Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kamera do auta


oddie

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
V 22. 8. 2017 at 9:57, FrantaCV napsal:

Ahoj klubáci, máte někdo zkušenosti s tímhle "Udělátkem". Momentálně nabízejí v TopShopu za necelých 1500,- Kč. Reklama, jak už je zvykem, bombastická, ale jaká je skutečnost? 

Dík za recenze.

HD_Mirror_Cam_01.jpg

 

Několik postřehů pro ty, kteří by uvažovali o pořízení tohoto produktu.

Tak jsem podlehl reklamě a tuhle kameru pořídil v domnění, že je to docela chytré řešení, no to jsem si dal.:grr Výsledek: mám jen větší zrcátko. Umístění SD karty a především napájecího konektoru musel navrhnout úplný dement - bez úhlové redukce micro USB se neobejdete. Obsluha je celkem jednoduchá, ale docela nelogická, ale to by se dalo překousnout. Úplný nesmysl je, že vypnutím kamery - třeba na parkovišti nebo v garáži - se zastaví i hodiny a to bez ohledu na to, zda je kamera připojená k napájení ( CL adaptér) nebo je napájená z interní baterie. Tzn. nastavit čas, popř. i datum, po každém zaparkování a vypnutí kamery nebo ji nechat trvale běžet. Ponechat kameru v tzv. sleep režimu znamená, že během cca 3 dnů, kdy nikam nejedu, vymlátí baterii auta na nulu. No a nakonec, inzerovaná HD kvalita vypadá asi takto:

   

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem zkoušel leccos ... a došel jsem k tomu, že není nic co by zabíralo takový úhel, že "dokážu" když mi někdo z vedlejší nedá přednost apod. - s výjimkou dvouobjektivových kousků a ty byly většinou nechiutně velký krávy, objektivy nedržely v nastavený poloze a/nebo byla mizerná kvalita záznamu. Jedna jediná (všechny z ebay kolem 400 - 600 Kč) mi vyhovovala, byla "HD ready" a sloužila tři roky, pak prasknul držák a už se neprodává.

Nakonec jsem si na aukru koupil za 1500 další Samsung Galaxy S III, držák přišrouboval do středu palubky nad displej RT3 a jsem spokojenej.

Přes lamu se po nastartování rozběhne Sygic (lze i se záznamem obrazu), Speedometer a DailyRecorder, po chcípnutí se vše vypne. Aniž bych na cokoliv sáhnul mám k disopozici navigaci, gpx záznam trasy s rychlostmi, výškovým profilem atd. (další statistiky jako ujetý čas a km za den/týden/měsíc/rok/celkem) a obrazový záznam s tímtéž v obraze (datum, čas, rychlost, výška). Spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, za blbost se platí, ale přišlo mi to jako docela fajn řešení "kamera ve zpětném zrcátku". A tak jsem si zase jednou naběhl.

@Lihous Objektiv je "FixFokus" a čočku jsem přeleštil jako první. A nejspíš to ani objektiv na svědomí nemá. Na mini obrazovce v zrcátku vypadá obrázek celkem slušně. Ačkoli, na tak malé ploše se asi rozostření tolik neprojeví.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...