Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Barvení ALU kol


Frozz

Recommended Posts

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jak je to s barvením alu.

Dejme tomu, že bych měl tyto kola:

autec_nordic.jpg

...a chtěl bych je nabarvit BÍLOU barvou.

1. Používají se nějaké spešl spreje/barvy? Přibližná cena / 1 kolo?

2. Bude nabarvení kvalitní, jak velkou to má zhruba životnost?

3. Muselo by se to první opískovat nebo by stačilo rovnou přetřít? Co nějaký \"ochranný lak\"?

Díkec :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Ideální je nějaký odolnější lak - jednak jsou kamínky, jednak sůl a třeba prach z destiček. ale většinou se stejně dneska dá akrylát a na to lak

2. já třeba na VW Polo stříkal akrylátem + lakem alu a po 5 ti letech jsou OK i když už by si zasloužily přeláknout.

3. pokud jsou původní kola v dobré stavu tak není důvod, ochranný lak určitě.

Pokud myslíš na sprej tak to taky jde ale chce to trochu umět. Pak doporučuju: http://www.motipdupli.cz/dep/171-laky-na-disky-kol/ + MOTIP 04009 jako lak, povrch lehce zdrsnit a základ MOTIP 04056

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to chceš lakovat těmi spreji co se prodávají na disky apod. tak to moc nevydrží. Já jsem je jednou takto stříkal, obrousil, dal základovku, barvu a nakonec bezbarvý lak. Vypadalo to super, ale ten lak i po nějaké době zřejmě moc dobře nepřilnul k podkladu a třeba při přezovuvání pneu v servisu se stalo, že bokem pneu se ta barva - nedá říct odřela, ale spíš \"setřela\". Ale takto nalakované jinak vydržely cca dva roky a vzhledem k tomu, že to byli celkem nic moc 14\" disky by se ani nevyplatilo je nechávat někde lakovat, to by přesáhlo cenu těch disků :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já žádnej základ nedával, kola byly celkem dost olezlý, bral jsem to myslim 120, pak šel na hliník rovnou plnič, ten sem brousil asi 600, pak 1000 a na to barvu. Ted si nevzpomenu na typ tý barvy, ale neni přelakovaná, je to bílá barva, a už přez půl roku bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není lepší koupit bílé kola?

Vzhledem k tomu, že bílá kola se většinou dělají v mnoha-paprskovém provedení (mě se líbí více např. 5-ti), tak ne:-). Navíc, cena je pro příklad min. 2700Kč. To už je na mě moc.

Každopádně, vyhlédl jsem si tyto, jen se bojím, jsou z Polska, a pochybuji o kvalitě. Někdo nějaké zkušenosti?

Jsou moc pěkný a dokonce bych řekl že jsou i bílý (možná mám jen špatně nastavení zobrazování barev:))

http://allegro.pl/nowe-felgi-16-4x108-peugeot-206-207-306-307-406-i1398041877.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sa tiez chystam farbit elektrony. Som rozhodnuty pre komaxit. Na viacerych forach som cital ze je to na farbenie diskov asi najlepsia volba. Problem mam v tom, ze firma ktora to u nas strieka tak ma striebornu farbu len do interieru. Na disky je lesia exterierova farba koli teplotnym zmenam. Ta interierova by isla za chvilku dole :bacha Takze teraz zhanam inu firmu v okoli Nitry ktora ma aj exterierovu striebornu farbu. Ak by nahodou niekto o nejakej firme vedel tak dajte vediet :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frozz: jen samotné nalakování mě přišlo na 400Kč, tzn 100 Kč/ 1ks , ale to jsem dostal slevu, protože dvě kola nejsou uplně hladký, barva se na nich trochu zvlnila, jinak nebál bych se napsat, že bez slevy bych zaplatil tak 200Kč/1ks, což je pořád dobrá cena, barva je hodně tvrdá, takže se to jen tak neoprejská od kamínků a otryskání nevim kolik může stát, já jsem si kola otryskal v práci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...