Přejít na obsah
martas1

volná svorka

Recommended Posts

Zdravím,potřeboval bych poradit jestli může mít vliv volnější mínusová svorka na AKU, když ted v mrazech startuji tak to po chvilce signalizuje vybitou baterii a to i přesto že jsem ji den předem nabíjel a je ok cca 1 rok stará.Je pravda že musím déle držet startér asi horší vstřiky.Svorka jde normálně zacvaknout,ale jde sní volně točit.Nechal jsem i prověřit zda auto nemá odběr po vypnutí ,ale vše ok.Prosím o pomoc.307 HDI

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Dá se to nahradit obyčejnou svorkou nebo se musí dát origo kabel, nevím jestli klasická svorka půjde dotáhnout v tak malém prostoru.Kde se dá koupit?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

svorku koupíš v každém autoobchodě nebo superhypermakro...,starou odřež, odizoluj centimetr izolace a dej novou svorku

origo kompl. mínusový kabel bude asi drahý...

[upravil dne 4/1/11 17:15 ozzy56]

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Volná svorka nemá potřebnou plochu kontaktu pro přenesení proudu např. při startování. Může se ti stát,že startér bude sotva točit, i když bude baterie nabitá. Navíc se může vlivem namáhání proudem opalovat jak svorka,tak kontakt baterie. Doporučuji co nejdřív nahradit obyč svorkou, kterou koupíš snad v každých autopotřebách. Taky mám mínusovou měněnou za obyč,jako byla třeba na Š120,Favoritu,Felicii apod.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku