Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Unik oleja


Y2K

Recommended Posts

Dnes som bol dlhsej dobe (asi mesiac) chcel prebehnut auto nech len nestoji stale a ked som vyparkroval z garaze na zemi som nasiel kaluz oleja.

Mohlo to byt tak 1-2 dcl

Hned som siel nad jamu nech to omrknem a vyzera to tak ze olej vytiekol dakde nad olejovou vanou pretoze vana bola otecene zvrchu a po bokoch, z jednej strany ako je olejovy filter a z druhej ako je silentblok motora pri zadnom katalyzatore.

Nikdy predym mi olej neunikal, ani kvapka, motor som oteceny nikdy nemal, oleja vzdy bolo rovnake mnozstvo od vymeny do vymeny.

Co to mohlo sposobit?

Kadial mohol vytiect?

Zeby ta zima a to ze dlho auto stalo? :myslim

Uvidim ci bude tiect aj dalej ale co som zatial sledoval ziadna kaluz pod autom

Sranda ze je ukazatel oleja ukazuje polovicu a aj zohriaty olej a steceny asi 10 min je medzi ryskami asi do 2/3.

Mam sa zas obavat dacoho velkeho?

[upravil dne 3.1.2011 22:32 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mna tak akurat ze tou zimou mozno povolilo nejake tesnenie medzi blokom motora a olejovou vanou...aspon mi to tak pripada.

Na aute som presiel asi 30 km, olej sa zohrieval normalne, motor siel normalne....nic neobvykle som nebadal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D to mi je jasne....to sa ani tak nedialo

z garaze som vyliezol ledva cez spojku a kaluz tam uz bola...podla hustoty a tak tam ale uz bola asi daaavno...aj ked motor oteceny je

no uvidime, aspon zas mam co riesit...to aby som sa nahodou nenudil

PS: Dalsi dovod na vymenu motora ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by těsnění vany takhle najednou povolilo se mi nezdá. Já taky přetěsňoval vanu, ale teklo to tak málo, že by deca za měsíc rozhodně nevytekla. Jen když byl horký motor, tak to jednou - dvakrát káplo a dost. jak to vychladlo, nic neteklo. Od přetěsnění je vše úplně suché.

Nemohlo ti to v mrazech někudy fouknout po nastartování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sis možná nevšiml dříve a kape ti to tam po pár kapkách už delší dobu. Mě také olej neubýval, když to kapalo. Přetěsni to a uvidíš. Je to za chvilku hotové a ještě při tom můžeš vyčistit sání oleje. Já na něm měl pěkných sra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je samozrejme mozne ;)

auto stalo asi mesiac v garazi bez povsimnutia

no to zas musim olej vypustit, ach

Inak asi to necham na vymenu motora ;)

som zistil ze kym sa mi zohreje motor cosi v nom klepe, zvuk vychadza od hnacieho hriadela !

A ked sa to zahreje to prestane, ale zas zacnu zdvihatka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Guest dreamtalks

ja ted menil tesneni u vany. mel jsem podobny pripad jak ty. nechal jsem auto stat pres tyden a pod autem kaluz. pak to teklo min, vesmes jen kapicky. Pamatuju se ze nez jsem auto odstavil do garaze, tak jsem ho trosku vic prohnal a asi tlak zapusobil na uz nacaty tesneni. Jinak olej byl po cele vane a kolem.

PS: jinak tesneni na vanu se neprodava, jen silikon. ( aspon u V6 24V )

[upravil dne 18/2/11 15:40 dreamtalks]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...