Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výpověď - dohoda - odstupné


Lentilka

Recommended Posts

Zdravím,

Chtěl jsem se zeptat jestli se tu náhodou někdo nevyzná v pracovním právu..

Mám smlouvu na dobu neurčitou u firmy A která je v holdingu X. loni se založila firma B která taky vstoupila do holdingu X a mě by strašně zajmalo jestli mě můžou přesunout v rámci holdigu do firmy B když nebudu chtít a nedát mi odstupné...

Firma díky krizi propouší a mě a dalších 5 lidí chce přesunout do firmy B ale za nevýhodných platových a horších pracovních podmínek byť na stejnou pozici...

A i B je vedeno pod jiným IČem a u jiného rejstříkového soudu...

co jsem si četl zákoník práce a jestli jsem to správně pochopil tak bych buď měl dostat výpověd + odstupné, nebo odejít na dohodu s tím že jako důvod bude uvedena reorganizace nebo nadbytečnost a tím pádem taky dostupné...

Dneska v jednu jedem za ředitelem tak jsem zvědavej...

Díky moc:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy s právem nejsem moc kamarád, ale podle mě máš pravdu. Pokud tě chtějí přesunout do jiné firmy (B), tak máš nárok na odstupné, když odmítneš. Kdyby byl přesun vrámci A (obdobná pozice), tak asi bez odstupného.

Ale ber to jako můj názor.

PS: přijde mi to, jako bys pracoval škodovce a oni ti řekli, že tě přesunou do Seatu do španělska (vrámci VW) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby to bylo v rámci firmy A do jiné divize tak na to by měl zaměstnavatel právo ale takhle si myslím že na odstupné máme nárok... ale sám nevím, ted jsem si vytiskl zákoník práce znova tak to budu študovat... no jsem zvědavej jak to bude...

beztak nás bude tlačit do toho abysme to podepsali u firmy B a pak že nám odstupné nedá... jen nevím co udělá když mu řeknu že ne:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi ve firmě \"A\" \"nadbytečný\" má zaměstnavatel povinnost nabídnout Ti pozici odpovídající té původní jak platem tak pracovním zařazením, v opačném případě varianta, kterou popisuješ = výpověď z důvodu reorganizace + odstupné (uzákoněny jsou tuším min. 2 měsíční platy). Pokud Ti někdo nabídne pozici která neodpovídá úrovní tomu, co jsi dělal doteď, máš právo jí odmítnout (platí to i v množném čísle).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo som si letmo pozrel váš zákonník práce, zamestnávateľ môže ukončiť pracovný pomer výpoveďou len z presne vymenovaných dôvodov. Vo výpovedi musí presne uviesť dôvod výpovede. Žiaden z dôvodov nie je, že ti ponúkol náhradnú prácu (dokonca v nej firme) a ty si odmietol. Dalo by sa to navliecť na porušenie prac. disciplíny, ale musel by doložiť, že za posledných 6 mesiacov ťa na porušenie upozorňoval. Čo nemôže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AnotherOne má naprostou pravdu ... Jo OK s tím odstupným to teda je že 2+3 to je pravda ... já jsem na zač. tohoto roku původně chtěl také odstupné ale pak jsem se s nimi dohodl (jelikož jsem JÁ chtěl pryč) na drastickém zkrácení výpovědní doby :) Takže to je trošku jiný případ, to je fakt ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

paragrafu se bojím no, a tahat po soudech se mi chtít nebude:/ pořád doufám že se domluvíme... no jinak na dohodu odejít můžu taky a když tam bude důvod stejnej jako u výpovědi od zaměstnavatele tak bych měl mít nárok na odstupné taky ale v tom zákoníku jsem to nenašel, jen četl někde na webu, psal o tom nějakej právník...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paragraf 52: jsou-li u zaměstnance dány důvody, pro které by s ním zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr, nebo pro závažné porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci; pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci je možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeden den mu dá důtku za banální nebo vymyšlený prohřešek a druhej den výpověď, zaměstnavatel si nějakej důvod vždycky najde. Samozřejmě při tomhle postupu to může dát vyhozený zaměstnanec k soudu, kde má docela velkou šanci vyhrát. Četl jsem v týdeníku Euro, že 75% přípádů vyhrává zaměstnanec na špatně sformulovanou výpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pár výpovědí u těch \"kterým se nechtělo pracovat a neměli snahu\" už proběhlo a odstupné dostali, jen naši partu (5lidí) chtějí přesunout do te druhé firmy... čtyři kluci tam pujdou protože jeden ma dluhu nad hlavu, druhej je starej, další ma hypoteku velkou a další ma zakladku a snad jen dva roky zednika... no a mě s maturitou se nechce 8 hodin denně kopat krumpáčem ještě když nám chtějí snížit plat a vzít výhody... u te firmy A sme měli aspon bagry a stroje který nam pomohly tak se to dalo a byly tam pekne penize ale firma B začíná a dělají všechno ručně:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...