Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Obnovovací disk Win 7 64bit


lape

Recommended Posts

Zdravím.Otec si koupil NTB HP Probook 4520s systém je tam Windows 7 64 bit a chtěl bych mu na tom rozdělit disk.Zoušel jsem to nástrojem přímo ve windows,jenže tam se to chce dělit na nějakých 150 a 130GB což se mě nelíbí.Pokud zadám hodnoty jaké bych chtěl,tak mě to nepustí,takže bych to rozdělil acronisem,ale před tím bych chtěl bych udělat obnovovací disk win7 pro případ kolapsu ntb a taky proto aby ty soubory co jsou na C k tomuto účelu při dělení nezmizely.Zobrazují se jen ve správci disků a je to HP Recovery má to 15GB,pak je jeětě na F HP tools.Problém je v tom,že když postupuju podle návodu v manuálu tzn Start-Všechny programy-Údržba-Vytvořit disk pro obnovu systému tak se sice disk vypálí,ale má jen 168 MB a vypaluje to cca 5 minut což nemyslím,že by bylo to co potřebuju.Kámoš říkal,že mu to pálilo na 4DVD a trvalo to kolem hodiny.Ale ani on už neví jak to dělal :) Mohl by mě prosím někdo poradit?

[upravil dne 18.12.2010 12:26 PM lape]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytvořit disk pro obnovu systému (spravně je pro OPRAVU systemu) je jen spouštěcí disk který obnoví system ze skryté partition, ty musiš dat zalohu systemu v centru zalohování a obnovení windows. Nebo v Acronisu dej zalohu C a potom to v Acronisu zase z ty zalohy obnoviš

[upravil dne 18/12/10 13:49 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A při tom dělení HDD zůstane ta obnovovací část na svém místě,nebo je možnost,že by se mohla poškodit,smazat atd?U stolního PC jsem toto právě nikdy neřešil,tam to zformátuju nasypu tam win,ovladače a jedeme dál,ale NTB jsem nikdy neměl,takže nevím.Kdybych měl drivery ke grafice a ostatním věcem v tom NTB tak bych si to lajzl i bez toho Opravného disku,ale takto se asi nebudu pouštět do žádných větších akcí :) No,ale jak se znám tak mě zvědavost stejně nedá a povrtám se v tom.Jinak dík za tip

Takže já bych si asi měl udělat bitovou kopii systému,jak je popsáno tady http://extrawindows.cnews.cz/jak-zalohovat-data-ve-windows-7 je to tak?

[upravil dne 18.12.2010 03:00 PM lape]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v podstatě ano, ale lepší je použit Acronis, nabootovat z jeho zachranného disku udělat si zalohu a potom si rozdělit oddíly jak chceš, ten skrytý tam necháš. Potom ze zalohy obnoviš C a nastaviš si velikost jakou chceš. Nebo klidně i ten skrytý mužeš zrušit pokud si předtí uděláš v HP recovery zalohu na myslim 3 DVD. Ovladače ke všemu stahneš na webu HP, nebo koukni na C mohla by tam být složka drivers a v ni složky s čísly, to jsou ovladače které se tam rozbalují při instalaci, nebo to bude ně některem jinem disku.

[upravil dne 18/12/10 16:31 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si vapálil tu bitovou zálohu.trvalo to cca 3 hodiny a je to na 6DVD.Pak jsem chtěl rozdělit HDD podle tohoto návodu,protože v tom Acronisu to nešlo http://www.danten.cz/viewtopic.php?f=9&t=12 jenže se mě všechny oddíly změnily na dynamické a z toho nejde spustit systém,takže jsem hned použil zálohu,ale teď vidím,že poslední disk se nějaknechce rozjet,takže se zdá,že je to slušně řečeno v pr...i :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Acronisu to jde

Ty jsoi nečetl co jsem ti psal??

