Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - Jak dodělat samostmívací zrcátko


Guest Chozeluizskuner

Recommended Posts

Guest Chozeluizskuner

Ahoj.Dneska sem konečně dodělal samostmívací zrcátko tak se podělim s ostatníma kteří o tom také přemejšlí....

Šlo to nádherně.zrcátko sem si zehnal z Aukro.cz z vozu P607 rv.2000 .Konektor který trčí ze zrvátka má tři drátky:

1. Kostra

2. +

3. Spátečka

Začal sem od drátu číslo 3. Ten sem natáhl od kabelového svazku který vede od pojistkové skříně okolo řidičovo dveří dozádu.Tam sem si našel zelený drát označem číslicí 220.Odtad sem vedl kabel z5 okolo pojistek,sloupkem u řidiče a pod stropním tapecem k zrcátku.

Kabel číslo 2 (+) sem připojil k senzoru deště jelikož byl také dodělávaný a proud do toho jde po otočení klíčku.Jinak je ještě možnost připojit se na stropní světlo na čtení mapy.

Kabel číslo 1 (kostra) sem připojil také na kabel od senzoru ale je tam stejná možnost jako u drátu 2 že se připojí také na stropní světlo na čtení mapy.

U staršího modelu je jen rozdíl ten že kabel s číslem 220 není zelený ale bílí a dá se napojit pod odkládacím pedálem vedle spojky.A + - se musí navéct od toho světla na četení mapy

Vše trvalo cca hodinku jen kvůli boji s plastem u prahu.Zrcátko maká nádherně a přikládám pár fotek.

[upravil dne 19/12/10 09:44 Chozeluizskuner]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty, kteří se chystají pro tuto úpravu jen dodám, že není problém použít zrcátko například z koncernových aut. Sedí dobře na původní kuličce. Stačí tedy sundat původní zrcátko a na původní kloubek nasadit zrcátko nové. Černý kablík se pak provede podél kloubku takže není prakticky vidět. Já to takto řešil s ohledem na cenu a lepší dostupnost na Aukru. Mě to vyšlo s poštou na nějakých 130,- ( zrcátko na Oktávku ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěknej návod. ;)

To jsi to napojení na zpátečku ani nezapájel? Tohle rychle zoxiduje a ještě budeš mít problém s elektrikou. Nejlepší je použít takový ty nacvakávací odbočky pro tenhle účel vyráběný a dostupný v každejch autodílech za pár šušní. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Děkuju za pochvalu a za radu.Před panelákem se blbě pájí ale tohle je dobrej nápad.Jinak se moc nebojim protože na ten senzor sem použil tluštčí drát a obojí má bejt stejnak napojeno na pozici F20 v pojistkové skříni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se přiznám, že nevím jestli si děláte legraci a nebo to myslíte vážně. OK, tady je odběr asi minimální, ale je to přesně to proč pak vidíš ve zprávách že začne hořet palubka... To už je lepší ta stará dobrá čokoláda. Nechci z toho tady vyvolat přestřelku, ale tohle mi příjde fakt neprofesionální. Pokud můžu raději drát přecvaknu a \"odbočku\" připájím, pak dávám smršťovku a tam kde hrozí prodření dávám 2 přes sebe. Takto zamotané mi v nejmenováném Autorizáku do nový Oktávky namontovali HandsFree. Děkuju už nechci, zastavovat kvůli tomu cestou na dovolenou protože se kouří z palubky...

Tyhle svorky používám léta a pravda s problémy jsem se setkal. Jednak nejsou ideální na velké proudy a jednak se občas prodávají extra levné, které ale nepovolí a kabel naříznou, ale to je vidět na 1. pohled.

Mám takovej dojem, že až uvidím Vaše auta v ČB před Globusem stoupnu si asi raději do jiné řady :D

PS: raději přijeďte já vám uvařím kafe a všechno zapájím, hrozná představa...

[upravil dne 27/12/10 10:08 koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Koblih69: Přesvěčil si mě a omotám to spoň elektrikářskou :D tak většinu spájenýho mám ale to zrcátko venku pájet nešlo.Asi sjedu k tesku a tam maj venku zásuvky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry za blby dotaz, ale samostmievaci zrkadielko je samostatny element nezavisly na vozidle ? to znamena ze cele \"IQ\" je v zrkadle? Nedocital som sa co je ten drat s oznacenim 220. resp. preco spiatocka...

jedine vysvetlenie mi je to ze pri zaradeni spiatocky sa stmievanie vyradi z funkcie ?

[upravil dne 2/1/11 14:38 Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, zrcatko je nezavisle, potrebuje jen +12V, kostru a pripadne +12V od zarovky zpateckovych svetel (pro pripad couvani, kdy se pri zarazeni zpatecky zrcatko rozetmi)

ja mam napriklad ve 406 zrcatko ze 407, kamosovi do citroena C5 jsem daval taky ze 407

jediny problem je pak v predelani te nozicky, pac z jineho auta miva jiny uhel a i jine uchyceni na sklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...