Přejít na obsah
pavel815

2,1 TD motor houpe

Recommended Posts

Zdarec, po startu motor minutu běží a pak začne nepravidelně zvedat otáčky, někdy až k maximu, houpe asi 10minut a motor sám zhasne. Jsou vyměněny rozvody, vodní pumpa, žhaviče, vstřikovače a generálka čerpadla LUCAS(ložisko, sada těsnění), palivový filtr. Poraďte další možnosti. Dík Pavel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

mne to po nastartovani takisto chvilku kolisa a potom zdvihne otacky na cca 1200 (vo velkych mrazoch az na 1500), kde ich stabilne drzi, a po cca 5 min to klesne na normal, ako ked utne...

v servise som menil komplet vsetky filtre a zapojili mi aj egr, ktory bol dovtedy odpojeny.....a stale to iste....

tebe to tie zvysene otacky drzi na rovnakej hodnote, alebo to tam hore kolise?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

prve co by to chcelo je diagnostika. Inak ked ide cerpadlo nekontrolovatelne do max otacok rj odpaja automaticky napatie na stop ventil. Chce to diagnostiku a potom sa uvidi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Po všech možných variantách které se opravily jsem došel až k výměně naftového vstřikovacího čerpadla. Sehnal jsem ho přes inzerci v AAA poptávka a do dvou dnů se mi ozvali z vrakoviště poblíž Břeclavi(Hrušky). Motor jede jako pila díky šikovnému automechanikovi ze Zlína.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

je toho hafo o těhlech příznacích na 2,1TD na 99% je to vždy čerpadlo lucas epic (bohužel) ...ale už se to ví a myslím si,že se člověk v tom nemusí babrat a jít zrovna na něho. ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mne to tiež robylo,ja som menil asi 3 čerpadlá,pokial som narazil na dobré.Kúpil som ho z pojazdného angličáka,malo najazdených 13000-km.Dal som zaň 200 EUR.Myslím si,že vtedy to bol dobrý obchod.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

pogy tu ale pise ze siel motor do max otacok a potom vypol. Tu bola chyba snimaca polohy rotoru. To ze sa vypol mootr zariadila RJ bo nastal kritycky stav.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku