Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Matt čierna 406tka [1.8 16V] => V koži + komplet výfuk


KapriQ

Recommended Posts

Po dlhšej odmlke opäť pridávam nejaký ten update:
 
1)V prvom rade bolo treba už nové pneu, skúsil som tieto: 195/65 r15
TOYO PROXES CF2 (Japan)
Proxes-CF2-news.jpg

2) S tým samozrejme súviseli silentbloky spodného ramena na zadku + samozrejme už vylietané tyčky GEO
Voľba bola jasná : Silentblok Meyle, a tyčky SASIC
 
Fotky pre predstavu, v akomstave boli silentbloky spodného ramena (ževraj menené cca 2roky dozadu, ale auto bol vtedy minimálne jazdené, takže nechápem ako mohli byť v takomto stave, hlavne tej jeden, a to nehovorím ako to išlo meniť...)
epqfGVOm.jpgD6ktPDbm.jpgZQDoOwcm.jpgR6yXfAMm.jpgRcnzBOLm.jpg
 
 
3) Potom nejaké "kozmetické" úpravy - natreté strmene + bubny (Červená).
Nejaké aktuálne fotky:
9zlk5fXm.jpgVcjAcRMm.jpgYJtGXv4m.jpgIGkBmnxm.jpg
 

 
Najbližšie plánujem spraviť komplet výfuk, resp stredový diel (nový). Dúfam, že sa v blízkej dobe k tomu dostanem vzhľadom k financiam...

Upraveno uživatelem KapriQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie spodne spodne silentbloky si mal dat z new modelu (gumokovove) tie zo stareho modelu moc nevydrzia lebo konstrukcne su robene ako čap a z new modelu su aj lacnejsie 

 

bolo to nestastne riesenie preto v neskorsich rokoch to nahradili prave gumokovovym silentblokom u toho stareho typu staci aby sa trosku prethrla manzetka a je s nim rychlo amen dostanu sa tam necistoty 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Týmto chcem poďakovať Setepek-ovi za rýchlu spoluprácu a predaj sedačiek, po dlhých rokoch som sa konečne stal hrdým a štastným majiteľom kožených sedačiek :).

Práca na pár hodín, lebo som musel prerábať z manuálu na elektriku, ale inak fajn :).

 

 

post-29691-0-92661100-1433418031_thumb.j

post-29691-0-61264000-1433418061_thumb.j

post-29691-0-91206400-1433418083_thumb.j

post-29691-0-33654600-1433418105_thumb.j

post-29691-0-27166900-1433418130_thumb.j

post-29691-0-77226800-1433418155_thumb.j

post-29691-0-44865000-1433418194_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulujem  :potlesk o stupienok vyššie to je :P už len dorobiť klímu :D

 

OT: ako si spokojný s tými pneu? Je to niaka čína alebo niaka poloznačka?

Upraveno uživatelem t0m@$
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem klíma mi nevadí, prežijem teplo :), klíma mi osobne dosť vadí, bolí ma z toho hlava atď...

TOYO : Made in Japan (DOT 2014). Sú v pohode, len nájazd bude asi malý, kedže je to mäkká zmes, ale držia ako lepidlo. Na mokru som na nich nemal ešte možnosť moc jazdiť, predsa sú to 195/65 (Balóny). Inak fajn gumy za cenu.

Mal som pirelli - oničom, síce mali už svoj vek, ale celé popraskali, aj na bokoch. S týmito Toyami som dal 6,3l / 100km (Po GEO) predtým som sa nedostal pod 7l / 100km, samozrejme som šiel na "spotrebu" po D1 cca 110-120kmh a to mi ešte "Fučí výfuk" + nemám KAT. Čiže krásna spotreba, v papieroch je 6,7l

Upraveno uživatelem KapriQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, že tak. Toyo niako nepoznám (nikdy som ich nemal) takže som si myslel že značka je Proxes, a do googlu som si to nehodil, ospravedlňujem sa :D 

Tak to je pekný výkon, človek by si ani nemyslel koľko spravia gumy aj na spotrebe  :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určite, hentie som mal 09 takže to boli staré rakety. Tiež mi to je čudné, že to je taký rozdiel ale je to tak :). Btw: vyberal som aj podľa testov a recenzií, síce bolo ťažšie niečo dohľadať ako pri Conti ktoré su zaujímavo vždy hodnotené ako TOP :D. A obstáli veľmi dobre :)

Upraveno uživatelem KapriQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
  • O 4 měsíce později...

Ahoj,
mno ... auto ma konečne vozí, po menších komplikáciach, kde som musel meniť brdzový valček (tiekol...) + samozrejme trubky - to bola "zábava"...

Teraz ma čakajú nasledovné veci + ćo je nové:
+ Nová autobatéria EXIDE EA530 (55€)
+ Výmena OLEJ + OLEJ. FILTER (ELF 10w40) (18€ 5l)
+ STK a EK v 12/2016 (60-100€)
+ Prepis... (33€)
 

Pripájam nejakú tu "aktuálnu" foto... Chcelo by to niečo nové, síce zatiaľ som spokojný, auto šlape ako hodinky, odviezlo ma aj do Chrovátska 2015 :) ( Chvalabohu :D ), ale predsa :), chcelo by to niečo lepšie na "bláznenie"... Keby to malo pod kapotou V6, bolo by to o inom ^^

IMG_20160405_141753.jpg

IMG_20150808_183815_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...