Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkušenosti s Alfou 156 1.9JTD


PetrCoupe

Recommended Posts

to je zase debata :D

u kazdeho auta bude pochopitelne cenovy rozdil, jestli je vana odlita z hliniku, nebo vyrazena z plechoveho hrnce, ramena na multilink vyjdou vzdycky draz, nez lesenarska trubka s kolama na koncich, to nema nic spolecneho s zadnou konkretni znackou. 156tek se vyrobilo tusim 700.000ks -nevidim jediny duvod, proc by mel byt problem s jakymkoliv dilem v druhovyrobe.

btw svicky maji predepsany interval vymeny 100.000km, to asi bosch za 74,-czk neda, jinak realna cena za sadu zacina na 3.000,-

...a omezovac je u TS tusim na 7.250ot :P

[upravil dne 10|1|11 23:18 .mycTD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste doplnim,tu Alfu kupoval pred 4mi lety a pry v te dobe byla normalni cena toho modelu kolem 150 tis.Kc a tak se pry vyplatilo investovat do teto opravy a mit pak jistotu ,ze auto je ve 100% stavu ;)

a jak pise farky jestli nechces Michale tu 406ku,tak se na ni koukni,ma ji v inzerci a je fakt moc moc luxusni,ty sedacky bych mu nejradsi šlohnul :D

[upravil dne 10/1/11 23:24 Dadadavid]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, vážně uvažuju o koupi Alfa Romeo 156 1.9JTD

( VIZ ODKAZ http://www.autocechak.cz/12502-alfa-romeo-156-kombi-1-9jtd-85kw )

Chci se vás zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto autem.

Zajímá mě spolehlivost, motor, karoserie.

Díky díky :super

ja teda JTD nikdy nemel, ale obecne je ta 85kW verze povazovana za nejlepsi volbu (mezi osmiventily)

na udrzbu budou narocna hlavne uz zminovana predni ramena -jsou tam 2 na kazde strane. horni vetsinou vrzou a ve spodnich mlati cepy. hodne zalezi, kde jezdis, ale extremisti meni treba kazdy rok.

ohledne koroze je treba zkontrolovat prahy a podlahu, ale tam taky hodne zalezi kus od kusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: jistě, to je jak bych napsal, že Honda jezdí jen na Castrol a s Motulem se zadře :D

Ps: fakt nevím, co má Alfa za strašné tlaky, když jezdí v 6!!! tis otáčkách/min a nemá turbo... co mají říkat turbaři? :D

A ty mne ides pisat, ze neviem porovnavat porovnatelne veci :D :D :D

Nepovedal sem ze svickami Bosch, to nepojede, ale jen to, ze to nepojede uplne dokonale, a mozna take zivotnost (neviem, proc by teda vsichny alfiste, mechanici atd tam davali drahe svickove sady, kdyz podle tebe staci Bosch za 79 kč )

Prirovnal sem to k tlumicum, kdyz das starline, tak auto take pojede, mozna to nebude tak komfortne, a vydrzi mene, ale pojede ...

A ty tu hned napises porovnanie o zadreni motoru, trocha mimo ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.mycTD: u těch Boschů za 74Kč je interval výměny 40tis km, takže 600Kč x 3 výměny, to jsem na 2tis Kč :D

Lubk0: přečti si někdy co píšeš, on totiž můžeš koupit tlumič XYZ zabalený do krabice Alfa za 2tis Kč a ten samý po slevě za 700Kč, jen bude v krabici XYZ. Btw Starline díly nevyrábí, jen takhle přelepuje krabice... ;)

Ps: dej mi prosím rozumný argument, proč by to s Boschkama nejelo? :) Proč? protože marketing! :) Probuď se, je 21. století ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak PATA ja som zabudol, ze ty si odbornik aj na T Sparky :D

Jednak zadny servisak, hlavne ten, co se venuje primarne alfam, tam svicku BOSCH za 79 kč neda (a neni to kvoli marketingu) :D

Ale napriklad

http://sk.autolexicon.net/articles/twin-spark

Citujem

Čtyřválcové motory s osmi ventily mají všechny svíčky stejné. Šestnácti ventilové verze mají jednu svíčku větší a druhou menší. Technologie TS je velmi závislá na kvalitě svíček, proto se používají pouze kvalitní platinové svíčky.

Ale i recenzisti maju nazor, ze treba vymena svicek v tom aute je draha

http://autoviny.zoznam.sk/cl/100207/411937/Jazdena--Alfa-Romeo-147

Citujem

Časté poruchy:

Vôle v zaveseniach predných kolies, poruchy elektroniky, opotrebované ložiská kľukového hriadeľa. Vysoká spotreba oleja, pretrhnutý rozvodový remeň a nepravidelný chod agregátu z dôvodu nevymenených drahých zapaľovacích sviečok (benzínové motory Twin Spark).

