Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kamera do auta


oddie

Recommended Posts

Já osobně jsem si na kabely od zapalovače připojil obyč zásuvku kterou mám schovanou v palubce (konkrétně u řidiče v prostoru nad pojistkami), kabel od kamery mám protažený od zrcátka stropem a sloupkem až k zásuvce. Nic není vidět, zapalovač má svou pojistku takže i kamera je jištěná a kdybych se rozhodl vyměnit kameru tak nemusím nic odletovávat, jen vytáhnu kabel a natáhnu nový... A samozřejmě zapalovač je díky tomu volný :) 

Upraveno uživatelem Rikic339
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

S tímto jsem se taky setkal že mě to rušilo signál rádia. Taky by mě zajímalo kde sehnat "kvalitní", chci zapojit kamarádce do vw Caddy kameru a nechci aby mě to potom volala že nemůže mít rádio. Na mini USB, ne micro, ale mini USB. Díky za nějaký tip. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval tento https://www.aliexpress.com/item/32702720703.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.54b43aacpZCv66 a nic mi to neruší. Nevím však zda to nebude také umístěním (mám to nahoře nad zrcátkem).

V případě rušení bych doporučil dát to dál od rádia a jeho drátů (prodloužit dráty není problém) nebo upravit nějakou redukci do zapalovače (12V/5V USB), u které máte ověřeno, že neruší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Dávám do placu porovnání aktuálně nejprodávanější autokamer na trhu (https://www.smartmag.cz/nejlepsi-kamera-do-auta/), včetně reálných záznamů z Youtube, kde se můžete podívat jak kamera snímá, v jakém úhlu a jak rozpoznatelný věci to natáčí. Jenom pozor, když jsem na to prvně koukal, měl jsem na Youtube nastavenou kvalitu videí na nižší rozlišení. Neudělejte stejnou chybu. Za mě jako nevypadá špatně vůbec ten Niceboy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi záleží co od toho člověk očekává.. A upřímně, při větším rozlišení je samozřejmě záběr kvalitní, ale když by všechny kamery byly nastaveny jen na FullHD tak je to pak zajímavé srovnání :) Pro mě osobně totiž větší rozlišení nemá smysl.. A tam už pak záleží hodně na světelnosti objektivu a na maximálním počtu fps :) Viděl jsem FullHD videa třeba z Truecam H5, Niceboy pilot Q8 nebo MIO mivue J85 a docela zklamání oproti mé Xiaomi YI... Databáze radarů či asistent jízdy ADAS je zcela k ničemu, pro někoho je možná důležitá GPS, ale ve výsledku je to o ničem pokud je nečitelná SPZ vozidla s kterým jste měli incident... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Moja Truecam a5s sa po aktualizácii pokazila. 1x sa načítala v pohode, 2 x už nič, cierna obrazovka, len ledky svietia. Poslal som to do servisu Truecam v ČR, závadu potvrdili, poslali cenu opravy, 149€. Asi nie sú kompletný, nová v Datarte 77€. Tak hľadám nejakého hekera, ktory by to vedel nejako nahodiť.

Upraveno uživatelem mmartinkovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
před 15 hodinami, Péťa napsal:

Dnes je akce na TrueCam ;)

Péťo, jestli myslíš, že 3,5k na Mallu je akční cena, tak není. Na oficiálním e-shopu Truecam je stejná cena už hezky dlouho ( https://www.truecamshop.cz/cs/autokamery/784-truecam-m5-wifi-8594175353693.html ). Vím to, protože jsem to dlouhodobě sledoval kvůli úvaze o výměně kamerového systému v mém autě (donedávna používána Truecam A5 asi 5 let). Původně jsem o M5 Wifi uvažoval jako o nástupci své A5ky např. kvůli magnetickému držáku nebo superkondenzátoru místo baterky, dokonce jsem měl slevový kupón 20% z ceny v oficiálním e-shopu Truecam, takže by mě kamera vyšla "jen" na necelých 2800,- Kč. Nakonec jsem ji stejně nevzal, i když byla cena už příznivější. Ona se i dneska dá pod 3k sehnat i bez slevy, např. v mém kdysi hodně oblíbeném e-shopu TS Bohemia: https://www.tsbohemia.cz/truecam-m5-wifi_d330856.html

