Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tiskárna error


chuck11

Recommended Posts

Vždycky se poserou věci kdyč je člověk potřebuje- to je zákon schválnosti.

Tisknu věci,co do zítřka potřebuji mít hotové a zničeho nic v polovině vyskočí hláška na displeji:

Chyba

Vystupní otvor pro papír

Papír uvíznul.

Odstraňte papír a stiskněte tlačítko OK.

Přitom se tam nikde papír nesekl a ani není nikde seklý.Dvakrát mi zafungovalo vypnutí a zapnutí tiskárny.Napodruhé,už ale vytiskl jen jednu stránku pak zase tahle hláška.

Jedná se o tískárnu CANON PIXMA MP520.

Někde je asi zasrané čidlo pro ten papír ale kde se nachází?Čumím do ní jak vůl a nemůžu ho najít.

Začínám už chytat nervy:xvul:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám tenhle konkrétní model, takže jenom obecné rady - čidla bývají mechanická, vrací se pružinkou, takže někdy začnou zapadat. Případně se stává, že se zapráší ( fungují na optickém principu - cloní se tou plastovou páčkou ). Pokud jde čidlo mechanicky dopře ta vyfoukat zvenku vzduchem. Jinak jedině rozebrat. Někdy bývá v čidle růžek papíru který se tam třeba někdy dřív seknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ Canon,klasika,taky mame...Heled s tim papirem,koukni do navodu od tiskarny a da se tam nastavit samoopravovaci program kterej ti v tiskarne vsechno vycisti atd...

Dadadavid to jsi tedy o krok dál než výrobci :D tyhle funkce mají na starost vyčištění trysek hlavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaku, taky tam může být nějaký svinčík - žmolek, lísteček z pokojové kytky,....

Vstupní čidlo bývá vidět - když se podíváš zvrchu do štěrbiny pro papír, bude tam na straně (cca 4cm od kraje) černý proužek - to je \"praporek\" čidla. Tady to spíš ale vypadá, že je v háji (soudím podle toho, že \"pomohl\" On/Off), což bude problém, opravit doma je to nesmysl, krom toho nemáš ten díl (čidlo samotné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaku, taky tam může být nějaký svinčík - žmolek, lísteček z pokojové kytky,....

Vstupní čidlo bývá vidět - když se podíváš zvrchu do štěrbiny pro papír, bude tam na straně (cca 4cm od kraje) černý proužek - to je \"praporek\" čidla. Tady to spíš ale vypadá, že je v háji (soudím podle toho, že \"pomohl\" On/Off), což bude problém, opravit doma je to nesmysl, krom toho nemáš ten díl (čidlo samotné).

Podavač mám navolený zespod(zevnitř) tiskárny,zvrchu je zavřený aby mi dovnitř nepadal bordel,ale stejně mi to nepomohlo když se stalo tohle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak nálezy z doby kdy jsem tiskárna opravoval : papírky, lístí, sponky do sešívačky, kancelářské sponky, cínový vojáček, sušená myš ... :D
od všech těhle věcí je chráněna neustále zavřena otvírám ji jen když tisknu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu sa prizivym.podobna canonka modelovo.berie naraz viac papierov a potom sa automaticky vypne alebo sekne.ak je tam len jeden papier tak tlaci normal.cim to je?

chuck11 - dufam ze nevadi

Treba vyčistiť napr. tech. benzínom všetky gumenné kolečka, prítlaky atp. ktoré prichádzajú do styku s papierom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papír většinou lízá jedno nebo více kol ve tvaru půlměsíce s gumovým povrchem. Ten se časem ( hlavně při používání No-name papíru, který je hodně prašný ) zanese papírovým prachem a prechem z okolí. Nastříkej si líh na hadřík a ty gumové půměsíce vyčisti. A také vyčisti to místo proti nim ( bývá korkové nebo takové sametové ) opět lihem na hadříku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu sa prizivym.podobna canonka modelovo.berie naraz viac papierov a potom sa automaticky vypne alebo sekne.ak je tam len jeden papier tak tlaci normal.cim to je?

chuck11 - dufam ze nevadi

nevadí

vic papíru naraz a to ti dělá s různými typy papíru nebo jen stím jedním

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi papíry jsou obrovské rozdíly. Doporučuju posbírat všude okolo vzorky a budeš se divit jaký je rozdíl v tisku. Hlavně rozpíjení a podání barev. Navíc ty levnější papíry mají jsou nekvalitně řezané, takže mají ostré hrany a například u laserovek způsobují až 2x rychlejší opotřebení optického válce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze je rozdiel v papieroch mi je jasne.na epsone tlacim obcas aj foto.typov papierov mam viac,rozdiel je samozrejme vidiet a citit.

ta canonka ma toho za sebou uz dost.ako laika ma napadlo ci uz niesu opotrebovane nejake kolieska alebo co.samozrejme som to nerozobral,este sa mi nechcelo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém odstraněn,při tom sem si všiml jak jsem mněl vyndané catrige že v modrem doku je inkoust i pomimo, vyndám tedy celý dok a zespod modrý inkoust,tak jsem to celé vatovymi tyčinkama s lihem pročistil,vratím vše nazpět vytisknu vzorek pro kontrolu trysek,černá nadherná celá i ty mřížky což předtím nebylo (byly tam chyby)žlutá,růžová,taky v pořádku a modrá skoro vůbec snad jen dvacetina trysek :( hloubkové čištění trysek nepomáhá:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sem dok vytáhnul tak ta modrá je tam zase rozlitá všude:(

PS:Jak je možné když jsem tiskl černobíle cca 200 stran,že mi to zežralo i žlutou a růžovou festovně skoro celé cartrige, modrou z třištvrtiny navíc nějak protéká vis výše.

Kuwa zlaté jehličkové nebo obyč barevné tiskárny:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...