Alebo si treba precitat fora, je ich plna prdel, a nikdo nema z levnymi svickami dobre skusenosti, nektery nemaji dobre skusenosti ani s tymi za 15 Eur, treba tu pisou veci jako

http://www.dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=49026&sid=8cd376bbe2e8414e338fa071fdd1a0cc

\"Vysoke naklady na udrzbu, ked ti bude treba menit sviecky a olej tak sa z tych cien poseres\"

Ad Starline, jasne ze diely prebaluje, to je OK, jenze urcite neda starline do krabice nejakou Kayabu, Sachs ci Bilstein ... O tom dost pochybuju :D

Jako s Boschem to pojede, ale ne tak jak ma, resp nevyuzije to celej potencional Twin Sparku a jeho technologie, proto je tvuj priklad o ZADRETI motoru absolutne mimo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest dreamtalks

PetrCoupe: asi je mi jasne, ze zvazujes Diesel kvuli spotrebe, ale asi bych si to jeste rozmyslel. Prece jenom mas predstavu co jsi si koupil a tvoje usetrene penize za benzin se ti muzou hned ztratit na nepredvidatelnych opravach u noveho/stareho auta. On diesel sam o sobe je trochu vic choulostivejsi na zachazeni nez atmosfera v benzinu. Nikdy nemas jistotu jak se k nemu majitel/e choval. Nechci te odrazovat od diesela, jen to tu davam na zamyslenou, jestli se ta investice do neznameho auta ti vyplati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: že ty přesně víš, co by tam kdo dal :D

To, že věc A náročná na použití věci B ještě neznamená, že věc B musí vyrábět jedna firma. Ta Boshka, co jsem sem dával, jde koupit už za 50Kč a nepatří k obyčejným - \"elektrody legované slitinou yttria\". Netvrdím, že přesně tohle je ona, ale že v sortimentu Bosche najdeš tu \"správnou\" a nebude stát litr kus. Stejně tak např. v sortimentu Brisku, Densa, atd. (a pokud máš slevu, nedáš za 8 svíček 8 litrů, což je postata toho, co tady celou dobu píšu).

Můj příklad mimo není, plno lidí šetří na dílech. Ať svíčky, tak olej. Je to v podstatě jedno. Oboje je výrobcem doporučené nějakými parametry: Olej viskozitou, normou. Svíčka mechanicky, tepelnou hodnotou, tvarem jiskřiště a materiálem elektrody. Ne výrobcem a už vůbec ne cenou :aut

\"Jako s Boschem to pojede, ale ne tak jak ma, resp nevyuzije to celej potencional Twin Sparku a jeho technologie, proto je tvuj priklad o ZADRETI motoru absolutne mimo :D \" Jistě a s Mogulem bys to vlastně ani nenastartoval :potlesk:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PetrCoupe: asi je mi jasne, ze zvazujes Diesel kvuli spotrebe, ale asi bych si to jeste rozmyslel. Prece jenom mas predstavu co jsi si koupil a tvoje usetrene penize za benzin se ti muzou hned ztratit na nepredvidatelnych opravach u noveho/stareho auta. On diesel sam o sobe je trochu vic choulostivejsi na zachazeni nez atmosfera v benzinu. Nikdy nemas jistotu jak se k nemu majitel/e choval. Nechci te odrazovat od diesela, jen to tu davam na zamyslenou, jestli se ta investice do neznameho auta ti vyplati.

Přemýšlím nad tím už 2 dny. Coupátko je super auto, nemám problém jet za 7 litrů, ale to se vleču jak důchodce. Když ráno zaspím a slěchám do školy, jedu tak za 13-14 litrů. Jinak průměr mám na 1850km ( na palubním pc )10,2litru.

Po zdražení PH mě vyjde za 300kč jen 80km. S naftou dvojnásobek... Pořád nevím nevím.

Asi zajedu do myčky, nechám to naleštit ať vidím jak je to krásný auto a možná mě to přejde. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.mycTD: u těch Boschů za 74Kč je interval výměny 40tis km, takže 600Kč x 3 výměny, to jsem na 2tis Kč :D

asi neveris, ze by jsi byl s touto uvahou prvni? :)

pak to zase zacnes pocitat z druhe strany, ze 8.000,-CZK / 100.000km je nakladove nevyznamna polozka a skoncis u kompromisu origo kvality za cenu ebay a nemas co resit.

btw. zrovna u motorkare bych volbu svicek podle ceniku autokelly necekal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím nad tím už 2 dny. Coupátko je super auto, nemám problém jet za 7 litrů, ale to se vleču jak důchodce. Když ráno zaspím a slěchám do školy, jedu tak za 13-14 litrů. Jinak průměr mám na 1850km ( na palubním pc )10,2litru.

Po zdražení PH mě vyjde za 300kč jen 80km. S naftou dvojnásobek... Pořád nevím nevím.

Asi zajedu do myčky, nechám to naleštit ať vidím jak je to krásný auto a možná mě to přejde. :)

dreamtalks ma pravdu -pokud jsi zvyklej pocitat naklady jen podle toho, kolik nalejes do nadrze, tak by jsi mohl s vylitanym dieselem dost narazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...