Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Ojeté brzdové destičky


Guest gerraldpb

Recommended Posts

Guest gerraldpb

Nevíte někdo minimální výšku destiček, při které hlásí počítač že jsou ojeté? Řeším zda jsou ojeté nebo solanka způsobila propojení.

Případně jaký typ destiček doporučíte? 2.0 HDi 100kW SW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj som tu nový, nedávno mi 407-čka 1,6hdi začala hlásiť doštičky, ostrihal som drôtiky od doštičiek, týždeň som mal pokoj a teraz hlási zas. Má auto ešte nejaký systém na zistenie ojazdených doštičiek?Mne sa nezdajú zlé.Dá sa vypnúť to hrozné pípanie aj bez návštevy servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj som tu nový, nedávno mi 407-čka 1,6hdi začala hlásiť doštičky, ostrihal som drôtiky od doštičiek, týždeň som mal pokoj a teraz hlási zas. Má auto ešte nejaký systém na zistenie ojazdených doštičiek?Mne sa nezdajú zlé.Dá sa vypnúť to hrozné pípanie aj bez návštevy servisu?

az teraz som zistil, ze tie zbytocne drotiky sa daju odstrihnut...:o

nie su take drahe aby niekto, kto si kupi 407 bol odkazany na strihanie snimacov. to si potom kup traktor, ale nejaky starsi typ - tak zo 70 rokov - ten ti nebude pipat aj ked dojde nafta...

predpokladam, ze sa ti odstrihnute droty nemali ako spojit o... iba ze by...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako písal v štvrtom príspevku Přema stačí odpojiť konektor. Inak mne v Peugeote tak isto odporúčali cvaknúť tie kábliky ak mi začne signalizovať opotrebenie brzdových platničiek aby mi to počas jazdy stále nepípalo. Ale podľa možnosti ich treba čo najskôr vymeniť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved na to to tam je aby to upozornilo na vymenu a nie to cvaknut alebo odpojit... no ne ?:papa

okrem toho pri kazde vymene kolies v sezone je na kazdom abysi skontroloval stav brzdovych dosticiek. ak ti maju 2mm alebo kolko co je stav ked to uz pipa tak zdaleka nedosahuju taky brzdny ucinok ako ked su hrube.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasné, že to treba vymeniť, plánujem vymeniť v jari vymeniť aj kotúče, teraz sa však necítim, menil som predné sklo, zimné gumy, po kúpe som dal vymeniť náplne, skontrolovať, čo sa dá.Samozrejme odstrihnutie káblikov nie je riešenie ale voziť sa s pípajúcim autom je možno viacej nebezpečné ako so slabšími doskami.Skúste si predstaviť jazdu v noci, hmle, 200km a pred nosom vám čosi stále pípa.Dokonca som počul, že to nemusia byť dosky ale vlhkosť, prvykrát to začalo keď som prešiel cez odhrnutý val snehu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Pri výmene pneu zima/leto som spozoroval prestrihnutie jedného z dvoch vodičov na obidvoch stranách predných brzdových kotúčov (signalizácie opotrebenia brzdových platničiek pri konektoroch), som bol prekvapený keď že pri výmene pneu leto/zima som nič takého nespozoroval ikeď som sledoval pozorne stav brzdového obloženia. V zime som od výmeny pneu navštívil len Peugeot-servis z dôvodu „zvolávačky“ ktorá sa týkala výmeny klapky vákuového čerpadle posilňovača bŕzd. Domnievam sa že k prestrihnutiu prišlo práve pri návšteve servisu ! Vie my niekto zodpovedať, že z akej príčiny by to mohli strihnúť ? Hrúbka brzdových platničiek je asi 8mm, a pred návštevou servisu my nesignalizovalo žiadnu poruchu !

Za odpoveď vopred ďakujem.

Peugeot 407 2,0HDI 100kW 06/2007 78000km

post-28471-14109616687374_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...