Já nakonec volil cestu přední+zadní kamery a chtěl jsem něco trošku více "špičkového" na trhu. Nakonec jsem se rozhodl pro řešení https://www.kamery-do-auta.cz/cs/topcam-dual-mini-g-2/ kvůli použité kvalitní optice a čipu (Truecam ani neuvádí přesné technické specifikace), ale vzhledem k té ceně jsem šel do totožného produktu, ale za poloviční cenovku - kamery, resp. setu kamer mini0906 z nejmenovaného čínského e-shopu. Kamery už mám v autě nainstalované a jsem spokojený jak s velikostí podporované microSD karty (i když by to samozřejmě mohlo být lepší), tak s kvalitou záznamu (v režimu pouze přední kamery dokonce umí full HD s 60 fps). Má taky superkondenzátor místo baterky, nemá sice magnetický držák, ale uchycení je vyřešeno mnohem lépe než u A5ky, takže i s tím jsem spokojený. Navíc má tento typ kamery zajímavou funkci hlídání zaparkovaného auta a také jsem vyřešil trvalé napájení, které mi nezabírá autozapalovač, který jsem často potřeboval třeba pro dobíjení mobilu a nechtěl mít nějaké nevzhledné rozdvojky, zároveň má trvalé napájení i ochranu proti vybití baterie se 4 stupni (úrovněmi) hodnoty napětí baterky, kdy tato ochrana kameru vypne, aby auto ještě v pohodě startovalo. Tahle kamera má i praktický dálkový ovladač pro pohodlné (nemusí se za jízdy očima hledat tlačítko na kameře) pořizování fotek či uzamčení záznamu. Výhod oproti M5 Wifi jsem měl hned několik a v balení byl součástí zdarma i CPL filtr a právě jednotka pro trvalé napájení, takže jsem ani neváhal a myšlenku na M5 Wifi jsem rychle opustil.

Nyní mám v mailu dokonce 30% slevu na M5 Wifi v oficiálním e-shopu Truecam (takže cena 2.443,- Kč), ale určitě nelituju, že jsem si tu kameru nekoupil a ani teď se slevou ji kupovat nebudu (ani na kšeft).

Kdyby někdy někoho zajímaly záběry z kamery, tak můžu dodat, ale na Youtube je toho celkem dost jak z propagace, tak od uživatelů. Recenze třeba zde: https://dashcamtalk.com/mini-0906/

Třeba i tento můj příspěvek někomu pomůže při rozhodování, jakou kameru pořídit. Pokud ano, potěší mě "lajk" k této zprávě.

Upraveno uživatelem Stifler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tak udelal vytahl kablik protoze uz byla otevrena snad 5x a mame klid ale ta malicka mrska /baterka /  je skutecne v aute u stropu na zivotnost cca 1/2 max 3/4 roku vzadu je niz na plate / pro stourali - nepredpisove /
A tam v pohode drzi uz vic jak 3/4 roku.

"Kapacitory" se neosvedcili neb je narazem velky odber a kamerka nesla dele nez cca 2veriny potreba je alespon 4 -5 vterin ....

Je pripomenu ze mame kamery od roku rekneme 2011/12 ??? zn. DOD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme v :xvul ale v tom roce me to bylo celkem jedno jedna z malickych kamer bez displeje = dobre zamontovatelne az na tu prisavku
kterou jsem ani po tolika letech nepredelal na pevny drzak a ceny nasel jsem v cz pana a kdy kamera v obchode byla za snad 6500 my je meli do 3tis spis mene mozna s GPS 2500 bez do 2tis ...??
Tak ze nas to netrapilo navic jedna z prvnich v plnem FullHd a 30snimcich ...

Cas od casu davam nejaka videa ale je fakt ze na dnesni dobu jsou u "mazla a v noci bez velkeho efektu" :(

( admine klidne to po case smaznete je to mimo tema )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...