Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

za kolik vám to jezdí p306


silvar

Recommended Posts

No já podle průběžnejch výpočtů (zatím pár km-> asi 1000km) to bere kolem 7,5l/100km s lehkou nohou (většinou kolem 3000 ot/min) ale i tak mi to připadá dost, pač jezdím s lehkou nohou a povětšinou delší trasy...čím to může být? Mám podezření že mi cinká katík,ale

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS - a tak ako pozerám, tak 1,6ky ozaj papajú nejak dosť...však takto by mala papať 1,8na...

1,4 pri pohodovej jazde na dlhšiu trasu do 6l/100, dokonca aj jazda do HR (väčšina diaľnica okolo 110-120, v HR motanice, na cca 600km z 1800 km pustená klíma) bola do 6l/100. Aktuálnu zmiešanú (cca 30%mesto, 70% mimomesto; ale zas 70% jazda na krátke trasy do 15 km) mám okolo 6,7l/100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslel jsem,že bych jí vyměnil pokud by byla lambda za rozumnej peníz. Co by ještě mohlo mít vliv na spotřebu? Po zimě se na to musím vrhnout.Vyměnit filtry a tak. Koukal jsem,po universálním katu. Co na to říkáte? Vyplatí se to či ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak primárne bude veľká spotreba, ak bude RJ z nejakého dôvodu dávať signály na bohatú zmes. Toto môže nastať ak:

- je vadná lambda sonda (a dáva nesprávne signály do RJ)

- je vadné čidlo teploty motora a zas dáva nesprávne signály do RJ

Potom ešte blbosti typu pridretý piestik v brzde (=pribrzďujúce brzdy), problémy so zaoaľovaním (amli by sa ale prejaviť na chode motora), problém s ventilmi...

Tiež netesnosti alebo v saní, alebo vo výfuku (tie by ale malo byť počuť) môžu spôsobiť navýšenie spotreby.

Prečo by mal ale kat navýšiť spotrebu? Zato, že nekladie odpor prechádzajúcim plynom?

PS - Tom,a to nemôžeš s niekým lambdu vymeniť?

[upravil dne 5.1.2011 21:00 ferrari]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě,že nevím o nikom kdo by měl stejný auto...jinak jsem myslel,že když je kat špatně průchozí mohlo by to mít vliv na spotřebu a hlavně by to mohlo zničit zbytek výfuku.Zadní díl mám novej. Jinak to sání-myslíš,že když vyměním filtr mohlo by to pomoci?Ani nevím jak vypadá ten co tam je. Mám auto po tátovi a bude tam určitě od koupě. Je nějaký způsob jak zjistím,že čidlo dává špatný informace? Jinak auto nedrželo teplotu a po výměně termostatu ukazuje krásných 90 někdy při delší jízdě vystoupá na 95 ale výš ani ň. Četl jsem tu,že čidlo na teplotu pro ŘJ je jiný než pro budík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě,že nevím o nikom kdo by měl stejný auto..........

Jo, presne tak, čidlo pre RJ j einé, ako pre budík

Neviem, ako zistiť vadné čidlo, teoreticky aj el.odporom, ktorý má pri určitých teplotách, ale to sa domnievam. Asi aj diagnostikou.

Áno, aj veľmi zanesený filter môže spôsobiť navýšenie spotreby.

Ten kat neviem, nezdá sa mi, žeby zvýšil spotrebu, ale isto nemôže poškodiť ostatné časti výfuku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když je fakt,že jsem si říkal,že tak velká spotřeba to není...říkal jsem si to proto,že jsme jeli na moravu Fábií 1,4 a jeli za nějakejch 6,8 litrů...takže něco přes sedm mi přišlo krásnejch,ale proti tomu co tu píšou ostatní by mohla jít kousek dolů!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...