Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Polep na auto - rada


Frozz

Recommended Posts

Zdar,

snad jsem ve správné sekci.

Rád bych si nechal mého nového puga lehce polepit-zkrášlit.

p206+ 1.4 55kw 2010

pug_predek.jpg

Problém je, že nevím, U KOHO a jaká by byla přibližná CENA. Znáte nějakou dobrou firmu?

Můžete někoho doporučit?... která by dokázala toto? (předpokládám že to není nic složitého):

09_4d0b728ac06f0.jpg

48f51c891b261.jpg

Poslední věc: chtěl bych se vás zeptat, jestli se vám takové sportovní polepy líbí :aut

Dík za odpovědi, ahoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotazovat se, zda se to lidem líbí nebo ne, nebylo třeba. To je zdejší kultura, rádi hodnotíme, aniž bychom poradili (snad se to kolegů zde na foru nedotklo).

Polep na boku auta se mi líbí, možná zvážit, zda by nebyla vhodnější černá. Nicméně zastáncem toho rychlého pruhu nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhled je věc v kusu, já bych si to na auto nedal, ale myslím, že je to docela vkusný, takže proč ne. Polep samotný je tak jednoduchý, že ti to polepí prakticky každá reklamka. Tohle je úplnej základ který není problém udělat i doma. Ohlídej si hlavně cenu za vyřezání. Nedokážu to odhadnout, protože nemám rozměry, ale můžeš velmi výrazně ušetřit pri rozdělení těch \"lvů\" na více částí , na výsledku to nebude znát a cena bude řádově nižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi,

MilanF1 - no jasně, o černé barvě jsem taky dost přemýšlel - dole jsem udělal hrubý návrh :). Jinak výsledný polep chci bez čísla 206+.

Koblih69 - Ono to možná může udělat každá reklamka, ale jde mi o kvalitu, aby když se to nalepí, mi to za 3 týdny nešelo dolů až budu mýt auto :myslim.

Teď možná hloupá otázka, ale opravdu s tím nemám zkušenosti - většinou je to tak, že si ty pruhy a lva někde koupím (?), přijedu s tím do reklamky a tam mi to jen přilepí na karosérku, nebo i ty pruhy dělají rovnou tam? :mad: Jaká je tak životnost těchto polepů?

cerny_polep.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape nevím jaké máš zkušenosti s polepy aut, ale na tomhle fakt není moc co zkazit. Návrh si uděláš buď sám v nějakém vektorovém programu nebo si ho necháš udělat což je samozřejmě o jiné ceně. Spíš doporučuju si to připravit od nějakého známého na základě tvých rozměrů. Ta černá je podle mě hrozná, červená je nesrovnatelně lepší. Źovotnost bude hodně záviset na monožství ostrých tenkých růžků. Pokud se jim vyhneš ( což na výsledku nebude vidět ) tak při dobrém zacházení cca 5 let. Samozřejmě je potřeba pak opatrně v myčce a při leštění, ale nijak dramaticky.

Ještě si uvědom jednu věc. Bílá žloutne a i když ty to nevidíš tak docela dramaticky, takže až to jednou budeš prodávat a sundáš to bude to všude zažloutlé jen pod tím bílé. Sice to půjde zlepšit rozleštěním, ale nikdy na 100%

Jakou máš představu o ceně? Kolik max za to chceš utratit?

[upravil dne 1/1/11 16:47 koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na ty černé kontury okolo červené. Doporučil bych to dělat jen u těch rychlých pruhů a to ještě dodatečně samostatným proužkem pokud to dáš i na toho lva tak to bude moc vystouplé ale s malou lepící plochou a půjde to dolů rychle. I to se sice dá samozřejmě řešit, ale už za jiný peníze ( 2 barevný tisk )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape nevím jaké máš zkušenosti s polepy aut, ale na tomhle fakt není moc co zkazit. Návrh si uděláš buď sám v nějakém vektorovém programu nebo si ho necháš udělat což je samozřejmě o jiné ceně. Spíš doporučuju si to připravit od nějakého známého na základě tvých rozměrů. Ta černá je podle mě hrozná, červená je nesrovnatelně lepší. Źovotnost bude hodně záviset na monožství ostrých tenkých růžků. Pokud se jim vyhneš ( což na výsledku nebude vidět ) tak při dobrém zacházení cca 5 let. Samozřejmě je potřeba pak opatrně v myčce a při leštění, ale nijak dramaticky.

