Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kamera do auta


oddie

Recommended Posts

Tak jsem tu zas.

Zvuk nahrává každá.

Nahrávám jen předek, o zadní jsem také uvažoval, ale možná až někdy jednou... ještě nemám ani pevný držák na předek.

Co se týče nabídek různých prodejců: tyhle kamerky zřejmě vyrábí hodně firem, a s hodně rozdílnou kvalitou. Od toho se také odvíjí ceny, které se pohybují od cca 50USD do nějakých 130USD za tu s displejem. Pro srovnání, ta první mě před půl rokem stála 160USD, nyní tentýž prodejce nabízí dvě, jednu za asi 50 a druhou za něco málo přes 120. Takže s cenami asi tak - hodnotit české prodejce nehodlám vůbec, a celkově mohou mít stejně vypadající výrobky hodně různou úroveň, což zjistíte až po vyzkoušení...

U té druhé netvrdím, že je absolutně nepoužitelná, jen je znatelně horší než ty druhé dvě. Za jasného dne to je celkem v pohodě, jen si špatně poradí s nižší intenzitou osvětlení, a s jasnými body ve tmě. Příklad - když na světlech zastavím za jiným autem, u druhých dvou kamer přečtu SPZ, ta prostřední má místo SZP přepálený flek.

Co se týče zkoušení nějakých dalších - možná až někdy, je třeba si uvědomit, že tyhle jsem musel koupit a leží mi v tom prachy, nehodlám kupovat další, dokud se mi tu budou válet tyhle. Tu prostřední předpokládám nikdo chtít nebude, asi půjde časem na aukro, prodávají se tam za 2 tis, tak se startovní cenou tak patnáct stovek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si dotaz : u tech Tebou testovanych kamerek - jde vzdy na zaznamu bez problemu precist SPZ auta (za dne) ? Na jakou vzdalenost ? Zkousel jsem dnes nahrat ranni cestu autem do prace na mobil (takze format 3gp nebo co - FUJ) pripevneni na vnejsi stranu clonitka u spolujezdce a samozrejme dle ocekavani vysledek je takovy ze jsem rad ze poznam co to prede mnou jelo za auto natozpak abych precetl SPZ (receno s nadsazkou).. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U té první v mov za dne a zatažené oblohy asi 5 metrů při zastavení na světlech za někým, pak jsem to ověřoval na předjíždění na dálnici při zatažené obloze a lehkém protisvětle, tam by šla při troše snahy těsně před míjením také vytáhnout. U té druhé je to horší, u záznamu při zatažené obloze a lehkém protisvětle je místo SPZ jen flek, šla by zřejmě přečíst jen v jasný den. U té poslední šla přečíst na těch cca 5m v pohodě i zašpiněná, při předjíždění v popsaných podmínkách pak zcela bez problémů. Na větší vzdálenost je to horší u všech, ty kamery jsou širokoúhlé, takže čitelnost rychle klesá, na druhou stranu je lepší, že kamera zabírá tak široký úhel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta popisovaná vlastnost u té druhé kamerky mi přijde jako markantní výhoda. Pro představu - při kolizi zazmatkujete (zapomenete) a vypnete klíček - první kamera přestane nahrávat a situace po střetu, resp. po vypnutí klíčku, je tak nenávratně pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

take niečo si asi obstaram lebo dnes jeden mlady ko...... sku.... mi nedal prednost ja som isiel 90 bolo to mimo obce keby som nedupol na brzdu a nestrhol to do protismeru kde naštastie nič nešlo tak ja sa dolamem a ich tam zabijem ku..... ked je tam zanačka daj prednost v jazde tak zastavim a počkam až vozidlo prejde a nie vyleti na hlavnu ako ko..... kukaj ja mam oktavku a som boch ti zasrani asi tie vodičaky vyhravaju v loteri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky uvazuji o koupi,

vcera na okresce z chomutova me pred slanym ve 170 predjela A8 pres dve plny cary

a v proti smeru byly samozrejme v auta, kdybych neubral, tak nevim, co by z nas zbylo ://///

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no než to ukážeš tak hold si s tím budeš muset nějak pohrát,třeba jen ukázat ten náraz,tam už bude jenom min rychlost :D

jak to dávali na primě tu černou skřínku,není to nějak předražené??

http://www.datart.cz/katalog/Navigace-GPS-Eyecar-B1-cerna-skrinka-do-auta-predni-zadni-kamera.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch: Třeba nebere v potaz rychlost kamera, ale třeba svědci (protijedoucí řidiči) berou. ;) Nebo nedej bože se ti sekne ručička tachometru na tý 170ce nebo tomu v tý Audině. ;) pak už by asi ani žádná kamera jako důkaz nebyla potřeba. Ale už dost :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no než to ukážeš tak hold si s tím budeš muset nějak pohrát,třeba jen ukázat ten náraz,tam už bude jenom min rychlost :D

jak to dávali na primě tu černou skřínku,není to nějak předražené??

http://www.datart.cz/katalog/Navigace-GPS-Eyecar-B1-cerna-skrinka-do-auta-predni-zadni-kamera.html

Těžce předražený krám s mizerným rozlišením.

To co mám já za 2,2t má stokrát lepší obraz. Nemá to sice GPS (které je stejně k ho.nu), ale o kvalitu obrazu jde především. O víkendu zkusím nahrát někde nějakej neutrální kousek záznamu a někam to dát, ať máte srovnání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...