Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kamera do auta


oddie

Recommended Posts

před 2 hodinami, Šalda napsal:

Chtěl bych si koupit svoji první kameru do auta. Toto téma sleduji, chtěl jsem Navitel r1000, ale co mě na ní vadí je nemožnost nastavení sklonu, u Partnera mám přece jen sklo s menším sklonem než mají běžný osobní auta, a nemuselo by to mít záběr který bych chtěl. Tak jsem zatím udělal výběr na 2 kamery, buď Navitel r600 nebo Lamax c7. Navitel r600 se mě líbí víc, kamerka je menší, a líp se schová za zrcátko. Ale co se týče technických údajů tak nevím kterou z těchto. Chtěl bych kameru tak cca do 2 tisíc. Nebo se mám podívat po něčem jiným? 

Můžu doporučit tuto https://cerne-skrinky.heureka.cz/yi-dashboard-camera/#utm_source=arecenze.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20865&utm_content=Text link

 

Recenze: https://www.arecenze.cz/kamery-do-auta/xiaomi-yi-dash-camera/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tu C7 mam. Cena byla slusna. Puvodne jsem premyslel i o tom gps modulu ale nakonec ziju i bez nej.

Spatna neni...jen za vetsiho sera a v noci zadny zazrak. Ty videa na YT jsou aspon u me lepsi nez je realita.

Nevim proc...

Na tu xiaomi jsem koukal taky a rekl bych ze neni k zahozeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl kameru v H1 a prodal jsem to i s ní. Ukázalo se mi, že to k ničemu není. Cestu si sám pro sebe nepřehrávám a jednou, kyž jsem se dostal do kriové situace, fakt za ty asi 3 roky, co jsem kameru měl jsem měl jedinou krizovku skoro na bouračku, odvrátil jsem to já, ne ten druhý, šlo při tom i o obecné ohrožení, protože byl současně ohrožen i autobus s lidmi ve vedlejším pruhu. S autobusákem, který taky zastavil jako já,  jsme se dohodli, že to dám na PČR, oni si stáhli záznam z kamery, a pak že prý hledají. Na záběru byla patrná i SRZ.  Pak volali, že prý to auto nemohou najít, tak jsme jim ho našli, udělal to člověk s autem polepeným logem Transporterclubu (to ještě nemusí znamenat, že to byl člen, stačilo, že si ůz od člena koupil a nechal to tam). Když jsem s tím seznámil VW T fórum, tak ti transportéráci ho sami našli, kde trvale parkuje a řekli mi to, prý jim takové jednání poškozuje jméno klubu. Tuhle informaci jsem předal PČR a za pár týdnů mi přišel dopis, že věc odkládají, protože se nepodařilo dohledat majitele ani pachatele. Takže do nového Boxera už kameru pořizovat nebudu. Je to zbytečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaznam z kamery je pouzitelny az kdyz budu vyvracet ze protistrana LZE nikoliv drive pak se zaznam zacne zkoumat viz veskera nemozne mozna narizeni.
Bohuzel realny bananov ala Czech republic.
A nebo se hajim sam treba muj pripad kdy policista rika jel jsi na cervenou a ja ne na zlutou .... Kamera to videla na zlute ( pravda cista zluta to nebyla ) .
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na tu žlutou to není moc dobrý projíždět.

Vyhláška Předpis č. 361/2000 Sb., Část první, Hlava II, Díl 4, Oddíl 2, § 70 Řízení provozu světelnými signály

(1) Při řízení provozu na křižovatce se užívá zejména světelných signálů tříbarevné soustavy s plnými signály nebo se směrovými signály.

(2) Při řízení provozu na křižovatce znamená pro řidiče b) signál se současně svítícím červeným a žlutým světlem "Pozor!" povinnost připravit se k jízdě,

d) signál se žlutým světlem "Pozor!" povinnost zastavit vozidlo před dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" a "Příčná čára souvislá s nápisem STOP", a kde taková dopravní značka není, před světelným signalizačním zařízením; je-li však toto vozidlo při rozsvícení tohoto signálu již tak blízko, že by řidič nemohl vozidlo bezpečně zastavit, smí pokračovat v jízdě. Svítí-li světlo tohoto signálu přerušovaně, nejde o křižovatku s provozem řízeným světelnými signály.

Objasnění zákona Zákon ČR tedy jasně říká, že jakmile svítí na semaforu žlutá, resp. oranžová, každý řidič je povinen zastavit.

