Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dobití baterie


ziga

Recommended Posts

Myslim ze odpojit + kabel z baterky bude stacit.Ked spomeniem ako tazko sa dava dolu ten plastovy kryt nad bateriou,a v tejto kose....

Jasne ze otvorit zatky a pripadne pred nabijanim doliat destilku to je jazne.

Ja nabijam 1/10 (podla baterky) a to 10 hodin.

vlastne ani neviem aku tam mam,asi 55Ah? pozriem a nast nabijacku na 5,5 A/hod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla tohto zistis: http://www.varta-automotive.com/index.php?id=256&L=&h=1&presetApplication=&presetManufacturer=&presetModelline=&application=PKW&manufacturer=&modelline=?=en&range=

inak ja mam mat podla VINka 50Ah, osadenu mam 44Ah a podla tejto stranky mam mat zase 60 alebo 63Ah-myslim ze to bude nadsadene aby si clovek kupil drahsiu:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. v pohodě dobíjím bez odpojení. Prostě připojím nabíječku, tu zapnu do sítě ajeto. :D:D:D Teď, jak byly velký mrazy mě to trochu \"vypeklo\". Motám se teď většinou \"okolo komína\" a nestíhá se to jízdou dobít.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moze, ked odpojis ten kontakt....akurat vcera som to meral a nabijacka dava okolo 17V a neviem ci by sa to autu lubilo

len ked nemas bezudrzbovu nezabudni pootvarat zatky

[upravil dne 31/12/10 11:31 shark734]

17V???

To je už moooc veľa napätia. To dostáva baterka na frak. Teda ak je to dostatočne tvrdý zdroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Existujuci: Batéria si neberie počas nabíjania rovnaký prúd. Na začiatku si vie potiahnuť aj 10A a potom to postupne klesá (záleží od typu a stavu batérie).

to Bohumil: Batériu treba zásadne odpojiť pred nabíjaním. Stačí porucha nabíjačky alebo prepätie v sieti a je zarobené.

Určite treba otvoriť batériu, teda ak nemáte bezúdržbovú batériu ako ja.

A taktiež sa neodporúča nabíjať zamrznutú batériu. Treba ju nechať najskôr zohriať pri izbovej teplote cca. 2 hodiny a až potom začať nabíjať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsetky tvrdenia sa mi s tou nabijackou podarilo popret...ja osobne som s nou nabijal svoju baterku len teraz prvykrat lebo tam mam 44Ah a ma byt 50Ah a -17°C jej neprospelo-starter este pretocila ale ziadna slava

mal som ju na nabijacke tak 5 hodin a startujem bez problemov...

uz som nabijacku poziciaval velakrat susedovy lebo zabuda vypinat svetla a vzdy mu baterku nabilo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To:PEUGEOTIK307 jasne ze si kontrolujem pocas nabijania kolko amper jej nabijacka dava-resp.kolko si bat.berie.

Ak je bat.uplne off dal by som jej na zaciatok viac aby sa prebrala,potom ubrat amper.Niektore nabijacky to robia automaticky.

A zamrznuta bateria vacsinou uz je roztrhnuty obal tak je hodna tak akurat do zberu.

Inak s tvojimi tvrdeniami absolutny suhlas.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...