Ještě si uvědom jednu věc. Bílá žloutne a i když ty to nevidíš tak docela dramaticky, takže až to jednou budeš prodávat a sundáš to bude to všude zažloutlé jen pod tím bílé. Sice to půjde zlepšit rozleštěním, ale nikdy na 100%

Jakou máš představu o ceně? Kolik max za to chceš utratit?

[upravil dne 1/1/11 16:47 koblih69]

Děkuju za odpověď. Souhlasím že ta červená vypadá lépe. S tím žloutnutím mě to nenapadlo (snažím se tomu co nejvíce zabraňovat, i když to stejně přijde - např.kvalitním šamponem a leštěnkou, pravidelným mytím apod.).

Dost známých mi říkalo něco o folii, která se nalepí přes celé auto, není takřka vidět, a ochrání mi to lak na x dalších let - pak to sundám, a lak bude jako nový. Takže možná tam hodit tento polep, a pak, jestli budou peníze :roll, nahodit folii. Jen nevím jestli tyto moji výmysly jsou providitelný.

No, chtěl bych za to dát maximálně 1500Kč, ale opravdu nevím, možná to může stát 2000Kč, možná taky 1000Kč.

edit: na lva černé ohraničení (jako je u pruhů) nechci.

[upravil dne 1/1/11 17:02 Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odhaduju tak 2500 až 3000 mužu se zeptat kámoš má reklamku a už todle dělal zabalit celý auto vyjde cca 25000kč

Těch 25.000 si se upsal že? :roll Já slyšel, že celozabalení stojí kolem 4.000Kč.

Byl by si moc hodný kdyby si se zeptal, děkuju moc.

[upravil dne 1/1/11 17:05 Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No celoplošný polep s takto jednoduchou grafikou by se dalo pořádit na tam malé auto i do 20-ti tis. Trvanlivost je výborná - určitě vídáš auta O2 nebo Plzeňského pivovaru.

Kalkulaci toho tisku jsem u své reklamky odhadnul cca na 1000,- polepení by bylo v ceně ( u mé reklamky rozuměj: tam co zadávám výrobu já ) ale fakt neznám rozměry ani jak by se tel lvíček dělil. Nalepení by mi dělali v ceně a nepočítal jsem žádnou grafickou přípravu - tu si dělám vždy sám. Příprava bude záležet na podkladech a tom jak tě natáhnou. Prostě vezmi tu fotku a obešli ve svém okruhu všechny reklamky s poptávkou a pak uvidíš. Firemní auta polepuju už cca 10 let takže trošku zkušeností mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chtel jsem koupit karbonovou folii na kapotu,ale neverim tomu ze by se mi to povedlo nalepit,myslim,ze i podle videi to je obtizne..ale tak treba jsem levej jenom ja.

Základ je čisté bezprašné prostředí - alespoň čistá garáž s pokropenou podlahou a nebo letní brzké ráno a čerstvě padlou rosou :D pak rozprašovač s jarovou vodou, stěrku připadně na větší plochy kartáč s krátkým chlupem a jedeš :-D a možná by ses divil co vydrží třeba \"karbonová\" folie DC-fix za zlomek ceny proti těm \"značkovým\" .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš celou kapotu tak jednak potřebuješ celej velkej kus a jednak doporučuju kvalitnější materiál s ohledem na tepelné namáhání.

Jinak nevím jak vypadá tvoje kapota, ale předpoklad držícího a hezkého polepu je zcela rovný podklad. Tedy žádné tukance, rýhy... to jednak vyleze a vypadá to hrozně a jednak se na tom místě brzy udělá bublina a pak bývá problém. Dá se to sice ťuknout jehlou ale většinou to už nemá dlouhého trvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...