No v podstatě ano, ale lepší je použit Acronis, nabootovat z jeho zachranného disku udělat si zalohu a potom si rozdělit oddíly jak chceš, ten skrytý tam necháš. Potom ze zalohy obnoviš C a nastaviš si velikost jakou chceš. Nebo klidně i ten skrytý mužeš zrušit pokud si předtí uděláš v HP recovery zalohu na myslim 3 DVD. Ovladače ke všemu stahneš na webu HP, nebo koukni na C mohla by tam být složka drivers a v ni složky s čísly, to jsou ovladače které se tam rozbalují při instalaci, nebo to bude ně některem jinem disku.

No nic není ztraceno, mužeš na podpoře HP požádat o instalační media, maji na to na strankach formulář, potřebuješ sken spodku notebooku s seriovým číslem, pošlou ti instalační media se systemem, hlavně pozor aby ti poslali 64bit. Mě omylem poslali 64 místo 32bit tak jsem to posilal zpět a čekal než přišli znovu ty správný, ale ja to mam jenom jako zalohu tovarniho nastavení, jinak mam zalohu z Acronisu

[upravil dne 20/12/10 20:41 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to jako vždy nějak dopadne a nakonec to pojede,ale teď mě to pěkně cviči s nervama :) Hlavně proto,že to není můj NTB o by mě až tak nevadilo ahrál bych se s tím v klidu nějakou dobu.No vypálil jsem znovu ten disk 6 na stolním PC a zdá,že by mohl jet,ta uvidím.Ono to totiž nejdřív chce ten disk 6,najde to nějakou tu verzi té bitové kopie a pak to teprve chce disky od 1 a teď to na tom 6 našlo tu kopii hned,tak by snad mohl jet i na konci až ho tam zase vložím.Akorát to teda musím dělat znovu a počkat cca 1,5 hodiny.Jinak začnu shánět ovladače a dám tam čisté win 7

Dívám se na stránky HP a vidím,že je to jako u jiných výrobců a produktů.Proklikal jsem se v ovladačích a softu až k výběru systému jaký mám v ntb a oni ho tam v nabídce nemají :) Prostě klasika.Mělo by tam být Win 7 Home premium 64bit

[upravil dne 20.12.2010 08:07 PM lape]

[upravil dne 20.12.2010 08:17 PM lape]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to včera kolem půlnoci nějak zprovoznil.Akorát to poslední 6 záchranné DVd pořád nějak zlobí,nebo možná to tak má být.Po vložení do mechaniky se na chvíli rozběhne,pak se szastaví a na monitoru pořád svítí abych vložil disk 6.Tak nevím jestli něco dělá,nebo ne,ale poprvé když to tak bylo,tak jsem ho vyndal asi po 5ti minutách a systém vůbec nenaběhl.Jen blikalo že hledá operační systém a nic.Tak jsem se odhodlal k dalšímu pokusu,sice to trvá dlouho,ale nic jiného mě nezbývalo.U 6 disku stejná věc i kdž jsem ho vypálil znovu,ale tentokrát jsem ho tam nechal tak půl hodiny i přesto,že pořád svítil nápis o vložení disku,pak už jsem nevydržel a opět ho vytáhl.No kupodivu po restaru ntb normálně naběhl a zatím jede bez problémů,jediné co se stalo,je že 15GB které byly předtím skryté a byl na nich ten HP recovery se teď zobrazilo jako prázdné a nenaformátované.Možná kdybych tam ten disk nechal ještě dýl,tak by to naběhlo všechno OK,jenže když on vypadá,že nic nedělá.Takže jsem to zformátoval a nechal tak.Chtěl jsem to připojit k C,ale když jsem dal v Acronisu sloučit tak to sice spojil,ale hned ukazoval,že je C prázdné.Takže už jsem neriskoval a vrátil to zpátky.Pak jsem chtěl rozdělit to C nástrojem z win 7,byl jsem smířený i s tím,že se to rozdělí,tak jak si to ten nástroj určí.Rozdělit to šlo,ale když z toho chci udělat nový jednoduchý svazek a zformátovat to,tak vyskočí hláška,že se to změní na dynamický a z toho nenaběhne systém.Takže to už jsem si včera vyzkoušel,když jsem myslel,že bude dynamický jen ten nový oddíl,jenže se změnily naprosto všechny a už jsem používal zálohu.Zatím to dám k ledu a časem se do toho pustím znovu.Zlaté XP a Magic partition :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...