Předpisy zároveň dodávají, že řidič smí projet i na žlutou, pokud je vozidlo při rozsvícení tohoto signálu již tak blízko, že by nemohl vozidlo bezpečně zastavit před křižovatkou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laďa posledni veta byl mu pripad a uz jsem jednou podobne okusil nastala rana kdy jsme meli z prdelky zlomeny srot - tehda to byl prechod pro chodce.
A video je taky uz nekolikrat publikovane "ale" .... rozestup predvidani ....?
Meli jsme stesti ze i za mnou jel ridic a mel auto v dobrem tech. stavu ....To ze jsem mohl prejet do leveho pravda je ale vyhlaska nam rika jezdime v pravo ....?
A zas jen nazorne to co se deje kazdy den jeden projede skoro uz na cervenou a druhy zastavuje jeste na zelenou ;)

 

Brzdeni tentokrat ostre v HK kdo udelal chybu necham na Vas .....avi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Chtěl bych se zeptat, přemýšlel jsem nad nějakou kamerou a na aliexpresu jsem nasel takovou mini, což by bylo pro mě ideální, protože nemám rád když je nějaký mega kamera viditelná. Koupil jsem si tuto, ale potřebuju aby byla napájená z auta a nastartovala se pouze v momentě, když nastartuju auto. Tato se musela manualne zapinat a jeste ani nefungovala když se nabíjela, takže naprd. Nezná někdo nějakou kameru, obdobné velikosti, která by fungovala správně? Pročetl jsem si pár recenzních webů, ale všude mají jenom velké krámy. Fakt bych potřeboval něco nenápadného.

Díky Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V 17. 6. 2018 at 11:54, proka napsal:

Chtěl bych se zeptat, přemýšlel jsem nad nějakou kamerou a na aliexpresu jsem nasel takovou mini, což by bylo pro mě ideální, protože nemám rád když je nějaký mega kamera viditelná. Koupil jsem si tuto, ale potřebuju aby byla napájená z auta a nastartovala se pouze v momentě, když nastartuju auto. Tato se musela manualne zapinat a jeste ani nefungovala když se nabíjela, takže naprd. Nezná někdo nějakou kameru, obdobné velikosti, která by fungovala správně? Pročetl jsem si pár recenzních webů, ale všude mají jenom velké krámy. Fakt bych potřeboval něco nenápadného.

Díky Honza

Podle mne by se ta kamera měla normálně po zapojení nabíjení zapnout a po odpojení vypnout. Problém může být ve špatném nastavení kamery (to jsi však předpokládám prošel) a nebo pravděpodobněji nebudeš mít ten správný kabel. Ony totiž některé kabely nejsou plně zapojeny (mají méně drátů) a tak to pouze nabíjí a s jinými to nabíjí i nahrává (řešil jsem to kdysi dávno u své kamery a nestačí přivést do kamery pouze + a -, ale - musí být ještě na kostře a nebo na nějaký jiný pin, už si to pořádně nepamatuji).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by to neuměla? Když to máš správně zapojené.. Ještě jsem neviděl kameru do auta která by toto neuměla, samozřejmě se to v základním popisu u těch kamer nepíše, protože je tak nějak jasné že to umí.. A Navitel R1000 v reálu zas tak malinkatá není ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 6. 2018 at 10:52, Laďa napsal:

Tohle je moc pekny, diky na to mrknu a mozna koupim!

EDIT: ta je dokonce moc pekna, podival jsem se na nejake recenze a jdu do ni, diky moc :)

Upraveno uživatelem proka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě asi nejlepší TrueCam a pak už záleží jen na modelu. Mám do auta A7S, viz https://vas-pomocnik.cz/kamery-do-auta/ a za mě tedy spokojenost. Je sice trošku větší a dražší, ale za mě velmi dobrá investice, má pěkný záznam i v noci, slušná kvalitka. Ale samozřejmě, jestli ti to pomůže při nehodě, to už je druhá věc, záleží na cajtovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak za celou dobu co mám kameru tak fungovala perfektně až do teď..

Asi jak je moc teplo tak se sama vypíná i za jízdy.. snad to není nic vážného..

jen tak pro pobavení jedna fotka z kamery ( údajně mě navigoval kolik ještě můžu popojet do předu)

 no já měl krapet jiný plány :D  :D  :D 

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...