Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dovoz auta ze SR do CR


veka_GTi-6

Recommended Posts

Zdravim,

pred 14 dny jsem koupil nepojizdnou 306ku na slovensku a dovezl ho na vleku do CR. Prodavajici jeste provadel opravu tehnickeho prukazu a kdyz chtel vozidlo dnes odhlasit, tak mu na policii SR rekli, ze musi provest Kontrolu originality jinak mu vuz neodhlasi! Kdyz jim rekl, ze je vuz jiz prodany a je v CR tak mu na to rekli, at ho doveze zpet, provede Kontrolu originality a pak mu ho odhlasi a pokud nenahlasi, ze vuz prodal do zahranici a oni pak zjisti ze je u nas zaregistrovane, tak ze muze dostat pokutu. Da se to nejak obejit, aby mu odhlasili vozidlo na slovensku a ja nemusel jezdit tam a platit 100Euro :o za tu kontrolu originality :bacha? Predem diky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ci sa to da nejako od.....ale pri dovoze a vyvoze do SR musi byt kontrola originality,neviem na co je to dobre lebo je dost pripadov ze auto preslo cez KO a bolo kradnute

http://natankuj.sme.sk/c/5635094/auto-ktore-na-slovensku-preslo-kontrolou-originality-bolo-ukradnute.html

[upravil dne 5/1/11 20:15 Martin 1981]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no taky prave netusim na co jim je ta kontrola originality, ja to k nicemu nepotrebuju a jim to podle me taky muze byt fuk, akorat podle me odiraji lidi a delaji problemy... no prave ze ho chci zprovoznit, prodavajici to mel odhlasit a ja tady udelat dovozovou technickou a ted takove problemy :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme v EU což znamená, že by měli v každém případě uznávat jako autoritu i oficiální české instituce, takže bych tam zavolal a dohodnul se od koho v ČR jim bude potvrzení stačit s tím, že auto zůstalo při nějaké cestě nepojízdné v ČR a tak jste se dohodli na prodeji v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mi bylo receno, ze kdyz dovezu auto na slovenskych znackach do republiky (v mem pripade nepojizdne auto na odtahovce), pak mu znacky poslu zpet a on auto pak odhlasi, tak se ta KO nemusi delat, ale ted nastal problem kdyz to sel odhlasit, rekli mu ze bez toho mu to neodhlasi...

proto to resim az ted

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jsem to delal obracene tak jsem auto nejdrive odhlasil , doostal jsem vyvozni znacky a jel po ose , ani eko sem neplatil jen 800,- za vyvozky

nešál to sa nepatrí ale ano opačne je to asi jednoduchšie,

a potom je ta procedura

KO,STK,EK, okresny urad, a prihlásiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle mi odepsali na jinem serveru:

slovenská polícia je také vázána evropskou legislativou, a podle příslušné směrnice EU lze auto kdekoliv v EU přihlásit i bez předchozího odhlášení v zemi původu, v ČR lze přihlásit auto ze slovenska pokud plní zákonné podmínky a jsou k němu vydány platné registrační doklady, tedy papírový TP, a podle nové SK vyhlášky k novým papírovým TP i elektronická karta s čipem, která nahrazuje malý technický průkaz...ale ta ke každému autu zatím není, jen u těch, kde majitelé požádali o její vydání...Na slovensku je to tedy boj slovenského vlastníka, osobně mu doporučuji (slovákovi- pokud u slovenské policie neuspěje s odhlášením auta na základě předložení kopie českého TP nechat si udělit pokutu a pak napsat stížnost evropskému ombudsmanovi pro porušování evropského práva v SR), a následně se u evropskýcgh orgánů domáhat náhrady škody způsobené mu slovenským státem včetně úroků

Na závěr připomínám, že jedno auto nemůže být současně registrováno ve dvou národníc h registrech v rámci EU, tedy souřasně na slovensku i v čechách, poté co auto přihlásíte v čechách, musí být ze slovenského registru vymazáno, to je povinností slovenských orgánů, policie nepolicie...Na slobvensku se provádí kontrola originality v příépadech, že se auto exportuje do SR...kontrolují s eidentifikátory a tloušťka laku na vybraných místech, aby se zjsitilo ,zda auto nebylo opravobáno a nejsou na něm silné vrstvy barvby a kitu, přitom se údaje měření srovnávají s tabulkami, které dadávají výrobci vozidel...Není mi známo, podle jakéhjop zákopna toto vyžaduje policista i při exportu auta za hranice...K odhlášení auta z registru musí stačit informace, že bylo auto registrováno v jiné zemi EU, a jako doklad kopie českého TP...jen s ověřováním kopií dokladů jako TP, pas, občanský průkaz atd je problém, zákon to neumožňuje...

Závěrem, pokud směrnice EU,kterýmu jsou vázány člensklé země včetně jejich státních orgánů uvádí, že auto lze registrovat v jiné členské ze mi i bez předchozího odhlášení v zemi původu,je protiprávní vyžadovat před registrací auta v ČR provedení kontroly originality na slovensku a jeho odhlášení z registru SR...Orgány registrující auta v ČR protrokol z vybrané slovenské STK o provedení kontroly originality nevyžadují, nevyžadují ani potvrzené o odhlášení ze SK registru...

Myslím že to jako vysvětlení bude statčit, ted by se měl slovák zevdnout, zajít na pokicii, nebo nejlépe na slovenské Policajné prezídium a Ministersvo vnútra a udělat tam cirkus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech citam kdekolvek tak je potrebna ko pri vyvoze.panovi z ciech co ti pisal z ineho fora len odporucam nech ide tiez na ministerstvo stazovat sa na kopec inych veci ked si mysli ze nie je u vas co menit a ze idete podla eu;)

nasiel som zaujimavy clanok tu http://www.topky.sk/cl/10/439087/Chcu-zjednodusit-vyvoz-havarovanych-vrakov-aut

z coho vypliva ze je nutna ko a uvazovalo sa (neviem ci to preslo) len s havarovanymi autami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mi to prave prijde jako zbytecnost provadet KO pri vyvoze, kdyz to kupujici nevyzaduje, me to stejne bude zbytecne a auto musi projit technickou kontrolou v CR pokud ho chci prihlasit, tak jsou to podle me akorat vyhozene penize za nic... to co on pise dava podle me celkem smysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...