Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba a váha vzduchu


Václav2

Recommended Posts

Všechny zdravím mám peugot 406 2.0 HDI mám problém s váhou vzduchu a spotřebou a ještě jeden při jízdě my spadne tachometr vubec nic neukazuje na autě to ubere výkon a když naskočí tak se zase auto rozjede vubec nevím co to je na diagnostice my to ukázalo pouze že je váha vzduchu špatná koupil jsem novou a je to pořád stejný spotřeba my vstoupla na 8.2 což si myslím že je to asi normalní když jsou mrazy a jezdím jen po mněstě ale zaráží mně že to má takový vostřejší zvuk což to nemnělo než jsem vymněnil naftoví filtr ten jsem tam dal od bosche champyon prosím poraťte co stím nevím si rady všem předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8,2 po městě se mi zdá hodně moc, ale záleží jak jezdíš. To že ti vypadne tacho nemá s váhou co dělat to je jiný problém . Otáčkoměr v tu chvíli drží?

Pokud se ostřejší zvuk objevil po výměně váhy pak bych hledal nějakou nětěsnost - spatně usazený horní plast AirBoxu, nebo prostě něco okolo s čím se hýbalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mám vynulovanej PC tak při víkendových popojížděních po ČB se vyšplhám v zimě na max. 6,8 a v létě na 6,5 jinak dlohodobá kombinovaná spotřeba léto 5,8 a zima 6,0. Proto se mi 8,2 zdá jako extrém.

Mimochodem spotřeby které píšete jsem neměl ani s benzínovou Vectrou, to by mi ten Diesel byl asi na houby.

[upravil dne 4/1/11 22:20 koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8,2 po městě se mi zdá hodně moc, ale záleží jak jezdíš. To že ti vypadne tacho nemá s váhou co dělat to je jiný problém . Otáčkoměr v tu chvíli drží?

Pokud se ostřejší zvuk objevil po výměně váhy pak bych hledal nějakou nětěsnost - spatně usazený horní plast AirBoxu, nebo prostě něco okolo s čím se hýbalo.

ostřejší zvuk se oběvil po výmněně naftového filtru a otáčkoměr normálně funguje díky podívám se na ty rozvody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8,2 po městě se mi zdá hodně moc, ale záleží jak jezdíš. To že ti vypadne tacho nemá s váhou co dělat to je jiný problém . Otáčkoměr v tu chvíli drží?

Pokud se ostřejší zvuk objevil po výměně váhy pak bych hledal nějakou nětěsnost - spatně usazený horní plast AirBoxu, nebo prostě něco okolo s čím se hýbalo.

ostřejší zvuk se oběvil po výmněně naftového filtru a otáčkoměr normálně funguje díky podívám se na ty rozvody

Sorry za :xvul, ale podívej se i na pravidla Českého pravopisu!! Myslím tím hlavně ten první příspěvek. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblih69: a to mas bez chipu aj overene vypoctom? Lebo taku spotrebu by som fakt chcel, ja mam dlhodobu priemernu 6,2, le ked vynulujem PPC, tak po meste som pod 7,5 este nesiel, v zime ani nehovorim, v pohode aj tych 8 :( ... aj ked po meste som ho teply nemal este raz, ale chcel by som to zkresat :( ... nevies co moze sposobovat taku spotrebu, ked diag nic neukazuje, normalne to jazdi (a noha nie je az taka tazka :D ) ....

Pe.Tr: staci rozvody skontrolovat tak ze ked tocim remenicou na kluke tak sa mi musia dat osadit vsetky aretacie na remeniciach?

[upravil dne 4/1/11 22:51 Qcko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to, že má spotřebu kolem 8,2 je způsobeno tím, že mu padá ta rafika tachecu, protože motor jede, bere naftu a počítadlo km stojí a PC okamžitě vyhodnocuje: žádné km,naftu bere a průměrná spotřeba je přece závislost spořeba/km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tachometr bude jen cidlo v prevodovce zbytek vidim na pootocene vysokotlakove čerpadlo , nech si omrknout nastaveni rozvodu
U HDI pootočený čerpadlo? Rozvodový řemen jsem měnil, ale čerpadlo sem tam vůbec nemusel řešit, to neni TDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest frenky64253

u mna je v meste spotreba 7,8 - momentalne . staci mi vybehnut na dialnicu a hned mam priemerku po cca 40 km 6,8.

v lete je to o 1,0 - 1,4 l menej...

tak ze normalna spotreba na toto obdobie co sa tyka uvedeneho typu motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mám vynulovanej PC tak při víkendových popojížděních po ČB se vyšplhám v zimě na max. 6,8 a v létě na 6,5 jinak dlohodobá kombinovaná spotřeba léto 5,8 a zima 6,0. Proto se mi 8,2 zdá jako extrém.

Mimochodem spotřeby které píšete jsem neměl ani s benzínovou Vectrou, to by mi ten Diesel byl asi na houby.

[upravil dne 4/1/11 22:20 koblih69]

To budeš asi jediný s tou spotřebou :D,je to těžká kraksna a 2 litr motor.Mě to dělá průměrku v tomto podnebí 8,5 litru,tak ti to jaksi nežeru tu tvoji jakože spotřebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, už to není pravda, je zima a já mám 5.9 ... podle PP, podle výpočtu 5,87 a mimochodem trochu čti, uživatelů s tohle i nižší spotřebou tady nadeš dostatek. Takže bych hledal vadu asi někde jinde. Kolega s 607 ( 2.0HDI 98 Kw ) má 6,3 podle PP a neustále mi nadává že má těžký auto a nemůže se níž dostat. Tak hladej chybu někde jinde :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...