Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kamera do auta


oddie

Recommended Posts

Dobrý večer, 

prosim vas potrebujem vasu radu. Sme štastní majitelia Peugeotu Partner 1,6 eHDI 68kW s robotizovanou prevodovkov 6 stup, rok výroby 11/2011

Kupili sme kameru do auta v spatnom zrkadle aj s cuvacou kamerou. Problem je v nainstalovani cuvacej kamery. Kedze ma funkciu vodiacich ciar, tak to potrebujem zapojit na cúvacie svetlo. Rozobral som zadne svetlo na lavej strane, rozobral som vnutorne calunenie taktiez na lavej strane, ale ja fakt netusim, ktory kabel je na cuvacie svetlo? Káblov je tam snád milion, od výroby sú naozaj veľmi natesno k sebe. Vsetky kable sú od výroby očíslované a farebne rozlíšené. Cúvaciu kameru chcem umiestnit nad SPZ

1) Prosim vas ktory kabel na cúvacie svetlo je ten správny? Chcem to spojit spájkovaním, lebo mi to príde lepšie ako spojky.

2) Kameru (aj v spetnom aj cuvaciu) chcem zapojiť cez OBD konektor. Dôvod je, že vtedy by mala fungovať nonstop ako parkovacia kamera. Originál OBD kabel by mal mat zabuduvanú ochranu na 11,6V kvôli vybitiu baterie.

MilanM

Vďaka za odpoved.

Upraveno uživatelem MilanM251
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, MilanM251 napsal:

Rozobral som zadne svetlo na lavej strane, rozobral som vnutorne calunenie taktiez na lavej strane, ale ja fakt netusim, ktory kabel je na cuvacie svetlo?

Není couvcí světlo čirou náhodou na pravý straně? na levo bývá mlhovka. Ale i tak, když vyndáš světlo, zařadíš zpátečku, tak jednoduše zkoušečkou najdeš drátek na kterým je zrovna +12V.
Možná budeš muset mít nastzartováno - tedy druhýho člověka, aby to svítilo. U mojí 807 musí mít nastartováno, jinak zpátečka nesvítí.
A taky nesmíš odpojit světlo, protože BSI si myslí že je prasklá žárovka a obvody odpojí.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Merakom to raz dva zistis, staci odsledovat zo ziarovky vodiace plosky. jeden spolocny -, 1 smerovka 2 svetlo, 3 brzda, 4 spiatocka, 5 hmlovka, cize ak tam nie je  elektraren, 6 vodicov maximum.
Ako to chces pajkovat, ked vravis, ze tam nie je miesto?
ak vies pajkovat, mal by si trosku rozumiet elektrike, a tym padom najst vodic by nemal byt problem.
 

Cez OBD to bude fungovat, kolko, 30 min? max? po zamknuti sa elektronika uspi a spinacie cleny su eliminovane na minimum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi to do hlavy musím se tu zeptat - třeba mi to někdo dokáže vysvětlit... Proč proboha lidé jezdí s kamerami které mají zapnuté to přisvícení? :D Každou chvilku teď potkávám světlušky a je jich čím dál víc :D To jako vážně věří že jim to přisvítí na cestu nebo co? :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 11. 2018 at 16:12, radim.1008 napsal:

Tak nakonec objednána kamera Navitel R1000 za 2089,- a paměťová karta Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3 (90R/45W). Uvidíme po Vánocích. :D 

Ahoj, dej mi prosím potom vědět ohledně nastavení kamery co se týče sklonu, tuhle kameru moc chci, ale díky těm magnetům prý nejde nastavit sklon, a když mám na Partnerovi nižší sklon skla, tak se bojím že by ta kamera čuměla moc nahoru,nebo spíše dolů. Ale jinak je tahle R1000 přesně to co bych chtěl, jak cenou, kvalitou obrazu, způsobu uchycení tak i vzhledem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Šalda Navitel jde na magnetu posouvat v rozsahu ccca 1cm po délce - mám jej v 406ce, sklopený cca o 5mm kvůli pohledu, držák mám vpravo vedle "boxu" s čidly na čelním okně, celá kamera i s držákem je schovaná za zrcátkem a funguje to dobře 🙂 - zkusím vyfotit a postnu sem, jakmile budu mít chvíli volnou (holt "ajeťák" na volný noze a blížící se Vánoce, to je bohužel brutální kombinace 😞 )

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, já sem o ní viděl už X recenzí na netu, i videa, ale právě si říkám že je dělaná spíše na normální auta s normálním sklonem okna. Tady ty dodávky co mám já mají prudsi sklon, a právě se bojím že na kameře nebude vidět přesně to co tam má být vidět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nevydržel a dnes dal do auta. :DZatím zapojeno na zapalovač. Ovládání jednoduchý, nastavení sklonu v dostatečném rozsahu. Malá večerní ochutnávka. :DSnad to půjde pustit. :myslim

https://uloz.to/!IDUkSyiQbGlt/emer181212-184032f-mp4

 

 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, radim.1008 napsal:

Tak jsem to nevydržel a dnes dal do auta. :DZatím zapojeno na zapalovač. Ovládání jednoduchý, nastavení sklonu v dostatečném rozsahu. Malá večerní ochutnávka. :DSnad to půjde pustit. :myslim

https://uloz.to/!IDUkSyiQbGlt/emer181212-184032f-mp4

Z prážáků si dělaj srandu, když jsou 4cm sněhu a tam máte 3 a dodávky už jsou v pangejtu :aut 

Jinak záznam vypadá slušně. Uvidíme, co bude vidět, až to bude bez sněhu :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...