Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vstrekovacie čerpadlo1,9D vynecháva


marko306

Recommended Posts

Nazdar kolegovci, som tu z ďalším problémom. Dnes som išiel s autom do mesta, chytilo na brnk ako obvikle, bez nejakých problémov,odstavil som auto a šiel nakúpiť, keď som už ale šiel z nákupov tak mi naštartoval, ale hneď zdochol, takto to bolo asi 2-3x, zacítil som naftu a od vstrekovacieho čerpadla mi kvapkala nafta. Neviem čo to je na tom čerpadle(je to zakrúžkované) ale vedie tam hadička od prepadov a nejaký káblik(označený šípkou) cez ktorý to kvapkalo. utiahol som ho eskapáskou, cez pumpičku odvzdušnil a auto chytilo na niekoľko pretočení motora, ale už vynecháva ako keby na jeden valec a jazda je aj trhaná, tak isto kolíšú otáčky na voľnobehu, ide sivý dym a po pridaní čierny, pred tým vôbec nedymil.

otázka teda znie. je odfajčené čerpadlo (Lucas), poprípade ten zakrúžkovaný bazmek, alebo mohol zničoho nič idýsť jeden vstrek?

EDIT: ešte dodám, že je cítiť nespálenú naftu, ako keď naštartujem ráno studenú Tatru.

ak by to bolo čerpadlo,tak to už asi na opravu kašlem:(

Ďakujem vopred za odpovede a postrehy

[upravil dne 18/12/10 15:47 marko306]

post-19160-14109614084154_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mám nový poznatok, dnes ráno -10 stupňov, auto chytilo na jedno nažhavenie na brnk, ale stým nepravidelným chodom. Skúsil som teda povoliť už hore vyššie avizovanú eskapásku a čuduj sa svete hneď sa upravil chod motora do normálu. bol som sa na ňom prejsť zohrial som ho a všetko ide v pohode, ale nafta stále kvapkala, tak som z bicyklovej duše odstrihol kúsok, nasadil na tú vec čo je hore zakrúžkovaná utiahol aby to tesnilo a problém je zatial vyriešený.

Ale stále by som chcel vedieť na čo je tá zakrúžkovaná vec na tom čerpadle:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiže nafta Ti rozleptala tú gumu a potom cez ňu začala kvapkať... No paráda dúfam, že mne to ešte nejaký čas vydrží.

V ServiceBoxe je na tom tiež len asi nejaká guma, alebo čo to je, samostatne sa to asi nedá kúpiť...

Niekto fundovanejší by mohol napísať, o čo sa vlastne jedná...

post-13818-14109614098066_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar kolegovci, som tu z ďalším problémom. Dnes som išiel s autom do mesta, chytilo na brnk ako obvikle, bez nejakých problémov,odstavil som auto a šiel nakúpiť, keď som už ale šiel z nákupov tak mi naštartoval, ale hneď zdochol, takto to bolo asi 2-3x, zacítil som naftu a od vstrekovacieho čerpadla mi kvapkala nafta. Neviem čo to je na tom čerpadle(je to zakrúžkované) ale vedie tam hadička od prepadov a nejaký káblik(označený šípkou) cez ktorý to kvapkalo. utiahol som ho eskapáskou, cez pumpičku odvzdušnil a auto chytilo na niekoľko pretočení motora, ale už vynecháva ako keby na jeden valec a jazda je aj trhaná, tak isto kolíšú otáčky na voľnobehu, ide sivý dym a po pridaní čierny, pred tým vôbec nedymil.

otázka teda znie. je odfajčené čerpadlo (Lucas), poprípade ten zakrúžkovaný bazmek, alebo mohol zničoho nič idýsť jeden vstrek?

EDIT: ešte dodám, že je cítiť nespálenú naftu, ako keď naštartujem ráno studenú Tatru.

ak by to bolo čerpadlo,tak to už asi na opravu kašlem:(

Ďakujem vopred za odpovede a postrehy

[upravil dne 18/12/10 15:47 marko306]

:xvul Máš to čerpadlo a asi i všechno ostatní luxusně čistý :super

[upravil dne 20/12/10 10:34 Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...