednu stranu odporů a propojit se stíněním kabelu k autorádiu

4. od každého tlačítka vzít jeden z konců a spojit je dohromady a napojit na „živý“ vodič k autorádiu

5. jednotlivá tlačítka připájet k odporům podle jejich funkce

6. na konec kabelu napájet příslušný konektor – v mém případě stereo Jack 3,5“ – zapojené je stínění na „kostru“ a „živý“ na špičku jacku. Prostřední kontakt jacku zůstane nezapojený ( pro tyto funkce není potřeba )

7. výsledný bastl ( v mém případě ) zaizolovat – položil jsem na kousek plastu a otočil páskou.

8. páčku vrátit na místo, natáhnout kabel k autorádiu a našroubovat plat pod volantem:

Možné problémy:

- pokud budete používat odpory na okraji těch mezí, můžou funkce zlobit, doporučuji se držet ve středu. Například u Snižování hlasitosti jsem použil 27k, ale nebylo to stabilní. Spolehlivé bylo 25k ….

- pozor na zkrat v jacku, ten obyč. co se prodává se snadno vyhřeje a je potřeba být pečlivý i při pájení kabelů. Byla by škoda si poškodit rádio

- nezapojujte jack při zapnutém rádiu, nedělá mu to dobře

Tak snad to bude někomu k užitku. Já jsem s LG LCS 700 BR velmi spokojen. Dobře vybavené, slušně hrající rádio s USB a Bluetooth HandsFree za dobré peníze.

post-25417-14109615293341_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest bostich

koblih:díky za super návod:super

jen co bude čas, vrhnu se do toho

edit:Umí rádio i jiné funkce, než source mute atd...?

[upravil dne 3.2.2011 21:13 bostich]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že umí. Co jsem zkoušel tak asi většinu tlačítek jde nasimulovat. Ale bohužel jsem nenašel nikde na internetu zapojení, nebo tabulku pro LG, takže jsem vycházel z tabulky pro Blaupunkt, která se na internetu najde.

Tyhle tlačítka jsem považoval za nejužitečnější pro moje použití.

[upravil dne 3/2/11 21:30 koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...