Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba 5008


petrpard

Recommended Posts

No a to je pro mě problém,kola se musí točit!!:D Proto jsem kupoval auto aby trochu jelo a jestli mám 0 30 hal na km větší spotřebu,to při mým nájezdu za rok neřeším.Tady jde spíš o pocit že jedeš za málo,tzn.diesel nemá vůbec cenu-teda pro mě a pro tebe už vůbec ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale otázka zněla ( zda se motor neničí když ho zajíždíš) A ja netvrdím že se mi vyplatí,já jsem kupoval auto starší a tam už nebyl žádný cenový rozdíl,tak jsem koupil Hdi. Jsem spokojen a spotřeba mimo město je 5,7l/km. Jen u nového budu špekulovat. Kolik najedeš za rok (pokud jsi to už psal minule,tak se omlouvám):aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepsal,já mám tři auta.5008 je na lepší,což byl předtím golf a tím sem najel jen 65000 za 5 let:mad:Po městě lítám většinou C1 a ta chudák trpí,samý studený starty a přes léto do auta sednu jen málo,jezdim na motorce.Tak teď nevim proč sem to auto vlastně kupoval:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a ještě k tomu ničení- už se to tu probíralo.benzín by se určitě neměl podtáčet,spíš naopak.Můj švára má CRV v benzínu a jezdí jak starej dědek v klobouku,max 80.Při necelejch 100000 km mu odešla vačková hřídel a servisák mu řekl,že tohle jsou motory do otáček a ne na kochačku,tak vyndal 20 peněz a jezdí si svejch 80 dál:)Proto určitě řadim až po 2000 ot. i když dle šipky mám už dávno řadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně říkal prodejce do 2 000km volnějc, nevytačet do vysokých otáček, ať se motor rozkouká a potom mu šlápnout na krk. Jinak jsem jel včera po okreskách i 110. Jak už jsem psal je to podle momentalní nálady nebo chutí i okolností v provozu. Nemám rád auta před sebou, lépe řečeno, jedu si pohodově, ale jak se mi tam plete někdo s jiným stylem jízdy, tak na to šlápnu a vyčistím si terén.

Ale to možná většina z nás...:aut

Je fakt, že to svádí dřív přeřadit, protože ten max. krouťák je tam už od 1 400ot.

Jinak ale motorum zase tak nerozumím, tak nevím jestli nízké otáčky motoru nesvědčí a proč.Jestli kvůli spalování nebo usazování nečistot atd.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné, že pokud byste u THP respektovali ten displej (a nešlapali na to moc), tak se opravdu dostanete na spotřebu kolem 6l. Když to může dokázat Felda 1,3, Oktávka 1,6 (Itálii jsem projel za 5,6, včetně dálnic a courání po městech). Takže moderní motor s turbem by to mohl také dokázat.

Píšu o benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mého motoru a převodovky (1,6 HDi a 2-tronic) je zajímavé, že automat drží otáčky kolem 1500. Řadí při 1750 (např z 5 na 6) a na 6-ku to dělá 1400. Asi to motoru nevadí. Má při těch otáčkách překvapující sílu a zrychlení.

:DNemůžete mi nadávat, že řadím moc nízko...je to automat:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas na to kouknu. Ale ne vždy podle toho řadím.Třeba když jedu do kopce na 5 a vypadá to pro motor tak akorát a napíše to 6, tak to ještě chvíli podržím než přeřadím. U THP jsem si všiml, že když mí na displeji naskočí 80 km/h ukáže to řadit 6. U 5 a níž jsem to ještě nevysledoval. Pokud jedu v poho po rovině, tak řadím spíš podle rychlosti. 4 zhruba u 45, 5 asi 60.To odpovídá asi 1 500- 1 600ot.

Ale to fakt za předpokladu, že nepředjíždím nejedu do kopce atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...