Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spatne rele zhaveni... ?


foxo

Recommended Posts

zdar a sílu...

Nejak blbo mi to startuje pri nizkych teplotach. Dal sem to na dia, (orig PP) a ukazalo to spatne rele zhaveni.

otazky:

je toto na obrazku to relatko? Zda se byt v poradku, takze muze se stat, ze dia ukaze zlu chybu, a mozu byt zle zhavice alebo neco jineho?, pac tu v nekterych temach bylo spomenute, ze dia to casto hlasi, ajked je to relatko v poradku, takze abych ho nekupoval zbytecne...

Dik za rady.

post-31381-14109614476761_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako je to u 406-ky, ja mam rele umiestnene za riadiacou elektronikou motora blizko baterky.

Kabelaz k zeraviacemu rele musi mat podla mna minimalne 2 hrube vodice. Mas tam v tom kablovom zvazku k rele nieco take? Nakoniec, dalo by sa to hadam aj vystopovat. Od zeraviacich sviecok by mal ist pomerne hruby vodic az k rele a od rele zas k +polu baterky, myslim.. Prierez vodica - cca 6-10 mm stvorcovych.

Mal som nedavno tiez problem s zeravenim, tak som chcel zmeral zeraviaci prud. Najjednoduchsie riesenie sa mi zdalo pouzit kliestovy ampermeter na jednosmerny prud. Odber prudu zjavne zavisi aj od typu(vyrobcu) zeraviacej sviecky. Nasiel som na nate take, ktore by mali mat odber 5A, ale aj 15A... Nakoniec som sa docital aj tu na fore, ze ak aj ma spravny odber, este nemusi byt vyhovujuca na zimne starty. Co ma ja logiku. Nejlepsie je kazdu vybrat a na 3-5 sekund pripojit k akumulatoru a vtedy pripadne merat aj odber prudu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo, ale potrebujem hlavne vedet, co to na obrazku je to rele zhaveni... Lebo sem skusal pred startovanim motoru dat na +pol zhavicu dat drat se zarovkou, a druhy na kostru, a nerozsvitil se, coz by ale mal, takze k zhavicom asi vazne nejde prud...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz som pozrel v knihe a je písané ,,riadiaca jednotka žhavenia je umiestnená v lavej časti motorového priestoru,kde je namontovaná na držiaku oproti poistkovej/releovej skrinke,, ale obrázok tam nie je...:myslim[/rquo

ten popis by aj sedel, to rele, co mam na obrazku je za baterkou, pod potenciometrom, vedla poistkovej skryne...

nevie niekto nejake cislo ktore by malo byt na nom napisane??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proc si to uz nevyresil?? Napada mne, ze i kdyz nevim, co je chybne, jestli vymenim relatko, zhavky a prip. poistku, musi vsechno jit jak ma. Ale chcem zistit, co presne, nech nemusim zbytecne kupovat vsechno...

a jak ti to startuje bez zhaveni? Ja uz pri -10 mam dost problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi proto že parkuju doma, a přes den taková zima není, jinak mě to nežhaví už třetí zimu, a vždy jsem nastartoval, sice se tomu někdy nechtělo ale na první pokus, respektive první otočení klíčkem, to chytilo. Proto to zatím nějak neřeším, vždy se totiž našlo něco co je přednější, brzdy, spojka a podobně:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo, kdovi, kolik uz to nejde mne, ale tez to nejak akutne neresim, ale bude dobre, kdyz to dam do cajku...

Inac, ci je to ono, sa podle kablu neda poznat. Z teho relatka ide nejakych 5-6 kabliku a dva hrube silove. Vsechny se ale stracaju ve svazku, takze je tezke dopatrat sa kde konca....

PS: ty nase motory mujeji byt v hodne dobrem stavu, kdyz startuju i bez zhaveni... :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spytal som sa uja Goggla na obrazky pre vyraz Glow relais Peugeot 406 2.0 HDi

a odpovedal mi toto.

Ked si pozries tie obrazky (naprikald prve 3) tak sa to moc na ten tvoj nepodoba.

Ako som uz pisal, podla mna musia nan ist minimalne dva hrube vodice. Jeden od zeraviacich sviecok, jeden od baterky (pravdepodobne bez poistky, tak je to na mojom aute). Tiez by som predpokladal, ze tie hrube vodice nebudu koncit na konektoroch,ale skor na skrutkach niekde na rele, lebo tam tecu slusne prudy(aj cez 50 A) ;) co by zodpovedalo tomu tretiemu obrazku z vysledku vyhladavania.

Skus pozriet v aute, ci sa tam nenachadza nieco podobne,ako je na tych prvych obrazkoch ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...