Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dutý buchot zozadu - Predám silentbloky na zadnú nápravu


ferrari

Recommended Posts

Páni, kým sa na to kuknem, nemáte nejakú typickú závadu na 306ke? Ozýva sa mi zozadu totižto buchot (skôr duté údery) pri prechode nerovností. Keď vzadu kývem autom s otvoreným kufrom, nepočujem nič...je to také duté buchotanie, nie nejaké ostré...

Podozrievam výfuk (ale čo som skúšal, je pevný), potom už asi čosik na náprave...alebo ešte aj banalita typu uvoľnená rezerva (ale tú som skúšal a nezdala sa voľná...

[upravil dne 20.9.2012 21:24 od ferrari]

[upravil dne 3.11.2012 09:58 od ferrari]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znie to ako rezerva... a znie to ako vyfuk a nakoniec zistis ze ked skontrolujes rezervu a vyfuk tak su v pohode a v prdeli su zadne silentbloky, mne to buchalo doslova tak ako keby niekto buchal gumovym kladivom po podlahe :bojim

vid -->

...takze ak vylucis tlmice/vyfuk a rezervu, tak tu je problem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

No, kukal som, silentbloky vyzerajú dobre (aj keď ak by bol odtrhnutý, uvidím tpo asik iba pri zdvihnutom aute)...tak som vyhádzal všetky veci z kufra a pojazdil som...nebúchalo nič...úplne smerodatné to ale nebude, pretože mi to nebúchalo vždy...zaujímé...ale na náprave to vyzerá všetko OK...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to na nějakých nerovnostech dělá taky a vypadá to nejspíše na zadní silentbloky.Pozor zvenku jejich stav nepoznáte,můžou být natržené či hodně zduřelá guma,která pak už více hluky přenáší na karoserii,není to jednoduchá součástka i když na první pohled tak vypadá stojí přeci jenom v českých korunách aspoň průměrně 1200 kč a taky pozor na každé straně jsou dva,ale dělá to většinou ten důležitější dražší!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne takto buchotali zadne dvere. Ten plastovy valcek, do ktoreho zapadal zadny zamok bol uz trochu vydraty a dvere duchali pri prejazde nerovnostami.

Jednoducho som ho posunul kusok smerom dovnutra auta a uz nic nebucha.

[upravil dne 31.1.2011 10:26 jojtik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ties sa priklanam k zadnym silentblokom. Mam ten isty problem, cakam kym sa otepli a vymenim ich.

A aj to opticky vidíš? Bo ja som na tie silentbloky čučal, ale prd som videl...vyzerali OK...aj keď teda, zaťažené budú vyzerať OK, to je jasné...musím na to kuknúť poriadne...

PS - dvere to nebudú, isto nie...

[upravil dne 31.1.2011 18:24 ferrari]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

já měl taky podobný problém a nakonec to byl utržený levý silentblok..zkus silněji kopat z boku do zadního kola a hned poznáš že je něco špatně..

U mě tomu předcházely rány znějící jak kdyby odešly tlumiče.. příčemž ten silentblok byl pravděpodobně jen povolený..pak přišel šikmý nájezd na snížený obrubník u vjezdu do baráku a bylo vymalováno..:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som tiez mal podobny rachot, no len pri prechode lavotocivej zakruty - bol to vyfuk. On ma v strede drziek na zavesenie a ten sa mi pri zakrute dolava oprel o plech podvozku, no a to by som nikdy nepovedal, ze to urobi taky rachot. Myslel so, ze mi ide odpadnut prave zadne koleso :)

Ale vravim, bolo to pri zakrute dolava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výfuk vie robiť riadny rachot - zažil som to na Corse...a na Corse to búchalo podobne, ako na 306ke = čím viac zaťažený zadok, tým viac to búchalo...ale koncový tlmič bol už prehnitý a výfuk samotný hučal, takže to sa dalo pochopiť...ale mne výfuk nehučí a na prvý ppohľad vyzerá byť OK...keD´bude teplejšie, vtrepem sa do jamy a pokukám to...aj tak chcem osadiť aj jednocestné ventily na ostrekovače a tiež krycí plech pod motor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
No veď hej-hej, sám som si spochybnil takú letmú obhliadku...to treba kuk do jamy, zdvihnúť auto (=odľahčiť nápravu) a možno potom niečo uvidím....keď bude teplejšie...aj tak teraz +- nejazdím...

Mam 306 break.

Mne sa podarilo zohnat v akcii komplet vsetky 4 silentbloky za cca 25, eur. Je to sice znacka mapco, co nieje nic moc, ale nech to vydrzi aspon polovicu co original a som spokojny. Inac to buchanie co opisujes, budu na 100% tie silentbloky. Ja som tiez skusal rezervu, ale bez toho kosa to robilo tiez a po kontrole na zdvihaku diagnoza bola jasna. Inac ked budes mat v ruke novy kus tak sa pozri na ten stary co mas na naprave a uvidis ten rozdiel ako vyzera.

tu mas este OE cisla, skor ti to najdu v predajni.

5131.70 lava strana

5131.69 prava strana

5131.71 P/L strana

[upravil dne 22.3.2011 21:37 slavco25]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Tak, som bol včera aj obuť zimáky na 742ku a pri tej príležitosti sme 306ku zdvihli na zdvihák a kukal som ostotristo, čo by to vzadu mohlo búchať, ale sme na nič neprišli, silentbloky vyzerali OK...takže záhada neodhalená, ale fakt aj je, že momentálne to nebúcha...haluz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...