Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

chladici system


martan01

Recommended Posts

Vlasnim 306ku uz asi 2 rok. Dnes jsem zjistil ze chladici kapalina potrebuje dolit.

Ale nevim co tam puvodni majitel daval.Takze jsem rozhodnut vse vypustit a dat vse nove. Co mam koupit ? Ruzovou ci zelenou kapalinu ? Je potreba pak vse ovzdusnit ? Tedy kde? Dekuji za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zelenú alebo modrú. Tieto dve môžeš aj miešať ak by si dolieval. Z PSA áut som zatiaľ videl tú ružovo krikľavú iba v jednom Saxe, ale si myslím, že nič tým nepokazíš ak tam dáš aj tú. Ale ružovú dolievať, len ružovou.

Počkaj si, ale aj tak radšej na iné názori.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aký šrób pri termostate? To tam mám aj ja? Inak sakra, som nadával na knihu Jak na to, tam som sa o odvzdušňovaní môjho motora dočítal prd...

Inak zelená je OK.

ten kohút napravo navrchu chladiča je na odvzdušňovanie...teda, ak ho tam vôbec máš, bo možno to nieje pri všetkých verziách...inak mne pri odvzdušňovaní prdlo tesnenie v tom kohúte a bol som nepojazdný...

A čo to znamená, že sa ti tam drží voda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, len neviem, či to všetky 1,4ky majú rovnako, pretože ja mám číapočku na kúrení a tiež odvzdušňovací kohút na chladiči...ale imbus na termostate tiež možno mám, neviem..

A teda to sú min. 3 odvzdušňovacie miesta...aký je potom postup?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som si našiel na mojom 3 odvzdušňovacie čapičky iba na hadiciach.

Postup odvzdušnenia je taký, že musíš mať najskôr motor zohriaty na prevádzkovú teplotu aby sa ti otvoril termostat, auto je stále naštartované a odvzdušňovať začneš od najnižšie umiestneného odvzdušňováku a končíš pri najvyššie umiestnenom. Viečko nádržky maj zatvorené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...