Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

palivovy filtr vymena


lampa

Recommended Posts

mam takovy dotaz, jelikoz mi tece palivovy filtr - zmrzla mi v nem voda a asi prasknul, tak jsem ho nezapojil a misto nej zapojil takovy ten plastovy filtrik s papirovou vlozkou vymenil i hadice, pac mi to nekde prisavalo naftu. Musim dodrzet zapojeni nadrz -> balonek -> filtr -> cerpadlo nebo to muze byt i nadrz -> filtr -> balonek -> cerpadlo. Po 2.dni je vzduchova bublina v tom filtru vetsi, uvidime co bude dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze to tam nemuzu nechat naporad ? a ten puvodni odlucuje vodu na principu ze nafta je lehci nez voda a voda teda zustane dole (soudim podle toho ze jsem mel v zime 2cm vrstvu ledu v tom filtru)

[upravil dne 7.1.2011 10:33 lampa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze to tam nemuzu nechat naporad ? a ten puvodni odlucuje vodu na principu ze nafta je lehci nez voda a voda teda zustane dole (soudim podle toho ze jsem mel v zime 2cm vrstvu ledu v tom filtru)

[upravil dne 7.1.2011 10:33 lampa]

sežen jiný origo filtr a dej ho tam zpět, ta voda se má vypouštět 2 krát ročně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik z toho filtru, tak vypustite vody ?

IMHO pokud by melo neco zacit korodovat, tak to by tam ta voda musela byt ohodne ve velkem mnozsti, kdyz sem filtr vypoustel naposledy, tak to mohlo byt asi tak panak, takze to projde jak cerpadlem, tak i motorem, ktery to spali a urcite v tom cerpadle ta voda se neusazuje

nemate nekde popis toho cerpadla - je to purflux bez pumpicky, vypada ze to tece kolem privodu, je tam takovy bily maly hajzlik z venku a jsou na nem sipky - asi nejaky regulator ? dneska to zkusim vytahnout a uvidime co to je, filtr drzi pouze na tom jednom sroubu co je uvnitr ?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

filtr se odkaluje tak, že se vypustí kohoutem celý obsah filtru, potom se ručně (nebo el.čerpadlem,jak u kterého auta) napumpuje filtr do plna a tím odkalování filtru končí

myslím,že kdyby se nafta ve filtru nemusela odkalovat, nebyl by tam ten ventil vůbec...,nakonec ty dva centimetry ledu o něčem hovoří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neprisel jsem na to, jak se odvodnuje / odkaluje - zadny kohout jsem nenasel, tak jsem to cele vymontoval, vymyl, vyplachnul - sajrajtu tam bylo docela dost. Filtr tece (kape) kolem toho bileho bazmeku, co nevim co je. Da se to nejak opravit/vymenit a co to vubec je ? Da si stim trochu tocit - ale hodne ztezka, na druhem obrazku je videt ze je tam nejaka pruzina - nebo je to ten kohout na to vypousteni ?

post-2012-1410961458226_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...