Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota CPU- blbej dotaz


Dundee

Recommended Posts

Mám tu dotaz podobýho ražení, jaký zadává Dadadavid:

Jaká je běžná teplota procesoru počítače? BIOS mi píše teplotu v rozmezí 67-70°C. Jde o P4 3.0 GHz, paměť 1.0 GB DDR 2, grafika GeForce FX5200 128 MB RAM, prakticky nepřetržitej provoz.

Chladič na CPU je klasika hliníkovej s ventilátorem, otáčky větráku cca 2500, dá se chlazení případně nějak zlepšit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teplotu momentálně na CPU P4 3.0 GHz RAM 2x256 MB DDR 2,Grafika GF 6600 GT 256 MB ,měřeno programem Ewerest 53 st.C.Když se mi nedávno stalo že počítač sám vypínal a teplota vylezla na 65 st.C CPU,se tačilo podívat jak vypadá chladič na procesoru totálně zabetonovanej prachem.Vysál jsem ho a vyfoukal a OK.Podle mě optimál teplota je kolm 55 st.C.V BIOSu je nastavená maximální teplota podle mě kdy má počítač vypnout aby se nepřehřál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě malá změna- paměti jsou pouze DDR1, CPU je na socketu 478.

Roky: Ten program Ewerest je volně ke stažení?

Dadadavid: Z toho si nic nedělej, každej ze začátku trochu blbne, ale tebe se to drží docela dlouho;):D

[upravil dne 1/1/2011 22:09 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pentia 4 Prescott, Pentia D dost topila, bylo dobrý jim dát lepší chladič a zajistit pruvan ve skříni. Třeba Zalman CNPS 7700 a jemu podobné chladiče jsou dobré

Everest maš tady - http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/benchmarky_a_testy/everest/

[upravil dne 1/1/11 22:13 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplota musí klesnou na 50-60°C. Tím, že ji máš, tak vysokou se nic nezkazí ani nezhoří, ale dobře to taky není.

Sundej chladič a očisti žebrování. Sundej z chladiče i CPU zbytky staré pasty a nanes novou pastu (pasty s rozumem).

Jestli to máš přetaktované, tak to hoď na puvodní nastavení:papa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem stáhl Everest Ultimate a podle něj mám teplotu CPU 57 °C a teplotu desky 46°C. Teploty disků nezjistitm, protože nemám snímače:(

Ale chci se zeptat, jak vypadá slot ROW-3? Někde jsem ho tam našel u pamětí a nějak jsem si nikdy nevšiml, že by na desce nějakej jinej paměťovej slot byl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to jo.

A ještě jeden dotaz k paměti:

Kupoval jsem jeden modul 512 MB, DDR 400 MHz (podle stávajících modul§), ale Everest píše frekvenci u všech tří modulů (1x 512 MB, 2x 256 MB) nějakých 266 MHz. Je to daný deskou nebo mám něco blbě v BIOSu?

EDIT: Název základní desky MSI 865PE Neo2-V (MS-6788) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

http://www.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=591#

[upravil dne 2/1/2011 08:57 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se smířim s frekvencí 266 MHz. Časem zkouknu moduly, jestli jsou všechny tři 400 MHz, protože ta 512 MB určitě je.

Jinak jsem vyndal chladič a grafiku, vyluxoval co šlo a pak jsem zbytek pořádně profoukl kompresorem. Bohužel nemám novou pastu, tak jsem to splácl zase zpátky s původní.

Teď mi Everest dokonce ukazuje i teplotu grafiky, to předtím nedělal:D

Nyní jsou teploty následující:

Deska: 35°C

CPU: 50°C

GK: 34°C

Vent. RPM: cca 2560

[upravil dne 2/1/2011 11:04 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...