Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2.0 hDI - stále se vypaluje řídící jednotka, prosím pomoc


Valki

Recommended Posts

Zdravím všechny členy a přeji štastný nový rok:)

Ted k mému problému, mám 406 kombi 2.0 HDI (80kw), najeto 190tis rv. 2001.

Problém je že auto před 3měsící začalo hlásit chybu \"antipolution fault\" a chcípal motor - asi den poté auto přestalo kompletně startovat (jen bílý dým z výfuku a nic).

Pak se v servisu zjistilo že mi vyhořela řídící jednotka, takže se sehnala již opotřebená ale funkční, auto při prvním připojení nastartovalo (sice běželo jen na 3 válce ale vrčelo), když jsme si mysleli že je vyhráno auto přestalo zase startovat a zjistilo se že se v té nové řídící jednotce vyplálily ty samé komponenty, takže se auto dalo servizákovi přes elektriku, ten ho měl asi 2 týdny vrátil s tím že se tam ted řídící jednotka jen vloží a vše bude OK.

Poté co to v servisu udělali auto nastartovalo ale zase jen na 3 válce, což by prý vyladily, ježe druhý den auto už zase nestartovalo a bohužel v řídící jednotce se opět vypálily ty samé komponenty, takže auto po 3 měsících stále nejezdí a oni nevědí co s tím (prý ještě proměří cosi co kontroluje aby nenastalo přepětí a je to v palubovce ale moc tomu nevěří):(

Prosím někoho kdo by měl radu která by pomohla nebo měl podobnou zkušenost ozvete se.

O to víc mě mrzí že do auta jsem nacpal v 2010 poměrně dost pěněz za výměny jako za nové kotouče, výfuk, rozvody atd. a ted mi umřelo:(

Děkuji všem za rady

Aleš z Rakovníka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co vím tak se tam stále vypalují 3 komponenty které jsou z prvního pohledu ze zhora viditelné ale nevím přesně o jaké kompotenty jde.

Diagnostika se na tom dělala několikrát a nic neukázala.

Už byly i vyndané vstřiky ale prý by měly být OK. (čerpadlo a vše dává to co má).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...