Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkušenosti s Alfou 156 1.9JTD


PetrCoupe

Recommended Posts

Motor dobry, zvysok auta nie :D

Kamarat ma, este stale, 156tku 2.0 T spark ... Doviezol ju jeho svagor, ako 3 rocnu z nemecka, od prveho majitela, mala nejakych 74 tis. Km ... Serviska, vsechno ... On ju mal ako druhu v rodine, a asi pred rokom ju predal zase svojej rodine ... Auto buchol, malo meneny naraznik a jedno svetlo, ostatne bolo v pohode ... Auto bolo pravidelne servisovane, kupil ho zo 144 tis. Km ...

Auto ma kamarat rok, a ma skoro 170 tis. KM ... Podla odlozenych blockov, a co si zapisoval, ked to daval nejakym alfa manikom, ktorych pozna, a maju servis, ho naklady na servis auta vysli na 2080 Eur ... Vecsina sa netykala priamo motora, jednak GO naprav, ktore su drahe jak svin na 156 tku, menil riadenie, alternator, starter, vahu vzduchu, rozne cidla, vyfuk cely odpadol ... No nieco bolo bezne, ale ...

Napravy dal menit hned, teraz po roku a 14 tis. KM maju urcite vole ... Povedal, ze alfu 156 nikdy ... Vseobecne o 156 tkach panuju velmi zle nazory, a urcite to nebolo moc vydarene auto ... Povedal by som ze je to skorej pre fanusika, ako na normalne jazdenie ...

Inak zase na druhej stranke, velmi pohodlne, elegantno sportove, nadherne drzi na ceste, perfektne sa soferuje ... Motor JTD je uplne v poho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky muzu dat kontakt na kamarada co dela v servisu a celej zivot je blazen do Alf..Jinak jsem nad ni taky uvazoval kdyz jsem kupoval auto akorat jsem chtel 2.4 jtd...celkove to jsou spolehlive auta i kdyz se rika jakmile ma prset tak alfa uz den predtim nepojede :D a primo na 156ku jsou docela drahy dily,jak pro koho..treba vana 2 tisice...a nektery veci se blbe shanej,model nevim jak 1.9 ale 2.4 ma spotrebu pri klidne jizde tech 7 litru takze 1.9 by mohla mit min,nevim kolik to auto vazi.Auto je to hezky,ale do nahradnich dilu bych investovat nechtel,to je muj nazor.A kdyz uz vyjmecny a luxusni auto,tak Rover 620 SDI nebo Lancia Kappa 2.4 JTD.Sice taky drahy dily ale na tyhle auta jsem jeste neslysel stiznost,vsude sama chvala.Jinak jeden clen pribuzenstva ji má takze se ti optam jak je s ni na tom...Vim ze predtim mel tu samou v benzinu twinspark 1.8 a tam kupoval svicky za 8 tisic,jsou tam ty specialni ze jsou 2 svicky na 1 valec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dadadavid: schválně se zeptej na typ těch svíček :D Na motorku mě stojí origo NGK cca 250/kus a už tak nadávám :aut Podle mě totiž není moc sériových svíček dražších těch max. 300/kus.

Ps. nejen Alfa má dvě svíčky na válec, to měly už soutěžácké Jawy před 50 lety :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pata: prej posledni co tam daval je http://www.tuning-centrum.cz/product/36736-zapalovaci-svicka-splitfire-triple-platinum-alfa-romeo-156-18-twin-spark-rv-97--144hp .. Jen upozornuji,ze cena je za 1 kus svicky a je jich tam 8 :D A predtim tam mel nejaky ze servisu origo za 7 tisic..takze tyhle jsou levnejsi

[upravil dne 10/1/11 22:36 Dadadavid]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni moc seriovych svicek na 300 kč kus ? Videl si nekdy svicky na T- Spark ?

Ale schvalne - www.autokelly.sk

Sviecky

Double Platinum Champion - 38,44 Eur / kus

NGK - 37 Eur / kus a 35 Eur / kus

Champion Iridium - 26,09 Eur / kus

Beru Ultra - 24,37 Eur / kus

To je cca 5 svicek

Na autokelly strance je 13 svicek pro motor 1.8 Twin Spar, s toho 5 je nad 20 Eur, nad 300 kč su este dalsie 4 .. Cize s celkoveho poctu 13 ponuknutych sviecok je 9 nad hranicou 300 kč :)

A inak ano, mohol by si si tam dat BOSCH za 79 kč, otazka je jak by to zhruba nat tech 6 tis. ot šlapalo ...

Uplne v pohode mohl dat 8 tis. Kč za svičky, na Alfu to neni zadna nedosahnutelna castka, duplom kdyz si to nechal delat v autorizaku napr ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autokelly.cz: Úvodní stránka -> Náhradní díly -> ALFA ROMEO -> 156 (932) [09/97-09/05] -> 1.8 16V T.SPARK (1747ccm/106kW/144HP) [09/97-10/00] -> Elektrosoučásti -> zapalování / žhavení -> svíčky a žhaviče

BOSCH: FR7DC+ 74Kč/kus :D

.mycTD: ty první cos dával 518 Kč bez slevy s daní, druhá 450, beru namátkově Google ;) Ekvivalent Beru kolem 350 ;)

Ps: kdybych jel do Hondy, nechám litr za kus a pětku za výměnu :D (ale já nejsem borec :D)

[upravil dne 10/1/2011 22:56 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pata, ako som pisal, nepoznam snad jedineho cloveka s T Sparkem, co by tamty svicky jezdil :) I kdyz tam pasujou, ve velkych otackach sou neni dostatecny ...

To jak kdyby tys napsal ze tlmic stoji 2000 kč, a ja ti tam pastol starline za 700 kč a smal se, jak si draho koupil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...